Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Orkiestra zebrała w Gdyni ponad 280 tysięcy złotych

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 11 stycznia 2011 18:23

alt9 stycznia w całej Polsce odbył się 19 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbierano pieniądze na na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Na razie zadeklarowana kwota jaką udało się zebrać to 37 008 974 złotych. Postanowiliśmy sprawdzić jak 19 Finał przebiegał w Gdyni.


Program Orkiestry w Gdyni był bardzo bogaty. Zagrała w kilkunastu punktach na terenie całego miasta, oferując najrozmaitsze atrakcje: od pierwszych w Polsce zawodów motocrossowych rozgrywanych na plaży, przez pokazy taneczne, aż po różnorakie koncerty muzyczne.  Nie zabrakło oczywiście licznych licytacji i kiermaszów.


Rekordowa licytacja w Teatrze Miejskim
Tradycyjnie już, główna gdyńska licytacja odbyła się w Teatrze Miejskim a poprowadził ją prezydent miasta Wojciech Szczurek. W tym roku udało się wylicytować tam rekordową ilość pieniędzy – 65 000 złotych. Na aukcjach największą gratką okazało się złote serduszko Akademii Marynarki Wojennej, sprzedane za 7000 złotych. Nowy właściciel zapowiedział, że przekaże je na kolejną licytację, podczas 20. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 


alt


  Największą gratką okazało się złote serduszko Akademii Marynarki Wojennej, które wylicytowano za 7 tys. zł. Nowy właściciel już zapowiedział, że przekaże je na kolejną licytację, podczas 20. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.   


Kolejne wysoko wylicytowane przedmioty przekazała na aukcje Akademia Morska: kotwicę – 2600 zł, oraz lupę – 2000 zł. Jak się okazało, szczęśliwym nabywcą lupy, była Akademia... Marynarki Wojennej. Zgodnie z gdyńską tradycją uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych przygotowali na licytację specjalny tort. Zwycięzca zapłacił za niego 900 złotych, a „trofeum” przekazał na poczęstunek dla gości Teatru Miejskiego.


Sportowcy dla Orkiestry
Również gdyńskie zespoły sportowe włączyły się w działalność na rzecz Orkiestry. Na obiektach sportowych Checzy rozegrano mini turniej piłkarski. Zmierzyły się w nim cztery drużyny: GL6 - reprezentacja gdyńskiej ligi szóstek,  Arka Team - drużyna obecnie grających arkowców wyznaczonych przez trenera Dariusza Pasiekę, Fani - zespół kibiców oraz Drużyna św. Mikołaja - w składzie której wystąpili m.in. dyrektor Andrzej Czyżniewski, oraz trenerzy Jacek Dziubiński i Grzegorz Witt. W turnieju zwyciężyła oczywiście drużyna Arka Team, pokonując w finale zespół Fanów 14:4. 


alt


 Uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych w Gdyni tradcyjnie przygotowali na licytację tort. Osoba, która go wylicytowała - za 900 złotych! - zdecydowała o poczęstowaniu nim gości w Teatrze Miejskim. To także gdyńska tradycja.     


Po zawodach odbyła się licytacja gadżetów przekazanych przez klub Arki Gdynia, wylicytowano m.in. koszulki meczowe Hieronima Zocha i Wojciecha Wilczyńskiego z autografami całej drużyny (200zł), oraz rękawice bramkarskie Andrzeja Bledzewskiego wraz z proporczykiem (300 zł). Łącznie w licytacji uzyskano 2700 złotych. Oprócz tego piłkarze Arki Gdynia wręczyli na rzecz Orkiestry 1300 złotych, zebrane po porannym treningu.


Koszykarze Asseco Prokom Gdynia także przyłączyli się do WOŚP. Przekazali do licytacji:  udział w dwóch treningach wraz z zawodnikami siedmiokrotnego Mistrza Polski, oryginalny strój meczowy oraz możliwość rozegrania 1 minuty w drużynie Asseco Prokom Gdynia w trakcie meczu towarzyskiego. Aukcja wciąż trwa w serwisie Allegro (do 22 stycznia), dotychczas wylicytowana kwota to 1025 złotych.


alt


    Liczenie pieniędzy zebranych przez  miejskie sztaby


Licytacje wciąż trwają
Poszczególne sztaby WOŚP w Gdyni zebrały w tym roku łączną sumę ponad 280 000 złotych. Teatr Miejski 180 000 złotych (w samej licytacji 65 000 złotych), YMCA – około 60 000 złotych, IV LO – około 13 000 złotych, a I Społeczna Szkoła Podstawowa blisko 20 000 złotych. Wciąż  trwają licytacje Marynarki Wojennej: do środy 12 stycznia licytować można rejs fregatą rakietową i lot symulatorem samolotu „Bryza". Rejs okrętem podwodnym wylicytowano już za 40 700 zł.


Do czwartku 13 stycznia trwa licytacja niezwykłego daru Akademii Morskiej - dwutygodniowego rejsu „Darem Młodzieży". Natomiast do piątku 14 stycznia licytować można noc na tratwie ratunkowej na Zatoce Gdańskiej, wystawioną na aukcję przez Akademię Marynarki Wojennej.
Jacek Świderski
Fot. Dorota Nelke/Urząd Miasta

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież