Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Dziurawy Gdańsk

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 14 stycznia 2011 17:48

altZima zniszczyła większość gdańskich dróg. Miasto zajmuje się tylko najniebezpieczniejszymi miejscami i zaznacza, że na większy remont przyjdzie czas wiosną.


Po mroźnym grudniu przyszła odwilż, a śnieg zniknął z ulic. Wydawać by się mogło, że kierowcy taką zmianę potraktują z ulgą. Okazuje się, że jest dokładnie odwrotnie. – Codziennie jeżdżę Traktem Świętego Wojciecha. Wraz ze śniegiem „wyparowała” też część nawierzchni. Aż strach pomyśleć, co stałoby się z moim samochodem, gdybym przypadkowo wjechał w jedną z większych dziur – denerwuje się Marek Ławniczak, trójmiejski kierowca. –  Problem pojawia się co roku, ale tak źle jak teraz, nie było chyba nigdy –  dodaje.


alt


Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku, który odpowiada za stan dróg, zaprzecza. – Sytuacja jest podobna do zeszłorocznej, ale nikt już tego nie pamięta –  zauważa Wiesław Szańca, zastępca kierownika Działu Utrzymania Dróg ZDiZ.
Szańca przyznaje jednak, że problem istnieje. – Część dróg rzeczywiście jest w kiepskim stanie. Chodzi w szczególności o miejsca, w których od wielu lat nie prowadzono prac – tłumaczy.


Problem z fatalnym stanem nawierzchni ni dotyczy tylko Traktu św. Wojciecha. Kierowcy skarżą się też na stan okolic skrzyżowania ul. Jana Pawła II i ul. Rzeczpospolitej. Wiele do życzenia pozostawia zdeformowana przez śnieg ul. Słowackiego. Dziurawe są także ul. Armii Krajowej, Okopowej czy Kielnieńskiej.


alt


Co z problemem drogowców robią służby porządkowe? – Na razie zajmujemy się przede wszystkim zabezpieczaniem dziur na głównych trasach komunikacyjnych oraz w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Prowadzenie poważniejszych prac mija się teraz z celem. Czekamy z nimi do końca zimy, czyli przełomu marca i kwietnia – mówi Szańca.


Co zrobić, gdy zauważymy nowopowstałe dziury w jezdni? Najlepiej zawiadomić o tym Dział Utrzymania Dróg ZDiZ w godz. 7-15 pod nr tel. 58 52 44544.


alt


A  co, gdy z powodu złego stanu nawierzchni, nasz samochód zostanie uszkodzony? Urzędnicy zapewniają - w takiej sytuacji można walczyć o odszkodowanie. To jednak wymaga odpowiedniego przygotowania. Niezbędne będą dowody świadczące o tym, że awaria powstała w skutek  dziur (np. zdjęcia, świadkowie). Trzeba także wykazać, że uszkodzenia nie są wynikiem jazdy niezgodnie z przepisami ruchu.
Adrian Dampc

Fot. Adrian Dampc

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież