Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Napieralski w Gdańsku: Tusk to "premier wkrótce"

W Gdańsku gościł dziś lider SLD, Grzegorz Napieralski. Skrytykował i zapowiedział odpowiedź na list premiera podsumowujący dokonania rządu, ale niewiele mówił o programie własnej partii. Nie chciał komentować ewentualnych kandydatur Sojuszu w wyborach parlamentarnych, a dyskusję na ten temat zapowiedział w maju.
 

alt


- O stoczniach mówiło się wiele zwłaszcza wtedy, gdy głośno było o stoczniach w Szczecinie i Gdyni – tłumaczył Napieralski. - Dla mnie to szczególnie bolesna sprawa, bo jestem ze Szczecina. Rozmawialiśmy z dyrekcją o przyszłości jedynej wciąż pracującej stoczni w Gdańsku. Rozmawialiśmy też ze związkowcami o tym jak zadbać o bezpieczeństwo, godną pracę i godną płacę. Dla mnie jako lidera opozycji to ważna nauka i ważne doświadczenie – podkreślił.

- Pracownicy stoczni mówili o Karcie Praw Podstawowych wciąż nie przyjętej przez Polskę – relacjonował lider SLD. - Związkowcy mówili: Przedstawiciele pracowników powinni być w radach nadzorczych. To powinno być miejsce dyskusji. Pytali o OFE i o pomorską służbę zdrowia.

- W spotkaniu nie padły żadne słowa na temat partii politycznych czy wyborów. Rozmawialiśmy o prawach pracowniczych – zaznaczył.

Napieralski odniósł się też do listu Donalda Tuska podsumowującego dokonania rządu.

- To znakomita sztuczka pana premiera, który wmawia nam, że nie mógł się przebić do opinii publicznej. Ja widziałem bilbordy o tym, że my się nie kłócimy, tylko budujemy drogi. To nieprawda, sukces premiera wziął się z konfliktu z PiS – komentował Napieralski.

- Donald Tusk wciągnął nas w jałową dyskusję i wielu publicystów dało się w tę debatę wciągnąć.

W tekście Tuska nie doczytałem nic na temat polityki zagranicznej i Unii Europejskiej – podkreślił.

Zapowiedział odpowiedź SLD na list premiera.

 Określił Tuska jako „Premiera Wkrótce”. - Premier zapowiadał „wkrótce” in vitro, „wkrótce reforma finansów publicznych, premier zapowiada, że „wkrótce” będzie dobrze. Kiedy będzie to „wkrótce”? - pytał Napieralski.

Lider SLD mówił o „skandalicznym” jego zdaniem przekazaniu projektu ustawy o OFE.

- Dostaliśmy projekt w piątek o 11.00 rano i mamy ją przyjąć w iście hazardowym stylu. - mówił. Głosowanie nad projektem odbyć ma się bowiem w najbliższych tygodniach.

- To co proponuje rząd jest bardzo płytkie. Do tej pory dyskutowaliśmy tylko o przesunięciu części składek z OFE do ZUZ-u. Pani Jolanta Fedak tłumaczyła nam na klubie co innego niż dowiedzieliśmy się później – dodał.
 
Premier powiedział wprost. Nie będę przeprowadzał głębokich reform, bo grozi to utratą władzy.

Napieralski nie chciał komentować spekulacji dotyczących pomorskich kandydatów do parlamentu z SLD w nadchodzących wyborach.

- Zostawcie tego Leszka Millera w spokoju. Po pierwsze odłożyliśmy debatę o nazwiskach na listach do maja. Zanim nazwiska pojawią się w obiegu zostaną przedstawione zarządom lokalnym. Nie będę przywoził nazwisk w teczce -zapowiadał Napieralski.

- Bartosz Arłukowicz to taka sama plotka – dodał.

Tłumaczył także, że choć Sojusz „ma już pierwsze propozycje programowe”, na program także będziemy jeszcze musieli poczekać.

Jacek Wierciński
jacek.wiercinski@wybrzeze24.pl


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież