100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Karnowski... zaprosił, premier wysłał - Sopot to nie dynastia

Ocena użytkowników: / 26
SłabyŚwietny 
Sopot - Sopot
czwartek, 16 listopada 2023 17:42

To nie premier M. Morawiecki nasłał na Sopot komisarza, to prezydent J. Karnowski porzucił lokalną społeczność dla lepszej konsumpcji politycznych delikatesów. Rekomendując premierowi polityczne dziedziczenie pustego fotela demokrację zdaje się traktować jak swoje lenno.


Kuglarz z byłego prezydenta Sopotu. Trzeba mieć trzeźwy umysł, by za nim nadążyć.


Według Jacka Karnowskiego 37 to mniej niż 20. Eksponując nieefektowny wynik kandydata komitetu "Kocham Sopot", b. prezydent Sopotu uprawia twórczość statystyczną.


Bo tylko 37 głosów otrzymał startujący bez powodzenia w roku 2010 (sic!) w sopockich wyborach samorządowych komisarz Lucjan Brudzyński, ale aż 20 głosów różnicy - 7222 do 7202 - zapewniło J. Karnowskiemu zwycięstwo nad Wojciechem Fułkiem ("Kocham Sopot") w pierwszej turze wyborów prezydenckich w 2010 roku. Głos głosowi w demokracji równy, tym bardziej równy, że w kolejnych wyborach 18 głosów ekipie b. prezydenta dorzuciła żona komisarza startująca w barwach Karnowskiego. Jej Karnowski nie recenzuje...


Zbędnie b. prezydent deprecjonuje dawne osiągnięcia wyborcze komisarza Sopotu w wyborach w 2010 roku. Jego obecne pojawienie się w mieście nie jest kwestia pomiaru przeszłych aktywności, a prostą konsekwencją porzucenia przez Jacka Karnowskiego swojej pracy w urzędzie, którą powierzyło mu 10 443 obywateli. Premier zgodnie z ustawą ,praworządnie, powołał w rezultacie tej politycznej niewierności, komisarza na czas określony. Żaden przepis nie krępuje swobody premiera w tym zakresie, nie był on też zobowiązany rekomendacją "Platformy Sopocian", mechanizmu politycznego Jacka Karnowskiego do powołania Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim. Dziedzictwo polityczne nie jest nawet w Sopocie częścią współczesnego obrządku demokratycznego. To dla głównego dyrygenta kultury politycznej w Sopocie musi być nieznane doświadczenie, a dla mieszkańców Sopotu szansa na to, by ktoś na ich miasto spojrzał świeżym okiem, usłyszał głosy, których nie słyszano, spojrzał z innego punktu widzenia.


Beczy Karnowski, że do Sopotu trafił "namiestnik PiS", wyczuwa przy tym odgłosy "odbicia pisowskiej nomenklatury". Uspokoić wypada skołatane nerwy posła Karnowskiego. Na talentach merytorycznych L. Brudzyńskiego poznał się jako pierwszy prezydent Bronisław Komorowski powołując go do swojej rady. Sam zaś Karnowski jako prezydent stawał do wspólnej fotografii z harcmistrzem Brudzyńskim nie bojąc się despektu.

alt


A w kwestii nomenklatury niektórzy sopoccy samorządowcy mają unikalne osobiste dokonania. Na przykład J. Karnowski własnym zarządzeniem wydelegował obywatela J. Karnowskiego do rady nadzorczej sportowej spółki akcyjnej co oznaczało poprawę wyniku po stronie przychodów osobistych o ponad 43 tys. złotych. Z kolei nadzorując prezesa gdańskiego lotniska, J. Karnowski powierzył mu... nadzorowanie zarządu hali sportowej. Na brak dodatkowych zajęć nie mogli się uskarżać także jego zastępcy, choć teraz na skutek abdykacji szefa ich tytuł do dobrze płatnego reprezentowania gminy znacząco osłabł.


Słusznie zapowiada Karnowski, że jego radni będą komisarzowi patrzeć na ręce, ale komisarz dla równowagi przy okazji będzie spoglądał na przeszłe dokonania prezydenta, w tym także te, którymi zajmuje się prokuratura w Bydgoszczy. Lada dzień trzeba będzie też odpowiedzieć na wezwanie Sopockiego Klubu Tenisowego o zapłatę ponad 30 mln zł z czym Karnowski się dotychczas nie uporał.


Sopot bez Karnowskiego nie zginie, a nawet może się ulepszyć...

GG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: