Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli... Spotkanie z mieszkańcami Oruni Górnej - Gdańska Południe, Ujeściska - ... » W Szkole Podstawowej nr 86 przy ul. Wielkopolskiej 20 odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie władz... Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obozie Stutthof » W sobotę, 18 marca, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, zorganizował wyj... W tygodniku „Sieci”: Beata Szydło wchodzi do gry » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Beata Szydło, posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego mówi, jak w... Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana » Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej... Piekarz prezydentem? » Przed setkami lat zdarzało się już, że burmistrzami tysiącletniego Gdańska zostawali cenieni przez g... Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych) » Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i... Stefan Wilmont skazany na dożywocie za zabójstwo Pawła Adamowicza » Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Stefana Wilmonta za zabójstwo Pawła Adamowicza na dożywocie.Sąd zezwol... Polska Matką Naszą… » W Wielki Piątek 22 marca 1940 r. rozstrzelano drugą grupę 67 gdańszczan, przebywających w obozie Stu...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
piątek, 17 marca 2023 15:52
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
EKSTRAKLASA PKO BP
Po minutach, dniach, tygodniach i
Lechia zwolniła Marcina Kaczmarka
wtorek, 21 marca 2023 14:54
Lechia zwolniła Marcina Kaczmarka
Z dniem 21 marca 2023 Lechia podjęła decyzję o zakończeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Władze Gdańska: powódź miastu nie zagraża

alt24 maja o godzinie 9.00 Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz zwołał zebranie współpracowników. Tematem zebrania było omówienie zagrożeń powodziowych dla Gdańska.


W zebraniu wzięli udział: zastępca prezydenta - Maciej Lisicki, Sekretarz Miasta - Danuta Janczarek, prezes zarządu Gdańskich Melioracji Sp. z o.o. - Piotr Staszczyński, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności - Tadeusz Bukontt, p.o. kierownik Referatu Planowania Kryzysowego - Joanna Pińska oraz rzecznik prezydenta - Antoni Pawlak.


Wedle raportu, przedstawionego przez prezesa Gdańskich Melioracji oraz dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności, powódź Gdańskowi nie zagraża. Stan wałów przeciwpowodziowych jest zadawalający. Przygotowane są, na wszelki wypadek, dodatkowe zabezpieczenia w ludziach i sprzęcie. Według wszelkich prognoz fala na Wiśle wytraca impet.

Zakaz wstępu na wały przeciwpowodziowe
W poniedziałek 24 maja br. wojewoda pomorski Roman Zaborowski podpisał rozporządzenie w sprawie wprowadzenia zakazu wstępu na wały przeciwpowodziowe i międzywala na terenie województwa pomorskiego. Sytuację na wałach monitorowali będą policjanci. Naruszenie zakazu podlegało będzie karze grzywny, na zasadach określonych w Kodeksie wykroczeń. 


Zakaz, który obowiązywał będzie do odwołania, nie dotyczy jedynie Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Wojska Polskiego, pogotowia ratunkowego oraz innych służb publicznych wykonujących zadania związane z ochroną przeciwpowodziową oraz utrzymaniem wałów.

Apel o odwołanie wycieczek szkolnych
W związku z wysokim stanem wody na rzece Wiśle i wprowadzonym w dniu wczorajszym alarmem powodziowym – wojewoda pomorski zwraca się z prośbą o odwołanie zaplanowanych wcześniej wycieczek szkolnych do miast powiatów nadwiślańskich. Przypominamy, że alarm powodziowy wprowadzono w powiatach: gdańskim, sztumskim, nowodworskim, kwidzyńskim, tczewskim, malborskim.
K.K.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież