Kandydaci “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza... » Komitet “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza” przedstawił kandydatów do Rady... E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Prokuratura i CBA wchodzą do Teatru Miniatura

altSposób zarządzania Teatrem Miniatura badają Centralne Biuro Antykorupcyjne oraz funkcjonariusze Prokuratury Rejonowej w Gdańsku Wrzeszczu.

Nad zarządem teatru zbierają się ciemne chmury. W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że w przyszłym roku prowadzony przez Krzysztofa Andruszkiewicza teatr Miniatura zostanie wzięty pod lupę przez pracowników Urzędu Miasta. Dzisiaj okazuje się, że może to być najmniejsze zmartwienie dyrekcji teatru, bowiem sposobowi zarządzania placówką przyglądają się także Centralne Biuro Antykorupcyjne oraz funkcjonariusze Prokuratury Rejonowej w Gdańsku Wrzeszczu.

Informacje potwierdza Małgorzata Matuszak z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA. - Informuję, że śledztwo prowadzi tutejsza Delegatura pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk Wrzeszcz. Z uwagi na dobro toczącego się postępowania na tym etapie nie mogę przekazać więcej informacji. Jedynie prokuratura, jako gospodarz sprawy, może ewentualnie udzielić więcej informacji.

Po pełniejsze informacje zwróciliśmy się więc do prokuratury. - Śledztwo zostało wszczęte w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych w związku z działalnością kulturalną teatru Miniatura. Cały czas gromadzony jest materiał dowodowy. Do tej pory nikomu nie przedstawiono zarzutów popełnienia przestępstwa. Sprawa jest wielowątkowa, cały czas pojawiają się nowe zagadnienia które są badane przez prokuratora. Musi on przeanalizować całą działalność teatru pod kątem różnych nieprawidłowości – tłumaczy prokurator Jolanta Matusiak, zastępca prokuratora rejonowego.

Na pytanie, czy w sprawę zamieszany jest niedawny kandydat na prezydenta Gdańska, dyrektor Krzysztof Andruszkiewicz prokurator odpowiada. – Materiał dowodowy jest gromadzony pod kątem zachowania różnych pracowników, również pod kątem pana dyrektora.

Największe emocje w sprawie budzi jednak zaangażowanie służb CBA. - Centralne Biuro Antykorupcyjne faktycznie prowadzi to postępowanie. Prokurator po wszczęciu śledztwa powierzył je do prowadzenia temu właśnie organowi – mówi prokurator Matusiak. – oprócz zawiadomienia złożonego do prokuratury, bliźniacza informacja została złożona również CBA. Prokurator powierzył prowadzenie śledztwa temu organowi ze względów organizacyjnych, póki co nie mamy dowodów na to że mogło dojść do korupcji – dodaje.

Jak dowiedzieliśmy się śledztwo w zależności od przebiegu toczyć się może jeszcze nawet przez 3 miesiące. Wszystko zależy od tego co wykaże analiza materiału dowodowego. Jak tłumaczy zastępca prokuratora rejonowego, to że postępowanie jest prowadzone nie oznacza, że musi się ono skończyć postawieniem zarzutów.

Rafał Szultk

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież