E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Łunkiewicz: Quo vadis gdański żużlu?

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
sobota, 15 września 2012 19:55

altW niedzielę żużlowcy Lotosu Wybrzeże będą walczyć o pozostanie w Enea Ekstralidze. Wynik meczu wpłynie na dalsze losy żużla w Gdańsku.


O to czy motory nad Motławą będą nadal warczeć nie ma co się martwić. Przyszłość żużla w Gdańsku nie wydaje się być zagrożona. Pytanie tylko jaka będzie to przyszłość?


Ostatnie miesiące, a zwłaszcza tygodnie to ciągle pogarszający się klimat wokół gdańskiego żużla. Wyniki uzyskiwane przez zawodników spowodowały, że niegdyś pełne trybuny stadionu im. Zbigniewa Podleckiego podczas ostatnich spotkań świeciły pustkami. Trzy tysiące, a nawet jak ostatnio około dwa tysiące, widzów na meczu ligowym znak, że gdańszczanie odwracają się od "czarnego sportu".


Wyniki sportowe przełożyły się na klimat wokół klubu. Prezes Polny oddał się do dyspozycji Rady Nadzorczej, jego odejścia domagają się kibice, możliwość wycofania się ze wspierania żużla zapowiedziała Grupa Lotos, od lat główny mecenas gdańskiego żużla. Te zawirowania nie poprawiają sytuacji, a "szarego" kibica tylko zniechęcają do przyjścia na stadion.


W niedzielę gdańscy żużlowcy będą walczyć nie tylko o pozostanie w Enea Ekstralidze. Przed wszystkim będą walczyć o odzyskanie zaufania wśród gdańskich kibiców. W ostatnich tygodniach wielu nawet najwierniejszych fanów odwróciło się od drużyny. Zakochani w żużlu gdańscy kibice przed sezonem liczyli, że drużyna Stanisława Chomskiego zajmie miejsce w środku tabeli, a w przyszłym powalczy o wyższe cele. Z wielu powodów, na analizę gdzie popełniono błędy przyjdzie czas po sezonie, gdańszczanie po raz kolejny muszą walczyć o pozostanie wśród najlepszych.


Gdański żużel od ponad dwudziestu lat balansuje na krawędzi ekstraligi (kiedyś I ligi) i I ligi (kiedyś II liga). Od 1989 roku gdańska drużyna w najwyższej klasie rozgrywek spędziła maksymalnie dwa lata z rzędu. Pod względem spadków i awansów gdańszczanie są rekordzistami w polskiej lidze.


Promyk nadziei to tegoroczne sukcesy gdańskich juniorów. Drugie miejsce w Lidze Juniorów i Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostwach Polski oraz zdobycie Brązowego Kasku przez Krystiana Pieszczka to oznaki, że gdański żużel czekają lepsze czasy. Tylko, że jeszcze minie kilka lat za nim one nadejdą...

Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież