Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma... Gdańskie talenty - kino w mieście » Paweł Orłowski, polityk PO, był już sopockim spikerem, wiceprezydentem miasta, posłem, wiceministrem...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Józefka ” i „Magda”
poniedziałek, 13 czerwca 2022 11:57
„Józefka ” i „Magda”
Profesor Józefa Wnukowa, legenda Sopotu, mieszkała przy ulicy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Malbork: Elewarr zaprasza rolników...
wtorek, 21 czerwca 2022 17:54
Malbork: Elewarr zaprasza rolników...
Elewarr Sp. z o.o. zaprasza wszystkich rolników, mieszkańców gmin
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kandydaci na prezydenta komentują wyniki wyborów samorządowych

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
piątek, 21 listopada 2014 18:07

Sukces? Porażka? Co dalej? Te pytania zadaliśmy kandydatom na prezydenta Gdańska. Co mają do powiedzenia po wyborach samorządowych?Jarosław Szczukowski (SLD): Wybory w Gdańsku udowodniły sens debaty o przyszłości miasta i zadaniach dla władz samorządowych. W swoim programie „Solidarnie dla Gdańska” zwracałem uwagę na kwestie jakości życia, demokracji lokalnej i zarządzania rozwojem. Dziękuję wszystkim, którzy oddali głos na ten program, na kandydatów Sojuszu Lewicy Demokratycznej do Rady Miasta Gdańska i na mnie jako kandydata na prezydenta.
Gdańsk nigdy nie był dla lewicy miejscem odnoszenia łatwych sukcesów. Tym razem nałożyły się na to istotnie gorsze niż przed czterema laty wyniki partii w kraju i województwie pomorskim oraz obecność kilku konkurujących ze sobą list i kandydatów odwołujących się do zbliżonych wartości. Wybory udowodniły potencjał sił lewicowych, prospołecznych, obywatelskich, a sam Sojusz Lewicy Demokratycznej potwierdził, że jest partią, której nie wolno lekceważyć, także w kontekście drugiej tury wyborów prezydenckich.
16 listopada był tylko etapem walki o poprawę jakości życia gdańszczan i czystość działania władzy publicznej w mieście. To zadanie będę realizować przez kolejne miesiące i lata we współpracy z organizacjami społecznymi, monitorując pracę prezydenta i inicjując obywatelskie projekty uchwał.

Andrzej Jaworski (PiS): To wielki sukces jeśli mówimy o Gdańsku. Jeśli Platforma Obywatelska nie była w stanie w swoim mateczniku uzyskać prezydenta w pierwszej turze, to znak, że mieszkańcy chcą zmian. Po raz pierwszy od dwunastu lat mamy drugą turę. Wtedy, w 2002 roku, Adamowicz szczęśliwie wygrał z Markiem Formelą z SLD.
Mam nadzieję, że Paweł Adamowicz przegra, bo te szesnaście lat to okres stracony dla Gdańska. Głównie jeśli patrzymy na finanse. Prezydent zadłużył siebie i miasto. Jego wydatki to jego sprawa, ale nie może być tak, że cierpi przez to miasto.
W skali Gdańska i kraju w ogóle PiS uzyskał bardzo dobry wynik. To dla nas duży sukces. Pokazaliśmy, że potrafimy prowadzić kampanię w trudnych miejscach, na ulicach – bezpośrednio wśród mieszkańców, czego unikał Adamowicz.

Waldemar Bartelik (KW Masz Wybór): Biorąc pod uwagę uwarunkowania wyborów – krótki okres projektu, budżet, rozpoznawalność – w porównaniu do partii politycznych, uznaję swój wynik za bardzo satysfakcjonujący. A teraz przywracam naruszony spokój mojej rodziny.


Ewa Lieder (Gdańsk Obywatelski): Mój wynik jest zdecydowanie sukcesem. W wyborach do rady miasta Gdańsk Obywatelski przekroczył próg wyborczy, ponad 8% głosów i zajął trzecią pozycję w każdym z okręgów. Ten wynik zawdzięczamy rosnącej grupie mieszkańców Gdańska wspierających aktywność obywatelską i oczekujących w zmian w mieście. Żałuję oczywiście, że na razie nie dostaniemy mandatów radnych, ale wszystko przed nami. A Gdańsk Obywatelski rośnie w siłę. Przez najbliższą kadencję będziemy przyglądać się pilnie działaniom rady i prezydenta. A jest wiele spraw do przypilnowania: pas nadmorski, bezpieczne przejście przez tory na Orunii, zaniedbane zabytki we wszystkich starych dzielnicach, mieszkania, lokale komunalne i wiele innych.

goch

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież