Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Nagrody teatralne rozdane

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 27 marca 2024 14:20

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody dla twórców i animatorów teatru za rok 2023. Między innymi nagrodzone medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” zostały przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego aktorki związane z Trójmiastem: Dorota Kolak, Marzena Nieczuja-Urbańska oraz Małgorzata Talarczyk. Gratulujemy!


Z okazji tego międzynarodowego święta teatru przyznawane są nagrody dla twórców teatru przez między innymi Prezydenta Miasta Gdańska, Prezydenta Miasta Gdyni oraz Marszałka Województwa Pomorskiego. Śpieszę donieść, że większość nagrodzonych została doceniona przez „Gazetę Gdańską” i można o nich przeczytać w „Gazecie w antrakcie” na portalu wybrzeze24.pl. Oto laureaci wyłonieni przez kapitułę, którzy otrzymali nagrody Miasta Gdańska za dokonania w roku 2023: Piotr Biedroń za rolę męską w spektaklu „Piękna Zośka” w reżyserii Marcina Wierzchowskiego w Teatrze Wybrzeże, Jerzy Snakowski za reżyserię operetkowego spektaklu „Księżniczka Czardasza” w Operze Bałtyckiej, Joanna Borkowska za scenografię i kostiumy do spektaklu baletowego „Karnawał zwierząt” w Operze Bałtyckiej. Nagroda specjalna przypadła spektaklowi „Piękna Zośka” w reżyserii Marcina Wierzchowskiego. Nagrodę Prezydenta Miasta w dziedzinie kultury otrzymał Jarosław Rebeliński twórca Teatru Razem.

alt

"Piękna Zośka" fot. NK


Nagrody teatralne za rok 2023 Marszałka Województwa Pomorskiego otrzymali: Piotr Biedroń za rolę Macieja Palucha w „Pięknej Zośce”, Karolina Trębacz za rolę w musicalu „Kobiety z kalendarza” w Teatrze Muzycznym w Gdyni, Marcin Wierzchowski za „Piękną Zośkę”. „Piękna Zośka” zdobyła również honorową nagrodę za spektakl roku. Triumf tego spektaklu dopełniła nagroda imienia Jana Ciechowicza przyznana Karolinie Kowalskiej za przejmującą tytułową kreację w „Pięknej Zośce”. W Gdańsku „Piękna Zośka” wygrała i bardzo słusznie, bo to znakomity, głęboki spektakl, który nieustannie polecamy.


W Gdyni również nagrodzono twórców teatralnych przyznając nagrody prezydenta Miasta Gdyni, które trafiły do: Macieja Wiznera za rolę Hansa Castropa w „Czarodziejskiej Górze” , Dariusza Szymaniaka za rolę Heisenberga w „Kopenhadze”, Beaty Buczek-Żarneckiej za role w „Czarodziejskiej Górze” i „Kopenhadze”, Jerzego Kiszkisa za rolę Bohra w „Kopenhadze”. Ponadto nagrodzeni zostali: Alicja Piotrowska , Piotr Gierszewski i Małgorzata Ryś z Teatru Muzycznego, Anna Bochenek-Fryc z Teatru Gdynia Główna, Anna Górna z Bałtyckiego Teatru Różnorodności, Karolina Konieczny z Teatru Komedii Validal, Karolina Nowaczyk z Teatru Czwarte Miasto.

alt

"Kopenhaga" fot. Roman Jocher


Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.


Małgorzata Zalewska

Newer news items:
Older news items: