Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli... Spotkanie z mieszkańcami Oruni Górnej - Gdańska Południe, Ujeściska - ... » W Szkole Podstawowej nr 86 przy ul. Wielkopolskiej 20 odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie władz... Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obozie Stutthof » W sobotę, 18 marca, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, zorganizował wyj... W tygodniku „Sieci”: Beata Szydło wchodzi do gry » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Beata Szydło, posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego mówi, jak w... Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana » Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej... Piekarz prezydentem? » Przed setkami lat zdarzało się już, że burmistrzami tysiącletniego Gdańska zostawali cenieni przez g... Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych) » Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i... Stefan Wilmont skazany na dożywocie za zabójstwo Pawła Adamowicza » Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Stefana Wilmonta za zabójstwo Pawła Adamowicza na dożywocie.Sąd zezwol... Polska Matką Naszą… » W Wielki Piątek 22 marca 1940 r. rozstrzelano drugą grupę 67 gdańszczan, przebywających w obozie Stu...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
piątek, 17 marca 2023 15:52
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
EKSTRAKLASA PKO BP
Po minutach, dniach, tygodniach i
Lechia zwolniła Marcina Kaczmarka
wtorek, 21 marca 2023 14:54
Lechia zwolniła Marcina Kaczmarka
Z dniem 21 marca 2023 Lechia podjęła decyzję o zakończeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Prezydent Adamowicz ma absolutorium!

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 29 kwietnia 2010 11:33

altRadni Gdańska udzielili absolutorium prezydentowi miasta, Pawłowi Adamowiczowi. Anarchiści, którzy przyszli na obrady i wdarli się na mównicę chcieli mu wręczyć tort – symboliczną antynagrodę za całokształt. Jednak świeżoupieczony laureat medalu św. Wojciecha, nie przyjął tego wyróżnienia. Przedstawiciele klubu PiS po raz kolejny skrytykowali gdańskiego włodarza, a rajcy z klubu PO, tradycyjnie byli zdziwieni, że ktoś w ogóle podejmuje się krytyki prezydenta.


Tak w skrócie przebiegała czwartkowa sesja Rady Miasta, podczas której decydowały się kwestie budżetowe oraz absolutorium. Jako że w radzie zasiadają w większości przedstawicieli Platformy Obywatelskiej, o decyzję w tej sprawie Paweł Adamowicz mógł być spokojny. Tym razem jednak był spokojny jeszcze bardziej, bo nawet brak skwitowania nie spowodowałby wszczęcia procedury jego odsunięcia. Na pół roku przed końcem kadencji to ustawowo niemożliwe.


Przegłosowana została także inna budząca wątpliwości radnych PiS uchwała. Dotyczy ona możliwości zwiększenia przez prezydenta zaciągania zobowiązań finansowych przez miasto o 61 mln zł, czyli do 359 mln złotych. Te dodatkowe pieniądze maja trafić do... Sopotu. Kurort sfinansuje z nich wykonanie instalacji sanitarnych i technicznych oraz dostawy i montaż wyposażenia w hali widowiskowo-sportowej na granicy Gdańska i Sopotu. To wspólna inicjatywa obu miast. Wprawdzie szef klubu radnych PiS, Kazimierz Koralewski, słusznie zauważył, że Gdańskowi przydałyby się te fundusze na załatanie dziur w drogach, ale ten argument przedstawicieli PO nie przekonał.


Ważną inicjatywą prezydenta Adamowicza jest propozycja wyłonienia komisji składającej się z trzech osób (po jednym radnym z każdego klubu oraz Anna Czekanowicz, szefowa biura prezydenta ds. kultury) , która miałaby wypracować najlepszy sposób na uczenie ofiar katastrofy smoleńskiej przez miasto Gdańsk. Paweł Adamowicz argumentuje potrzebę powołania komisji koniecznością niesztampowego i rozważnego zajęcia się tym zagadnieniem.


W dalszej części obrad radni głosowali kolejne uchwały. Szczegółowy porządek obrad Czytelnicy mogą znaleźć pod tym adresem:
http://www.gdansk.pl/rmg,746,1241.html
dol

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież