Gdańscy radni PiS zgłoszą poprawki do budżetu miasta » Zgłoszenie 34 poprawek do projektu budżetu Gdańska na przyszły rok zapowiedzieli radni miejskiej opo... Marek Jakubiak: Nie trwać w okopach! » Trzeba żyć chwilą, ale też planować, mieć elastyczność odreagowywania na zmieniającą się sytuację. T... Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji » Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał zmiany w pierwszej turze był większy n... Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate...
Reklama
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
czwartek, 07 grudnia 2023 17:42
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Trefl zdominował ZAKSĘ
niedziela, 10 grudnia 2023 20:00
Trefl zdominował ZAKSĘ
To miał być jeden z hitów 11. kolejki PlusLigi. Osłabiona Grupa
Lechia z rezerwami*Przerwana passa Arki
piątek, 08 grudnia 2023 18:05
Lechia z rezerwami*Przerwana passa Arki
I LIGA FORTUNA
Passa 8 kolejnych zwycięstw Arki Gdynia
Lechia znów ograła Chrobrego
sobota, 09 grudnia 2023 20:09
Lechia znów ograła Chrobrego
W ostatnim meczu w tym roku przed swoją publicznością Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

W gdańskiej estetyce
poniedziałek, 04 grudnia 2023 13:59
W gdańskiej estetyce
"Gazeta Gdańska" w ostatniej wystawie 2023 roku zaprasza na

Sport w szkole

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Jak się tu znaleźliśmy?
wtorek, 28 listopada 2023 14:22
Jak się tu znaleźliśmy?
Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci mówi

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Prokuratura i CBA wchodzą do Teatru Miniatura

altSposób zarządzania Teatrem Miniatura badają Centralne Biuro Antykorupcyjne oraz funkcjonariusze Prokuratury Rejonowej w Gdańsku Wrzeszczu.

Nad zarządem teatru zbierają się ciemne chmury. W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że w przyszłym roku prowadzony przez Krzysztofa Andruszkiewicza teatr Miniatura zostanie wzięty pod lupę przez pracowników Urzędu Miasta. Dzisiaj okazuje się, że może to być najmniejsze zmartwienie dyrekcji teatru, bowiem sposobowi zarządzania placówką przyglądają się także Centralne Biuro Antykorupcyjne oraz funkcjonariusze Prokuratury Rejonowej w Gdańsku Wrzeszczu.

Informacje potwierdza Małgorzata Matuszak z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA. - Informuję, że śledztwo prowadzi tutejsza Delegatura pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk Wrzeszcz. Z uwagi na dobro toczącego się postępowania na tym etapie nie mogę przekazać więcej informacji. Jedynie prokuratura, jako gospodarz sprawy, może ewentualnie udzielić więcej informacji.

Po pełniejsze informacje zwróciliśmy się więc do prokuratury. - Śledztwo zostało wszczęte w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych w związku z działalnością kulturalną teatru Miniatura. Cały czas gromadzony jest materiał dowodowy. Do tej pory nikomu nie przedstawiono zarzutów popełnienia przestępstwa. Sprawa jest wielowątkowa, cały czas pojawiają się nowe zagadnienia które są badane przez prokuratora. Musi on przeanalizować całą działalność teatru pod kątem różnych nieprawidłowości – tłumaczy prokurator Jolanta Matusiak, zastępca prokuratora rejonowego.

Na pytanie, czy w sprawę zamieszany jest niedawny kandydat na prezydenta Gdańska, dyrektor Krzysztof Andruszkiewicz prokurator odpowiada. – Materiał dowodowy jest gromadzony pod kątem zachowania różnych pracowników, również pod kątem pana dyrektora.

Największe emocje w sprawie budzi jednak zaangażowanie służb CBA. - Centralne Biuro Antykorupcyjne faktycznie prowadzi to postępowanie. Prokurator po wszczęciu śledztwa powierzył je do prowadzenia temu właśnie organowi – mówi prokurator Matusiak. – oprócz zawiadomienia złożonego do prokuratury, bliźniacza informacja została złożona również CBA. Prokurator powierzył prowadzenie śledztwa temu organowi ze względów organizacyjnych, póki co nie mamy dowodów na to że mogło dojść do korupcji – dodaje.

Jak dowiedzieliśmy się śledztwo w zależności od przebiegu toczyć się może jeszcze nawet przez 3 miesiące. Wszystko zależy od tego co wykaże analiza materiału dowodowego. Jak tłumaczy zastępca prokuratora rejonowego, to że postępowanie jest prowadzone nie oznacza, że musi się ono skończyć postawieniem zarzutów.

Rafał Szultk

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież