Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Prezydent Adamowicz ma absolutorium!

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 29 kwietnia 2010 11:33

altRadni Gdańska udzielili absolutorium prezydentowi miasta, Pawłowi Adamowiczowi. Anarchiści, którzy przyszli na obrady i wdarli się na mównicę chcieli mu wręczyć tort – symboliczną antynagrodę za całokształt. Jednak świeżoupieczony laureat medalu św. Wojciecha, nie przyjął tego wyróżnienia. Przedstawiciele klubu PiS po raz kolejny skrytykowali gdańskiego włodarza, a rajcy z klubu PO, tradycyjnie byli zdziwieni, że ktoś w ogóle podejmuje się krytyki prezydenta.


Tak w skrócie przebiegała czwartkowa sesja Rady Miasta, podczas której decydowały się kwestie budżetowe oraz absolutorium. Jako że w radzie zasiadają w większości przedstawicieli Platformy Obywatelskiej, o decyzję w tej sprawie Paweł Adamowicz mógł być spokojny. Tym razem jednak był spokojny jeszcze bardziej, bo nawet brak skwitowania nie spowodowałby wszczęcia procedury jego odsunięcia. Na pół roku przed końcem kadencji to ustawowo niemożliwe.


Przegłosowana została także inna budząca wątpliwości radnych PiS uchwała. Dotyczy ona możliwości zwiększenia przez prezydenta zaciągania zobowiązań finansowych przez miasto o 61 mln zł, czyli do 359 mln złotych. Te dodatkowe pieniądze maja trafić do... Sopotu. Kurort sfinansuje z nich wykonanie instalacji sanitarnych i technicznych oraz dostawy i montaż wyposażenia w hali widowiskowo-sportowej na granicy Gdańska i Sopotu. To wspólna inicjatywa obu miast. Wprawdzie szef klubu radnych PiS, Kazimierz Koralewski, słusznie zauważył, że Gdańskowi przydałyby się te fundusze na załatanie dziur w drogach, ale ten argument przedstawicieli PO nie przekonał.


Ważną inicjatywą prezydenta Adamowicza jest propozycja wyłonienia komisji składającej się z trzech osób (po jednym radnym z każdego klubu oraz Anna Czekanowicz, szefowa biura prezydenta ds. kultury) , która miałaby wypracować najlepszy sposób na uczenie ofiar katastrofy smoleńskiej przez miasto Gdańsk. Paweł Adamowicz argumentuje potrzebę powołania komisji koniecznością niesztampowego i rozważnego zajęcia się tym zagadnieniem.


W dalszej części obrad radni głosowali kolejne uchwały. Szczegółowy porządek obrad Czytelnicy mogą znaleźć pod tym adresem:
http://www.gdansk.pl/rmg,746,1241.html
dol

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież