"Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie... Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury...
Reklama
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
niedziela, 09 czerwca 2024 20:15
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Teatr Mostownia

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
środa, 31 stycznia 2024 15:16

Od niedawna na mapie Wrzeszcza u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Miszewskiego przybyła nowa placówka kulturalna - Teatr Mostownia.


Teatr istniejący już od 3 lat lat rozpoczynał swoją działalność w Teatrze Miniatura, poprzez inne adresy w końcu ma własną siedzibę godną placówki kulturalnej o szeroko zakrojonej działalności edukacyjnej. Teatr Mostownia prowadzony jest przez Agnieszkę Grewling-Stolc, dyrektora teatru a jednocześnie prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Edukacyjnego Most, które prowadzi z powodzeniem od 14 lat bez wsparcia miasta i ze sporymi kłopotami lokalowymi (lokal od miasta okazał się pułapką i po kosztownym remoncie ma być zwrócony miastu). Nowe miejsce po byłej księgarni to miejsce z wieloma pomieszczeniami gdzie znalazły się dwie sceny, pracownia plastyczna, kawiarenka i w przyszłości sala taneczna. Jest wynajmowane komercyjnie co stanowi dla Stowarzyszenia nie lada wyzwanie. Most prowadzi warsztaty teatralne, wokalne, lektorskie i plastyczne. W planach warsztaty taneczne.

alt

Spektakl "Pierwsza zima sopelka"


Oferta Stowarzyszenia skierowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Warsztaty prowadzone są przez aktorów, instruktorów teatralnych i animatorów kultury i cieszą się dużym powodzeniem. Każdy spektakl powstający na zajęciach jest autorski, tworzą go sami uczestnicy od początku do końca.


Tak też było ze spektaklem „Freedom”, który na festiwalu w Kłajpedzie zdobył nagrodę za reżyserię i najbardziej poruszający spektakl. Czekamy na wznowienie, aby móc go zobaczyć w Gdańsku.


Natomiast spektakle Teatru Mostownia grane są przez profesjonalnych aktorów i zawsze mają edukacyjny charakter zgodny z założeniami Stowarzyszenia. Każdy przedstawienie kończy się warsztatami teatralnymi skierowanymi do dzieci i rodziców. Prawdziwa przestrzeń kultury tętniąca życiem i energią i biorąc pod uwagę, że dawne Domy Kultury znikają i przestają działać, cieszy fakt, iż są miejsca spełniające ich zadania takie jak Teatr Mostownia.

alt


Zapraszamy na spektakle dla dzieci i młodzieży, jak również na wydarzenia takie jak Gdański Maraton Impro, który odbędzie się 24.02.24 r., a z którego dochód przeznaczony jest na wsparcie Stowarzyszenia w nowym miejscu, które wymaga jeszcze drobnych remontów.

Małgorzata Zalewska


Inne artykuły związane z:
Newer news items:
Older news items: