100. urodziny komandora Romana Rakowskiego » W gdańskim Dworze Artusa odbył się uroczysty jubileusz 100. urodzin komandora Romana Rakowskiego, ps... Moment roztargnienia czy poczucie wyższości? » Nie wiadomo jaka była przyczyna, ale oklejony w barwy Wszystko dla Gdańska bus Aleksandry Dulkiewicz... W tygodniku „Sieci”: Obajtek przerywa milczenie » Budując silny ORLEN, naszą dumę narodową, naruszyłem interesy wielu osób, którym nie zależy na bezpi... Konwencja PiS w Sali Bhp » Na 3 tygodnie przed wyborami do samorządu lokalnego i na prezydenta miasta Gdańska, kandydat Prawa i... Patryk Jaki: Nie stać prawicy polskiej na dzielenie » Czy zjednoczona prawica dalej jest zjednoczona, o perspektywach na najbliższe wybory i walce o suwer... Czy LPP prowadziła działalność w Rosji? Po publikacji raportu akcje sp... » Amerykańska firma Hindenburg Research opublikowała raport z którego wynika, że polska korporacja LPP... T. Rakowski przedstawił propozycje rozwiązania problemów komunikacyjny... » Tomasz Rakowski, kandydat na prezydenta Gdańska z PiS, przedstawił swoje propozycje programowe dotyc... „Sierpień miał zapach Twojej krwi” » 23 marca w Muzeum II Wojny Światowej odbędzie się premiera spektaklu pt. „Sierpień miał zapach Twoje... Komu sopocka buława? » Znamy już prawie wszystkich kandydatów do foteli prezydenta Gdańska i Sopotu. Dwie kandydatki z oczy... Artur Szostak: My mieszkańcy powinniśmy brać odpowiedzialność za nasze... » Rozmowa z Arturem Szostakiem, kandydatem na prezydenta Gdańska KWW Kocham Gdańsk-Kandydaci Niezależn...

piątek, 28 kwietnia 2023 20:58

altPrzyszły mistrz Polski nie miał litości dla najprawdopodobniej spadkowicza. Raków Częstochowa przed swoją publicznością rozbił Lechię 4:0 (1:0).

Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk 4:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Fabian Piasecki (45), 2:0 Władysław Koczerhin (75), 3:0 Giannis Papanikolaou (81), 4:0 Vladislavs Gutkovskis (90)

Raków: Kacper Trelowski - Bogdan Racovitan, Stratos Svarnas, Zoran Arsenić - Fran Tudor, Giannis Papanikolaou, Władysław Koczerhin (77 Marcin Cebula), Bartosz Nowak (30 Ben Lederman), Mateusz Wdowiak (65 Gustav Berggren), Jean Carlos Silva (77 Wiktor Długosz) - Fabian Piasecki (65 Vladislavs Gutkovskis)
Lechia: Michał Buchalik - Jakub Bartkowski, Michał Nalepa, Kristers Tobers, Joel Abu Hanna (68 Rafał Pietrzak) - Bassekou Diabate (82 Dominik Piła), Jarosław Kubicki, Jakub Kałuziński, Maciej Gajos (82 Kacper Sezonienko), Marco Terrazzino (68 Joeri de Kamps) - Flavio Paixao (68 Łukasz Zwoliński)

Mecz w Częstochowie był starciem drużyn z dwóch biegunów ligowej tabeli. Raków zmierza po tytuł mistrzowski. Częstochowianie mogli świętować mistrzostwo już po meczu z Lechią, ale we wcześniejszym spotkaniu Legia pokonała Wisłę Płock i odłożyła koronację. Lechia od kilku tygodni znajduje się w strefie spadkowej i z każdym kolejnym meczem jej sytuacja jest coraz gorsza.

O pierwszej połowie spotkania w Częstochowie można byłoby napisać, że się odbyła gdyby nie ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Wcześniej z boiska wiało nudą. Raków mając w perspektywie finał Pucharu Polski nie narzucał wielkiego tempa. Gdańszczanie grali poprawnie, a może mieliby powody do radości gdyby Marco Terrazzino podejmował lepsze i szybsze decyzje. Zamiast akcji bramkowych nie brakowało fauli i arbiter pokazał pięć żółtych kartek. Gdy wydawało się, że na przerwę obie drużyny zejdą bez celnego strzału z własnej połowy daleką piłkę zagrał Bogdan Racovitan. Przy dość biernej postawie gdańskich obrońców w polu karnym dopadł do niej Fabian Piasecki i przelobował Michała Buchalika, który niepotrzebnie wyszedł z bramki.

Początek drugiej połowy wyglądał jak pierwsza z tą różnicą, że częstochowianie praktycznie na nic nie pozwalali gdańszczanom. Biało-zieloni mieli duże problemy z wyjściem z połowy nie mówiąc o akcji w polu karnym rywala. W okolicach 60. minuty meczu dwa razy gdańszczan przed utratą bramki uratował Buchalik. Ostatnie 15. minut to totalna demolka gdańskiej drużyny. W 75. minucie Fran Tudor przejął piłkę na gdańskiej połowie przebiegł kilkadziesiąt metrów i między obrońcami dograł do Władysław Koczerhin, który minął Buchalika i z ostrego kąta strzelił do pustej bramki. W 81. minucie gospodarze rozgrywali kolejny "hokejowy zamek". Piłka trafiła do Giannis Papanikolaou, który strzelił z szesnastu metrów między nogami gdańskich obrońców i Buchalik nie zdążył rady z interwencją. W 90. minucie Wiktor Długosz przebiegł z 60 metrów, wpadł w pole karne, rozejrzał się i dograł zewnętrzną stroną buta do Vladislavsa Gutkovskisa, który z ostrego kąta wepchnął piłkę do siatki dobijając Lechię.

Lechia miała minimalnie większe posiadanie piłki, ale po raz kolejny nie oddała ani jednego celnego strzału na bramkę rywala. Trudno myśleć o zdobyciu bramki jeśli nie oddaje się celnego strzału w jej kierunku. Za tydzień do Gdańska przyjedzie Zagłębie Lubin. To będzie naprawdę ostatni mecz na danie sobie szansy na utrzymanie.