Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie...
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Dziurawy Gdańsk

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 14 stycznia 2011 17:48

altZima zniszczyła większość gdańskich dróg. Miasto zajmuje się tylko najniebezpieczniejszymi miejscami i zaznacza, że na większy remont przyjdzie czas wiosną.


Po mroźnym grudniu przyszła odwilż, a śnieg zniknął z ulic. Wydawać by się mogło, że kierowcy taką zmianę potraktują z ulgą. Okazuje się, że jest dokładnie odwrotnie. – Codziennie jeżdżę Traktem Świętego Wojciecha. Wraz ze śniegiem „wyparowała” też część nawierzchni. Aż strach pomyśleć, co stałoby się z moim samochodem, gdybym przypadkowo wjechał w jedną z większych dziur – denerwuje się Marek Ławniczak, trójmiejski kierowca. –  Problem pojawia się co roku, ale tak źle jak teraz, nie było chyba nigdy –  dodaje.


alt


Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku, który odpowiada za stan dróg, zaprzecza. – Sytuacja jest podobna do zeszłorocznej, ale nikt już tego nie pamięta –  zauważa Wiesław Szańca, zastępca kierownika Działu Utrzymania Dróg ZDiZ.
Szańca przyznaje jednak, że problem istnieje. – Część dróg rzeczywiście jest w kiepskim stanie. Chodzi w szczególności o miejsca, w których od wielu lat nie prowadzono prac – tłumaczy.


Problem z fatalnym stanem nawierzchni ni dotyczy tylko Traktu św. Wojciecha. Kierowcy skarżą się też na stan okolic skrzyżowania ul. Jana Pawła II i ul. Rzeczpospolitej. Wiele do życzenia pozostawia zdeformowana przez śnieg ul. Słowackiego. Dziurawe są także ul. Armii Krajowej, Okopowej czy Kielnieńskiej.


alt


Co z problemem drogowców robią służby porządkowe? – Na razie zajmujemy się przede wszystkim zabezpieczaniem dziur na głównych trasach komunikacyjnych oraz w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Prowadzenie poważniejszych prac mija się teraz z celem. Czekamy z nimi do końca zimy, czyli przełomu marca i kwietnia – mówi Szańca.


Co zrobić, gdy zauważymy nowopowstałe dziury w jezdni? Najlepiej zawiadomić o tym Dział Utrzymania Dróg ZDiZ w godz. 7-15 pod nr tel. 58 52 44544.


alt


A  co, gdy z powodu złego stanu nawierzchni, nasz samochód zostanie uszkodzony? Urzędnicy zapewniają - w takiej sytuacji można walczyć o odszkodowanie. To jednak wymaga odpowiedniego przygotowania. Niezbędne będą dowody świadczące o tym, że awaria powstała w skutek  dziur (np. zdjęcia, świadkowie). Trzeba także wykazać, że uszkodzenia nie są wynikiem jazdy niezgodnie z przepisami ruchu.
Adrian Dampc

Fot. Adrian Dampc

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież