Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa » Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje prawdą. Były premier sprzedaż aktywów s... Czesław Nowak: W samorządach przeważają plusy ujemne » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–93 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowarz... Zmarł autor koncepcji pomnika Poległych Stoczniowców 1970 » 21 maja 2022 r. zmarł Bogdan Pietruszka, autor koncepcji gdańskiego pomnika Poległych Stoczniowców 1... Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent...
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
czwartek, 26 maja 2022 19:49
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Bartłomiej Bołądź atakującym Trefla
czwartek, 26 maja 2022 19:56
Bartłomiej Bołądź atakującym Trefla
Jeden z czołowych atakujących i punktujących sezonu 2021/2022
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Widziane z Sopotu: Nieszczęścia (Karnowskiego) chodzą parami

Ocena użytkowników: / 27
SłabyŚwietny 
piątek, 21 lutego 2020 18:24

altDobra mina do złej gry nie wystarczy prezydentowi Karnowskiemu żeby pokryć jego ostatnie wizerunkowe porażki.


Zła passa rozpoczęła się wraz z wyborami parlamentarnymi. Mimo wielkiego wkładu naszego włodarza w prace sztabu wyborczego PO-KO sukcesu nie było, a właściwie można nawet mówić o porażce. Podobnie zapowiada się i teraz, w wyborach prezydenckich. Prezydent Sopotu zamiast przygotowywać miasto do sezonu i zadbać o chodniki wbrew sondażom i zdrowemu rozsądkowi wierzy w sukces wyborczy Małgorzaty Kidawy Błońskiej. Zamiast pracować dla Sopotu udziela się na politycznych konwentyklach w Warszawie.

alt


Co więcej, w ostatnich dniach cios nadszedł z zupełnie nieoczekiwanej dla prezydenta strony. Mimo wielomiesięcznych demonstracji pod sądami przeciwko zmianom w sądownictwie, walce o ich (w rozumieniu Karnowskiego) niezależność i niezawisłość, w Sądzie Okręgowym w Gdańsku, który nie uległ jeszcze zmianom w myśl reformy obecnego rządu, zapadł wysoce niekorzystny dla prezydenta Sopotu wyrok.


Otóż sąd zadecydował o wpisaniu do księgi wieczystej prawa Sopockiego Klubu Tenisowego (nie mylić z pro-prezydenckim Sopot Tenis Klubem) do użytkowania wieczystego terenu kortów w centrum miasta. Nie byłoby może w tym nic niezwykłego gdyby nie fakt, że prezydent Karnowski latami zwalczał Sopocki Klub Tenisowy (SKT) i próbował uniemożliwić jego powrót na korty. Wyrok kończy wieloletnią walkę Klubu o przywrócenie im prawa do użytkowania dużego terenu kortów wartego kilkadziesiąt milionów złotych, co niewątpliwie stanowi dodatkową przykrość dla prezydenta rozmiłowanego w sprzedaży deweloperom wszelkich możliwych gruntów.

alt


Skala zawinionych przez Jacka Karnowskiego start majątku miasta, powiększa jeszcze fakt, że najprawdopodobniej SKT zażąda od gminy odszkodowania za straty, które poniósł ze względu na trwający przez długi okres czasu brak możliwości korzystania z kortów. I za zniszczenie własności. Nie zapominajmy także o poważnych kosztach obciążających nasze kieszenie jako sopockich podatników na płatności dla kancelarii prawnych obsługujących sprawę SKT w imieniu gminy.
Niewykluczone, że właśnie sprawa kortów uświadomi mieszkańcom skalę braku roztropności prezydenta w zarządzaniu naszym majątkiem.

alt


Prezydent Karnowski, zapominając o swoich zadaniach samorządowca, uznał się za wybitnego lidera politycznego w skali państwa i w ferworze walki apeluje do polskiego społeczeństwa:
Jak długo jeszcze My Obywatele, będziemy biernie czekać i patrzeć, jak bezkarnie grupa interesów związana z PiS niszczy Polskę? Jak pozbawia się nasze dzieci przyszłości w UE? Jak niweczy odwagę pokoleń opozycji demokratycznej? Jak niszczy się dorobek ostatnich 30 lat?


Brzmi to zabawnie biorąc pod uwagę to co prezydent robi z naszym miastem. Zamiast tracić czas na marzenia o ogólnopolskiej polityce ma obowiązek dbać o swoje zobowiązania jako lokalnym polityku. Należy odwrócić pytanie: Jak długo "My Obywatele", mieszkańcy Sopotu będziemy udzielali kredytu zaufania politykowi, który ucieka od miejskich problemów do "wielkiej" polityki. Choć Karnowski twierdzi, że działa dla korzyści i rozwoju miasta to wobec ostatnich wydarzeń w Sopocie nasuwa się pytanie, czyja to korzyść i rozwój? Chodniki nadal krzywe i brakuje miejskich toalet...

Małgorzata Tarasiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież