Zachować się... » Miała niespełna osiemnaście, kiedy zginęła z rąk ubeckich katów. Skazana niesłusznym wyrokiem na śmi... Wojciech Książek: Traktujmy się poważnie, panie ministrze! » Rozmowa z Wojciechem Książkiem, przewodniczącym Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „... Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie » 3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyz... Debata "Więcej niż sport - dziedzictwo Gedanii Gdańsk w stulecie dział... » W Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej odbyła się de... W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
niedziela, 02 października 2022 08:55
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
Lechia pierwsza zdobyła bramkę na nowo otwartym stadionie w

Galeria Sztuki Gdańskiej

Perłopławy Danuty Joppek
wtorek, 27 września 2022 10:21
Perłopławy Danuty Joppek
Zbliżają się dwie wystawy malarki pozostającej dla mnie nadal
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Prokuratura i CBA wchodzą do Teatru Miniatura

altSposób zarządzania Teatrem Miniatura badają Centralne Biuro Antykorupcyjne oraz funkcjonariusze Prokuratury Rejonowej w Gdańsku Wrzeszczu.

Nad zarządem teatru zbierają się ciemne chmury. W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że w przyszłym roku prowadzony przez Krzysztofa Andruszkiewicza teatr Miniatura zostanie wzięty pod lupę przez pracowników Urzędu Miasta. Dzisiaj okazuje się, że może to być najmniejsze zmartwienie dyrekcji teatru, bowiem sposobowi zarządzania placówką przyglądają się także Centralne Biuro Antykorupcyjne oraz funkcjonariusze Prokuratury Rejonowej w Gdańsku Wrzeszczu.

Informacje potwierdza Małgorzata Matuszak z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA. - Informuję, że śledztwo prowadzi tutejsza Delegatura pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk Wrzeszcz. Z uwagi na dobro toczącego się postępowania na tym etapie nie mogę przekazać więcej informacji. Jedynie prokuratura, jako gospodarz sprawy, może ewentualnie udzielić więcej informacji.

Po pełniejsze informacje zwróciliśmy się więc do prokuratury. - Śledztwo zostało wszczęte w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych w związku z działalnością kulturalną teatru Miniatura. Cały czas gromadzony jest materiał dowodowy. Do tej pory nikomu nie przedstawiono zarzutów popełnienia przestępstwa. Sprawa jest wielowątkowa, cały czas pojawiają się nowe zagadnienia które są badane przez prokuratora. Musi on przeanalizować całą działalność teatru pod kątem różnych nieprawidłowości – tłumaczy prokurator Jolanta Matusiak, zastępca prokuratora rejonowego.

Na pytanie, czy w sprawę zamieszany jest niedawny kandydat na prezydenta Gdańska, dyrektor Krzysztof Andruszkiewicz prokurator odpowiada. – Materiał dowodowy jest gromadzony pod kątem zachowania różnych pracowników, również pod kątem pana dyrektora.

Największe emocje w sprawie budzi jednak zaangażowanie służb CBA. - Centralne Biuro Antykorupcyjne faktycznie prowadzi to postępowanie. Prokurator po wszczęciu śledztwa powierzył je do prowadzenia temu właśnie organowi – mówi prokurator Matusiak. – oprócz zawiadomienia złożonego do prokuratury, bliźniacza informacja została złożona również CBA. Prokurator powierzył prowadzenie śledztwa temu organowi ze względów organizacyjnych, póki co nie mamy dowodów na to że mogło dojść do korupcji – dodaje.

Jak dowiedzieliśmy się śledztwo w zależności od przebiegu toczyć się może jeszcze nawet przez 3 miesiące. Wszystko zależy od tego co wykaże analiza materiału dowodowego. Jak tłumaczy zastępca prokuratora rejonowego, to że postępowanie jest prowadzone nie oznacza, że musi się ono skończyć postawieniem zarzutów.

Rafał Szultk

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież