Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obozie Stutthof » W sobotę, 18 marca, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, zorganizował wyj... W tygodniku „Sieci”: Beata Szydło wchodzi do gry » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Beata Szydło, posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego mówi, jak w... Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana » Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej... Piekarz prezydentem? » Przed setkami lat zdarzało się już, że burmistrzami tysiącletniego Gdańska zostawali cenieni przez g... Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych) » Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i... Stefan Wilmont skazany na dożywocie za zabójstwo Pawła Adamowicza » Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Stefana Wilmonta za zabójstwo Pawła Adamowicza na dożywocie.Sąd zezwol... Polska Matką Naszą… » W Wielki Piątek 22 marca 1940 r. rozstrzelano drugą grupę 67 gdańszczan, przebywających w obozie Stu... Energa Mecenasem Opery Bałtyckiej » Energa z Grupy Orlen w 2023 roku będzie Mecenasem Opery Bałtyckiej.- Jest to bardzo szczególny dla n... Stan dialogu społecznego w dobie kryzysu » Stan dialogu społecznego, jego perspektywy i kondycja układów zbiorowych pracy to tematy konferencji... W najnowszym numerze ,,Sieci”: Odwieczna walka między dobrem i złem » Motyw walki między siłami dobra i zła jest wykorzystywany na wielu płaszczyznach, szczególnie w kult...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
piątek, 17 marca 2023 15:52
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
EKSTRAKLASA PKO BP
Po minutach, dniach, tygodniach i
Warta wypunktowała Lechię
niedziela, 19 marca 2023 14:35
Warta wypunktowała Lechię
Lechia dobrze zaczęła mecz w Grodzisku Wielkopolskim, ale była

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Święto pracy i przedsiębiorczości

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 28 kwietnia 2010 12:53

altRozmowa z Łukaszem Iwaszkiewiczem, rzecznikiem prasowym Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku


- 6 maja odbędą się kolejne Targi Pracy. Czym tegoroczna edycja Targów różni się od poprzednich?
Łukasz Iwaszkiewicz: Od początku planowania imprezy naszym zamiarem było podkreślenie szczególnego, w pewnym sensie pionierskiego charakteru Targów. Oczywiście w latach poprzednich ponad trzydziestokrotnie organizowaliśmy Targi Pracy, które zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób poszukujących zatrudnienia, jak i pracodawców, jednakże w tym roku postanowiliśmy zrobić coś innego, coś co w większym stopniu przypadnie do gustu gdańszczanom. Dlatego też konieczne było przygotowanie nowej formuły całego wydarzenia. Postawiliśmy na połączenie tradycyjnej oferty Targów Pracy z promowaniem przedsiębiorczości, tak aby na Targach odnalazły się zarówno osoby poszukujące pracy, jak i Ci którzy chcą spróbować własnych sił w biznesie, ale nie wiedzą jak się do tego zabrać. W ten sposób zrodził się pomysł na pierwsze Targi Pracy i Przedsiębiorczości. W celu realizacji ambitnego zadania, jakim jest organizacja tak dużej imprezy, postanowiliśmy zawiązać wraz z Gdańską Fundacją Przedsiębiorczości oraz z Gdańskim Związkiem Pracodawców partnerstwo lokalne bez którego organizacją swoistego święta pracy i przedsiębiorczości, jakim będą majowe Targi byłaby zdecydowanie trudniejsza.


alt


- Co oznacza dla Targów ostatni człon w nazwie - Przedsiębiorczość?
Łukasz Iwaszkiewicz: Przede wszystkim wydarzenie zyska dodatkowy atut. Oprócz standardowej oferty Targi będą najlepszym miejscem na zapoznanie się z aktualną propozycją organizacji na co dzień zajmujących się wspieraniem nowych inicjatyw biznesowych. Swój udział w Targach Pracy i Przedsiębiorczości zapowiedziały liczne instytucje okołobiznesowe między innymi Agencja Rozwoju Pomorza, Gdańskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości czy Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. Ważnym elementem Targów będą także konsultacje z pracownikami PUP w Gdańsku, którzy udzielać będą porad dotyczących pozyskiwania przez osoby bezrobotne jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej. Odwiedzających zaciekawić powinna także możliwość napisania specjalistycznych testów predyspozycji zawodowych do prowadzenia własnego biznesu - pomogą je wypełnić doradcy zawodowi PUP. Dodatkowym atutem imprezy jest również specjalna Wystawa Przedsiębiorczości - będzie ona w całości poświęcona najlepszym pomysłom biznesowym zrealizowanym przy wsparciu PUP w Gdańsku.


- Na co mogą liczyć odwiedzający targi?
Łukasz Iwaszkiewicz: Na obecną chwilę mogę powiedzieć, że na Targach Pracy i Przedsiębiorczości spodziewamy się ponad 2 tysięcy ofert pracy z wszystkich sektorów gospodarki, zarówno z kraju jak i zagranicy. Ponadto każdy kto 6 maja odwiedzi Hale Widowiskowo-Sportową AWFiS będzie miał także okazje skorzystać z warsztatów, a także specjalistycznych konsultacji i porad udzielanych przez pracowników PIP, PFRON czy PUP. Na koniec mogę jeszcze tajemniczo dodać, że w programie imprezy zaplanowaliśmy także nietypowe atrakcje i miłe niespodzianki – myślę, że każdy odwiedzający znajdzie coś dla siebie.
Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież