Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Aktywiści NoNBN: wiemy kto w urzędzie komentował w godzinach pracy

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 12 stycznia 2011 18:20

altPod koniec grudnia jako pierwsi ujawniliśmy, że zdaniem aktywistów grupy Nic o Nas Bez Nas, pracownicy gdańskiego Urzędu Miasta, w godzinach pracy, zajmowali się komentowaniem na forach internetowych, działań  inicjatywy Nic o Nas Bez Nas. Bardzo możliwe, że prowadzili także blog dyskredytujący działaczy NoNBN, który wkrótce po naszej publikacji zniknął z sieci.


Aktywiści NoNBN przeprowadzili śledztwo, na którego podstawie sugerują, że urzędnikiem, który dopuszczał się tych praktyk, był Michał Piotrowski, pracownik Biura Prasowego UM. Oświadczenie w tej sprawie rozesłali do lokalnych mediów.


Jednym z dowodów, że to właśnie Piotrowski miał publikować dyskredytujące, a często i obraźliwe wpisy, jest według autorów oświadczenia, fakt, że z tego samego adresu IP, na forum NoNBN zarejestrowało się dwóch nowych uczestników („Joaśka” i „Olek”) i tego samego wieczora, edytowano hasło Michał Piotrowski na Wikipedii. Adresem email podanym przy rejestracji przez „Joaśkę” był zaś adres „jodlubek”, brzmiący tak samo, jak podpis pod filmem „Nic o nich bez nich” (nazwa nieistniejącego już bloga dyskredytującego działania grupy – dop. JW) opublikowanym na YouTube i zestawiającym szereg zdjęć aktywistów NONBN z końcowym hasłem „nie musisz utrzymywać darmozjadów”.


Autorzy oświadczenia sugerują także, że urzędnik korzystał z wielu innych forów dyskusyjnych, gdzie mniej „subtelnie” atakował oponentów. Choć nie znają całego adresu, na podstawie trzech z czterech liczb składających się na adres IP, mogą z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że także te wpisy pochodzą z adresu Urzędu Miasta:
„Anarchistę do radiowozu - ależ tam musiało później śmierdzieć. Pewnie do tej pory nie mogą doczyścić auta...”, „idź sie umyć brudasie spod mostu...” i „Na Białorusi chłopczyku to byś siedział w pierdlu. Ale pokrzycz sobie czerwona hołoto, pokrzycz”.
- (Prawdopodobnie sam Piotrowski) Oprócz wykonywania obowiązków wynikających z pracy w Biurze Prasowym Urzędu Miasta Gdańska, pisał (...) obraźliwe komentarze pod artykułami na lokalnych portalach internetowych, tworzył bloga „Nic o nich bez nich”, obsługiwał trzy konta na forum „NIC O NAS BEZ NAS” oraz stworzył krótki film opublikowany na YouTube. Część z materiałów swojego autorstwa publikował w godzinach pracy z komputerów Urzędu Miasta - podsumowują autorzy oświadczenia.


Trzy apele
Działacze Nic o Nas Bez Nas zawarli w tekście także trzy apele:
„Do trójmiejskich portali informacyjnych – o ujawnienie wszystkich obraźliwych komentarzy pod ich artykułami, zamieszczonych z adresu IP  81.95.206.33 należącego do Urzędu Miasta Gdańska.


Do Michała Piotrowskiego – o ujawnienie z czyjego polecenia była prowadzona kampania internetowych oszczerstw oraz o rezygnację z pracy w UM
Do prezydenta Adamowicza i wiceprezydenta Lisickiego – o zastąpienie urzędniczych kalumni dialogiem ze społeczeństwem.”
- Czy działalność Piotrowskiego wynikała z jego własnej inicjatywy, czy też wykonywał on polecenia swoich przełożonych, na przykład wiceprezydenta Macieja Lisickiego? - pytają członkowie NoNBN. - Rozmach działań wskazuje, że raczej nie zajmował się nimi po kryjomu w przerwie na drugie śniadanie … - sugerują.
- … skandalem jest sam fakt, że – utrzymywane z pieniędzy podatników – Biuro Prasowe Urzędu Miasta Gdańska w ramach swojej działalności prowadzi zorganizowaną kampanię oczerniania organizacji sprzeciwiających się prowadzonej przez władze polityce - komentują autorzy oświadczenia.


Miasto obojętne na zarzuty
Pytany o autorstwo wpisów Michał Piotrowski odmówił komentarza.
- Mnie domysły panów z tej organizacji kompletnie nie interesują - odpowiedział na zarzuty grupy NoNBN Antoni Pawlak, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta, przełożony Piotrowskiego.
Jacek Wierciński

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież