E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Latarką w półmrok: Żebracy

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
czwartek, 06 września 2012 18:12

altModa na dobroczynność nie przeminie wraz z zatrzymaniem Marcina P.. Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, ogłosił się pierwszym żebrakiem. Wynosząc biznesowy koncept twórcy Amber Gold do rangi historycznych dokonań Lecha Wałęsy wyżebrał dla prywatnego producenta kinowego 3 miliony złotych. Wcześniej jego podwładny, Michał Targowski, przyjmował niecodziennej wielkości dary od tego samego gdańskiego filantropa. Skąd u licha taka selektywna wrażliwość Marcina P., że po omacku trafiał w komunalną biedę? Czy z ludzkiej wdzięczności, że prezydent-żebrak ciągnął mu samolot, który jeszcze w jego liniach nie latał, bo linie jeszcze nie latały?


Ogłaszając się gdańskim żebrakiem, prezydent idzie śladami żony, osoby zaradnej, która jesienią przed pierwszym dzwonkiem zbiera grosik na zeszyty i piórniki dla małoletniej biedoty. Naprawia w ten sposób istotne niedostatki materialne będące efektem rządów, w tym rządów gminnych własnego męża. Przy okazji zaś szczęśliwcy, którzy poprawiają sobie samopoczucie i odbierają fanty znajdują w torbach ulotki reklamowe agentki ubezpieczeniowej. Czytam tę ulotkę z wypiekami. Bezwstydu...


Sprawniejszym od prezydenta Gdańska żebrakiem jest fundacja TVN i Bożena Walter. To doprawdy majstersztyk, żeby stado polityków różnej maści zapędzić na jedno boisko, by grali ku chwale nadawcy i jego społeczno-biznesowego kapitału. Poseł SLD, Ryszard Kalisz, rozanielony wyznał, że to fajna zabawa i zrobiliśmy coś dobrego dla dzieciaczków. Posłów społeczeństwo tymczasem wynajmuje, by coś sensownego uchwalali w parlamencie, a nie naprawiali swoje zaniechania na boisku pod egidą fundacji magnatów telewizyjnych. Sam Kalisz wiedzieć to powinien najlepiej jako współautor Konstytucji RP. Sam się bowiem zobowiązał w art. 68 do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom. Lansowania się na trącących XIX-wieczną aurą piłkarskich rautach dobroczynnych konstytucja nie wymaga. Wymaga, by dziecko, które traci nerkę w wypadku na drodze pod Gostyniem było ratowane w szpitalu przez lekarza specjalistę, a nie traktowane jak kosztowny intruz. Uczestnicy takich medialnych wybryków chełpią się przed ofiarami własnych decyzji swoją nieudolnością w rozwiązywaniu społecznych problemów. Fundacja Walterów to kiepskie alibi dla posła lewicy, choć lepsze niż Marcin P.
Marek Formela


PS. Gdyby burmistrz Berlina albo mer Paryża popychał na placyku samolot inny niż Lufthansy lub Air France, mógłby się już pakować.

Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież