Marek Jakubiak: Nie trwać w okopach! » Trzeba żyć chwilą, ale też planować, mieć elastyczność odreagowywania na zmieniającą się sytuację. T... Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji » Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał zmiany w pierwszej turze był większy n... Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-...
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
czwartek, 07 grudnia 2023 17:42
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Jak się tu znaleźliśmy?
wtorek, 28 listopada 2023 14:22
Jak się tu znaleźliśmy?
Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci mówi

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

To kandydat SLD na prezydenta Gdańska

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 29 lipca 2010 18:56

altKrzysztof Andruszkiewicz, szef Rady Miejskiej SLD, będzie prawdopodobnie kandydatem Sojuszu w jesiennych wyborach samorządowych w Gdańsku. W walce o nominację pokonał szefa SLD w całym regionie pomorskim – Jarosława Szczukowskiego.

Środowe popołudnie w Gdańsku oznaczało mobilizację dla liderów gdańskiego SLD. Jak dowiedział się nieoficjalnie portal wybrzeze24.pl, Jarosław Szczukowski, szef Rady Wojewódzkiej partii prowadził od kilku dni aktywną działalność lobbystyczną – spotykał się z członkami rady, aby przekonac ich do poparcia własnej kandydatury. Jak mówi nam jeden z członków władz SLD, „Jarek uwierzył w sukces Napieralskiego i poważnie myślał o zdobyciu mocnego popracia w wyborach na prezydenta Gdańska”. Jednak w głosowaniu stosunkiem głosów 14:3, partyjną nominację uzyskał Krzysztof Andruszkiewicz, szef Sojuszu w Gdańsku. Według naszego informatora, Andruszkiewicz obawiał się tego, że jest wicedyrektorem Teatru Miniatura, więc jednostki podległej pośredno Pawłowi Adamowiczowi, prezydentowi Gdańska, ale ostatecznie postawił wszystko na jedną kartę.

Krzysztof Andruszkiewicz znany jest z talentu do spotkań publicznych, znajomi określają go jako dobrego mówcę. - Wygra każde spotkanie wyborcze – usłyszeliśmy.

Kandydatura Andruszkiewicza może być sporym zaskoczeniem dla Adamowicza. - Lider Po spodziewał się mocnych przeciwnikików, najcięższych dział, a tymczasem zobaczył wycelowaną w niego zesputą wiatrówkę, naładowaną ryżem, trzymaną przez niewidomego leśniczego – powiedział nam jeden z członków rady, krytyk środowej decyzji.

Przypomnijmy, że wcześniej mówiło się o kandydaturach Waldemara Bartelika, menedżera, byłego prezesa Energi i Marka Formeli, który jako jedyny zmusił Adamowicza do drugiej tury wyborów samorządowych. - To musi być reprezentant, który środowisku gdańskiej socjaldemokracji i to nie tylko instytucjonalnej, której słabość jest oczywista, zapewni publiczny PRESTIŻ, ROZPOZNAWALNOŚĆ, GODNOŚĆ, który zafrapuje środowiska nam nieodległe, tworzące w formułach stowarzyszeń własne platformy obywatelskie, który wyda się atrakcyjny dla organizacji gospodarczych, który będzie w stanie inspirować myślenie o potrzebie zmiany w Gdańsku - zmiany i roztropności komunalnej jako szansy rozwojowej w przeciwieństwie do 16. letniej dynastii Pawła Adamowicza, który z trwania i schlebiania własnej próżności urządził wehikuł swoich rządów - napisał do członków Rady Miejskiej SLD Marek Formela.

Efektem obrad członków była jednak rekomendacja dla Krzysztofa Andruszkiewicza. Ostateczna decyzja zapadnie 12 września na konwencji wojewódzkiej.

(GG)


Na zdjęciu głównym: Krzysztof Andruszkiewicz prowadzący wybory MISS Nastolatek w jednym z pomorskich miast.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież