Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 49:41
czwartek, 01 czerwca 2023 06:39
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 49:41
O godz. 18.00 w Bydgoszczy rozpocznie się zaległy mecz Abramczyk
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

List do mieszkańców Sopotu od Stowarzyszenia Mieszkańcy dla Sopotu

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
sobota, 11 sierpnia 2018 08:10

altSzanowni Sopocianie, Chcemy zawiadomić Was o naszych planach wyborczych. Przez wiele miesięcy zastanawialiśmy się jak doprowadzić do stworzenia platformy współdziałania, która umożliwi wspólny udział w wyborach organizacji, dla których ważny jest Sopot i którym bliski jest udział mieszkańców we współrządzeniu i współzarządzaniu miastem.


Jak wiadomo w Sopocie największe organizacje, które znajdują się w opozycji do rządzącego miastem ugrupowania Jacka Karnowskiego to Prawo i Sprawiedliwość, Fundacja Kocham Sopot i Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Sopotu. Według nas, dla Sopotu byłoby dobrze gdyby te trzy ugrupowania stworzyły wspólną platformę wyborczą, wyborcze porozumienie, gdyż niezależnie od różnego statusu naszych organizacji (partia, fundacja i stowarzyszenie) i innej przeszłości, deklarujemy jeden cel - pracę na rzecz takiego miasta, w którym mieszkańcy będą o nim współdecydowali, które będzie zarządzane w sposób transparentny i uczciwy. Współpraca różnorodnych organizacji dałaby możliwość rozwinięcia interesujących koncepcji programowych i ułatwiła w przyszłości współpracę w radzie miasta.


Odrzucając osobiste ambicje byliśmy gotowi zgodzić się na kandydata na prezydenta, z którejś z innych organizacji niż nasza, gdyż postrzegamy nasze działanie jako służbę dla wspólnego dobra, a nie realizację przywódczych dążeń. Byliśmy gotowi na kompromisy oczywiście mając także na uwadze zachowanie spoistości programowej naszego stowarzyszenia; programu odzwierciedlającego nasze oddolne podejście do samorządności, wyrastające z idei ruchów miejskich. Oczywistym warunkiem współpracy było współdziałanie wszystkich bez wyjątku organizacji. Tylko pod warunkiem powszechności tej wspólnej inicjatywy można uzyskać synergiczną siłę , która rekompensowałaby kompromisy na które musiałoby zgodzić się Stowarzyszenia.

alt


Do tej pory jednak nie udało nam się zachęcić do współpracy pozostałych ugrupowań i ze względu na to podjęliśmy działania, które pozwolą nam indywidualnie brać udział w wyborach jesienią 2018 roku. W tej chwili finalizujemy prace nad programem naszego ugrupowania i niedługo zaprezentujemy go mieszkańcom.


Kandydatka Stowarzyszenia Mieszkańcy dla Sopotu na stanowisko prezydenta miasta, Małgorzata Tarasiewicz jak i komitet wyborczy, który wkrótce wyłoni stowarzyszenie uzyskali poparcie Kornela Morawieckiego, Marszałka seniora polskiego Sejmu, przewodniczącego partii Wolni i Solidarni (WiS). WiS "odwołuje się do wolności jako . Opowiada się za łagodzeniem sporów w polityce i zwiększeniem aktywności obywatelskiej. Postulatami WiS są m.in.: kształcenie się jako nowa forma płatnej pracy, podatek od wielkiego kapitału, samorząd gospodarczy, kadencyjność władz samorządowych, wynagradzanie matek wychowujących dzieci. Ugrupowanie jest również za sprawnym systemem podstawowej opieki zdrowotnej (i profilaktyką), zwiększeniem nakładów na naukę i kulturę, tanim budownictwem mieszkaniowym, a także rozwojem własności pracowniczej oraz rodzimej spółdzielczości i handlu" (cytaty pochodzą z programu WiS).


Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Sopotu zaprasza do współpracy osoby i organizacje zainteresowane współtworzeniem wyborczej platformy jak najszerzej reprezentującej Sopocian.

Małgorzata Tarasiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież