O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys... Podsumowanie koalicji Konfederacji, Polska jest Jedna i Niezależna Sam... » W ostatnim dniu kampanii do wyborów samorządowych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampa...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
niedziela, 14 kwietnia 2024 08:51
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Niebezpieczne miejsca Gdańska

Sprawdź, w jakich miejscach trzeba na siebie uważać.


alt


>>>ZOBACZ MAPĘ NIEBEZPIECZNYCH MIEJSC<<<

Uważasz, że na naszej mapie zabrakło jakiegoś miejsca? Napisz propozycję pod artykułem lub wyślij e-mail (adrian.dampc@wybrzeze24.pl).


Przed kilkoma tygodniami zainaugurowaliśmy akcję, dzięki której - wraz z czytelnikami -  stworzyliśmy mapę najniebezpieczniejszych miejsc Gdańska. Czego się dowiedzieliśmy?

Mimo poprawy w policyjnych statystykach (mniej kradzieży i napadów, niż w zeszłym roku) Orunia dalej cieszy się złą sławą. „Osobiście uważam, że łatwo zostać napadniętym na Oruni. Mi na szczęście nie udało się jeszcze oberwać, ale liczba krzywo patrzących się na obcych panów w dresach jest wyjątkowo duża”  - uważa Przemek.

Wtóruje mu internauta Garfield. „Zdecydowanie Orunia jest najgorsza. Naprawdę niebezpieczne miejsce. Chyba najbardziej ta z mylącą nazwą, czyli ul. Gościnna.”

Pojawiają się też głosy, mówiące o niebezpiecznych rejonach we Wrzeszczu. „Okolice Wajdeloty w Dolnym Wrzeszczu. Zdecydowanie nie polecam wieczorem, no chyba że ktoś lubi różne takie atrakcje.” – uważa Peter.

„Trzeba uważać na okolice Białej we Wrzeszczu. Straciłem tam kiedyś pieniądze i komórkę” – twierdzi Kantor.

„Nie polecam parczku między ulicami Partyzantów i Grunwaldzką. Mnóstwo tam agresywnie zachowujących się pijaczków. Nieciekawie wyglądają też okolice Jesionowej” – twierdzi Paulina.

Czytelnicy wskazują też centrum. „Niebezpieczne są nocne bary z żarciem w pobliżu dawnego Rudego Kota. W weekend włóczą się tam agresywne małolaty szukające wrażeń i zaczepki” – pisze internauta.

„Złą sławą cieszy się Biskupia Górka i Dolne Miasto. Nie radziłbym się zapuszczać tam nocą, bo można oberwać” – uważa Hubert.

Grego przypomniał z kolei porwanie Iwony Wieczorek i zauważył, że niebezpiecznie może być w okolicach parku Reagana.

„Ja z kolei niemiło wspominam rejony plaży w Brzeźnie w czasie wakacji. Cała masa pijanych dresiarzy szukających zaczepki, a  policji właściwie brak. Sam kiedyś o my włos nie oberwałem tam o grupki agresywnych dzieciaków” – pisze Tomek.

„Coraz gorzej jest na Przymorzu. Kiedyś było w miarę spokojnie, ale szczególnie w okolicach falowców można stracić portfel i jeszcze dostać po twarzy.” -  stwierdza Piotr.

Zwrócono też uwagę na nocną komunikację miejską. „Ja się najbardziej obawiam nocnych autobusów w weekend. Strach wracać z imprezy w nocy, bo nietrudno się natknąć na bandę dresiarzy szukających zaczepki. Najgorsze są autobusy jeżdżące przez Brzeźno i Orunię” – pisze Dżonny.

Nasi czytelnicy podali też kilka innych propozycji m.in. okolice przystanku SKM Politechnika (napady), rynek na Przymorzu (kradzieże), ul. Strajku Dokerów w Nowym Porcie, ul. Kwietną w Oliwie (napady) i ul. Hynka na Zaspie (napady).


>>>ZOBACZ MAPĘ NIEBEZPIECZNYCH MIEJSC<<<

Uważasz, że na naszej mapie zabrakło jakiegoś miejsca? Napisz propozycję pod artykułem lub wyślij e-mail (adrian.dampc@wybrzeze24.pl).


Adrian Dampc

adrian.dampc@wybrzeze24.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież