Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew...
Reklama
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Rada Miasta: Mniej pieniędzy na rewitalizację

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 14 stycznia 2011 17:23

altCzwartkowa sesja rady miasta zdominowana była kwestiami uchwalenia i zmian w planach zagospodarowania poszczególnych obszarów Gdańska. Najwięcej emocji wzbudziły jednak zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2011-2037. Jak się okazało mniej środków niż pierwotnie planowano zostanie przeznaczonych na rewitalizację Dolnego Miasta i Wrzeszcz.


Przed głosowaniem nad planem radni zajęli się jednak apelem w sprawie zaostrzenia kar wobec przestępców okaleczających i mordujących zwierzęta. Wnioskodawcą była  Beata Dunajewska-Daszczyńska, radna PO. Apel został przyjęty prawie jednogłośnie. Tylko jeden radny wstrzymał się od głos
- Wobec dochodzących do nas informacji o wzroście przemocy w stosunku do zwierząt(…) zwracamy się z apelem do Ministra Sprawiedliwości w sprawie zaostrzenia kar wobec przestępców okaleczających i mordujących zwierzęta – czytamy w apelu.


Większe emocje wzbudziły propozycje zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Miasta Gdańsk na lata 2011-2037. Największe zastrzeżenie opozycji wzbudziło zmniejszenie środków finansowych na rewitalizację Dolnego Miasta i Wrzeszcza w 2011 roku.
- Czy zaproponowane zmiany oznaczające zmniejszone środki finansowe na rewitalizację Dolnego Wrzeszcza oznaczają przesunięcie całej inwestycji na 2012 rok? – pytała Jolanta Banach, radna SLD.
- Martwi nas zmniejszenie limitów w 2011 roku, bo przypomina mi się tutaj analogia z mostem w Sobieszewie. Przypominam, że ten projekt jest przesuwany z roku na rok od pięciu lat. Obawiam się, że podobnie może być z rewitalizacją – powiedział Kazimierz Koralewski, radny PiS.


Teresa Blacharska, skarbnik miasta zapewniała jednak radnych opozycji, że przesunięcie środków nie oznacza wydłużenia czasu inwestycji.
- Rewitalizacja była rozplanowana na lata 2011-16 w przypadku Wrzeszcza i 2011-15 na Dolne Miasto. W nowym planie obydwa projekty zostały ustalone na lata 2011-15. Będziemy więc mieli do czynienia z przyspieszeniem, a nie spowolnieniem gospodarczym – przekonywała Blacharska.


Ze wszystkich głosowanych planów zagospodarowania najwięcej kontrowersji pojawiło się przy planie dotyczącym rejonu stadionu Lechii Gdańsk pomiędzy ulicami Traugutta i Smoluchowskiego. Wątpliwości na temat dalszego funkcjonowania klubu lekkoatletycznego Lechii Gdańsk pod rządami nowego planu mieli zarówno Krzysztof Wiecki z PiS, jak również Mirosław Zdanowicz z PO.
- Chciałbym spytać jakie są plany do budynków lekkoatletycznych klubu znajdujących się na tym terenie. Czy jego przyjęcie oznacza ich likwidację? – pytał radny Zdanowicz.
Dyrektor Marek Piskorski z Biura Rozwoju Gdańska zapewnił jednak, że plan nie wpłynie na funkcjonowanie klubu.
- Plan nie decyduje o kwestii istnienia i rozwoju klubu. Zresztą tylko 20% objętych planem jest przeznaczona pod działalność usługową. Reszta, czyli 80% jest pod działalność sportową.
Nie zadowoliło to jednak części radnych, którzy z Krzysztofem Wieckim na czele, chcieli skierować plan z powrotem do komisji. Mimo poparcia części radnych PO, wniosek został odrzucony 17 głosami przeciw 11. Ostatecznie radni głosowali za projektem. Za było 21, przeciw 8, jedna osoba wstrzymała się od głosu.
(wt)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież