Elżbieta Rafalska: Sytuacja polskich rodzin będzie osnową kampanii wyb... » Z Elżbietą Rafalską, deputowaną do Parlamentu Europejskiego (od 2019 r.), Frakcja Europejskich Konse... Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
piątek, 31 marca 2023 13:49
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
Podczas meczów eliminacyjnych drużyn narodowych rozgrywki
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Święto w Sejmiku, „czystka” w szpitalu

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 26 listopada 2010 20:06

altW piątek 26 listopada po raz pierwszy zebrał się wyłoniony w wyborach samorządowych Pomorski Sejmik Wojewódzki. Pomimo kryzysowej sytuacji w, podlegającym władzom wojewódzkim, Pomorskim Centrum Traumatologii posiedzenie miało uroczysty, czysto formalny charakter.

Przewodniczący pomorskiego PKW Zbigniew Merchel, wręczył nowo wybranym radnym sejmiku mandaty potwierdzające wyborczy sukces. Przypomnijmy, że w nowym sejmiku zasiądzie łącznie aż 19 radnych PO, 7 PiS, 3 SLD, 3 PSL i jeden radny reprezentujący Krajową Wspólnotę Samorządową. Dzisiejsze posiedzenie ograniczyło się do odebrania nominacji na radnych, a marszałek województwa poprzedniej kadencji, Mieczysław Struk, zapowiedział pierwsze merytoryczne posiedzenie na godzinę 13.00 w najbliższy poniedziałek, nie wiadomo jednak czy radni poruszą na nim kwestię szpitala.


- Sytuacja i okoliczności nie sprzyjają poruszaniu tego tematu. Nie mamy władz, więc nie wiadomo do kogo adresować pytania czy zarzuty - powiedział nam Marian Szajna, nowy radny sejmiku, PiS. – Sytuacja Centrum Traumatologii, to sytuacja, która pokazuje bezradność władz, sytuacja, w której doszło do międzynarodowej kompromitacji środowiska medycznego. Niesłusznie zresztą, bo mamy wspaniałych lekarzy. Doniesienia mediów pokazują, że wiele faktów było ukrywanych. Sprawę trzeba dogłębnie zbadać.
- Nie chciałbym już teraz składać żadnych deklaracji. Muszę jednak przyznać, że z dużym zainteresowaniem wysłucham laudacji i uzasadnienia tej kandydatury - odpowiedział Szajna, pytany o ewentualną kandydaturę, odpowiedzialnego między innymi za pomorską służbę zdrowia, dotychczasowego wicemarszałka województwa,  Leszka Czarnobaja.
 
Tymczasem burza wokół Pomorskiego Centrum Traumatologii, w którym ujawniono tragiczne w skutkach nieprawidłowości, nie słabnie. We wtorek zwolnienie dyscyplinarne otrzymała Mariola Hillar, dyrektor ds. pielęgniarstwa, a wczoraj Leszek Klimaszewski, były wicedyrektor Centrum, ostatni ze sprawujących wysokie stanowiska w poprzednich władzach szpitala. Jak podaje Gazeta Wyborcza taka „czystka” jest wynikiem równoległych kontroli „wojewody, marszałka i wewnętrznego audytu, które wykazują coraz więcej błędów i nieprawidłowości”. Kontrole ruszyły po ujawnieniu przez media informacji o płatnym zabiegu powiększania biustu, jakiemu poddana została w placówce 31-letnia Szwedka, który nie tylko przeprowadzono wbrew obowiązującym szpital przepisom, ale na domiar złego sprawił, że pacjentka zapadła w śpiączkę.

(jaw)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież