Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Lotos Trefl kończy rok porażką w Uranii

Nie tak chcieli zakończyć rok siatkarze Lotosu Trefla. Podopieczni Andrei Anastasiego przegrali w ostatnim meczu w 2015 roku w Olsztynia AZS Indykpolem 2:3 (25:21, 11:25, 25:16, 23:25, 13:15).

Indykpol AZS Olsztyn - Lotos Trefl Gdańsk 3:2 (21:25, 25:11, 16:25, 25:23, 15:13)

Indykpol: Van Den Dries 18, Stoilović 17, Bednorz 20, Zajder 6, Woicki 3, Koelewijn 11, Potera (libero) oraz Waliński 2, Bieńkowski
Lotos Trefl: Grzyb 10, Falaschi 4, Schwarz 12, Gawryszewski 7, Troy 13, Mika 20, Gacek (libero) oraz Stępień, Schulz 8, Hebda, Dębski

MVP: Paweł Woicki

To był dziwny mecz. Obie drużyny notowały olbrzymie wahania formy. W pierwszym secie gdańszczanie od początku minimalnie przeważali. Podopieczni Andrei Anastasiego stopniowo budowali swoją przewagę, w głównej mierze dzięki bardzo dobrej skuteczności w ataku. Żółto-czarni skończyli 70 procent ataków w pierwszej partii, która pewnie wygrali.

O drugim secie sympatycy gdańszczan będą chcieli, i pewnie tak zrobią, jak najszybciej zapomnieć. Od pierwszych piłek dominowali olsztynianie, a żółto-czarni byli kompletnie bezradni. To co było ich atutem w pierwszym secie w drugim przestało działać. W drugiej partii gdańszczanie mieli 27 procent w ataku! Gospodarzom wychodziło praktycznie wszystko, tak w ataku, jak i w obronie. Zanosiło się na to, że podopieczni trenera Anastasiego zakończą seta z wstydliwym jednocyfrowym dorobkiem, ale ostatecznie udało się dobić do 11 punktów.

Trzeciego lepiej zaczęli olsztynianie, ale szybko gra się wyrównała. Wydaje się, że kluczowe znaczenie miała sytuacja przy wyniku 9:9. Piłka wpadła w gdańskie boisko, ale sędzia odgwizdał piłkę niesioną uznając, że ręka olsztynianina miała zbyt długi kontakt z piłką. Zamiast 10:9 dla gospodarzy zrobiło się 10:9 dla Lotosu Trefla. Po chwili serią zagrywek olsztynian rozbił Murphy Troy. Gdańszczanie na drugiej przerwie technicznej mieli 6 punktów przewagi, a potem jeszcze ją powiększyli i spokojnie wygrali seta.

Czwarta partia to kolejna zmiana w grze obu drużyn. Tak jak w drugim secie od początku dominowali olsztynianie, którzy odskoczyli na kilka punktów. Postawa gdańszczan mocno denerwowała trenera Anastasiego co bardzo dobrze było widać podczas czasów i przerw technicznych w transmisji telewizyjnej gdy włoski szkoleniowiec bardzo wzburzony przemawiał do swoich graczy. Olsztynianie prowadzili w pewnym momencie 18:11 i wszystko wskazywało na to, że w tej partii emocji już nie będzie. Tymczasem gdańszczanie zaczęli odrabiać straty i doprowadzili do remisu 22:22. W końcówce jednak lepsi okazali się gospodarze.

Tie break od początku był wyrównany. Lekką przewagę olsztynianie zaczęli uzyskiwać przed zmianą stron, na którą drużyn zeszły przy stanie 8:7 dla gospodarzy. Po chwili zespół z Olsztyna miał już 3 punkty przewagi. Gdańszczanie starali się gonić, ale olsztynianie byli zdeterminowani i po chwili mieli piłki meczowe. Pierwszą gdańszczanie obronili. Sporo kontrowersji było przy drugim meczbolu. Sędzia uznał, że zawodnik gospodarzy zaatakował w aut. Olsztynianie poprosili o wideoweryfikację. Kamery Polsatu pokazały, że piłka musnęła palec Wojciecha Grzyba, ale arbiter uznał, że na podstawie obrazu z kamer challengowych nie może podjąć decyzji i zrobiło się tylko 13:14. W kolejnej akcji nie było już wątpliwości i piłka po ataku olsztynianina odbiła się od gdańskiego bloku i wyszła w aut.

Gdańszczanie po raz szósty w tym sezonie, na 11 spotkań, grali tie break i po raz pierwszy przegrali piątą partię. W tabeli żółto-czarni są na czwartej pozycji.