Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew...
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Karnowski... zaprosił, premier wysłał - Sopot to nie dynastia

Ocena użytkowników: / 26
SłabyŚwietny 
Sopot - Sopot
czwartek, 16 listopada 2023 17:42

To nie premier M. Morawiecki nasłał na Sopot komisarza, to prezydent J. Karnowski porzucił lokalną społeczność dla lepszej konsumpcji politycznych delikatesów. Rekomendując premierowi polityczne dziedziczenie pustego fotela demokrację zdaje się traktować jak swoje lenno.


Kuglarz z byłego prezydenta Sopotu. Trzeba mieć trzeźwy umysł, by za nim nadążyć.


Według Jacka Karnowskiego 37 to mniej niż 20. Eksponując nieefektowny wynik kandydata komitetu "Kocham Sopot", b. prezydent Sopotu uprawia twórczość statystyczną.


Bo tylko 37 głosów otrzymał startujący bez powodzenia w roku 2010 (sic!) w sopockich wyborach samorządowych komisarz Lucjan Brudzyński, ale aż 20 głosów różnicy - 7222 do 7202 - zapewniło J. Karnowskiemu zwycięstwo nad Wojciechem Fułkiem ("Kocham Sopot") w pierwszej turze wyborów prezydenckich w 2010 roku. Głos głosowi w demokracji równy, tym bardziej równy, że w kolejnych wyborach 18 głosów ekipie b. prezydenta dorzuciła żona komisarza startująca w barwach Karnowskiego. Jej Karnowski nie recenzuje...


Zbędnie b. prezydent deprecjonuje dawne osiągnięcia wyborcze komisarza Sopotu w wyborach w 2010 roku. Jego obecne pojawienie się w mieście nie jest kwestia pomiaru przeszłych aktywności, a prostą konsekwencją porzucenia przez Jacka Karnowskiego swojej pracy w urzędzie, którą powierzyło mu 10 443 obywateli. Premier zgodnie z ustawą ,praworządnie, powołał w rezultacie tej politycznej niewierności, komisarza na czas określony. Żaden przepis nie krępuje swobody premiera w tym zakresie, nie był on też zobowiązany rekomendacją "Platformy Sopocian", mechanizmu politycznego Jacka Karnowskiego do powołania Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim. Dziedzictwo polityczne nie jest nawet w Sopocie częścią współczesnego obrządku demokratycznego. To dla głównego dyrygenta kultury politycznej w Sopocie musi być nieznane doświadczenie, a dla mieszkańców Sopotu szansa na to, by ktoś na ich miasto spojrzał świeżym okiem, usłyszał głosy, których nie słyszano, spojrzał z innego punktu widzenia.


Beczy Karnowski, że do Sopotu trafił "namiestnik PiS", wyczuwa przy tym odgłosy "odbicia pisowskiej nomenklatury". Uspokoić wypada skołatane nerwy posła Karnowskiego. Na talentach merytorycznych L. Brudzyńskiego poznał się jako pierwszy prezydent Bronisław Komorowski powołując go do swojej rady. Sam zaś Karnowski jako prezydent stawał do wspólnej fotografii z harcmistrzem Brudzyńskim nie bojąc się despektu.

alt


A w kwestii nomenklatury niektórzy sopoccy samorządowcy mają unikalne osobiste dokonania. Na przykład J. Karnowski własnym zarządzeniem wydelegował obywatela J. Karnowskiego do rady nadzorczej sportowej spółki akcyjnej co oznaczało poprawę wyniku po stronie przychodów osobistych o ponad 43 tys. złotych. Z kolei nadzorując prezesa gdańskiego lotniska, J. Karnowski powierzył mu... nadzorowanie zarządu hali sportowej. Na brak dodatkowych zajęć nie mogli się uskarżać także jego zastępcy, choć teraz na skutek abdykacji szefa ich tytuł do dobrze płatnego reprezentowania gminy znacząco osłabł.


Słusznie zapowiada Karnowski, że jego radni będą komisarzowi patrzeć na ręce, ale komisarz dla równowagi przy okazji będzie spoglądał na przeszłe dokonania prezydenta, w tym także te, którymi zajmuje się prokuratura w Bydgoszczy. Lada dzień trzeba będzie też odpowiedzieć na wezwanie Sopockiego Klubu Tenisowego o zapłatę ponad 30 mln zł z czym Karnowski się dotychczas nie uporał.


Sopot bez Karnowskiego nie zginie, a nawet może się ulepszyć...

GG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: