Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało...
Reklama
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Karta do Kultury

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 03 stycznia 2011 17:34

altOd 3 stycznia w wybranych filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku czytelnicy będą mogli odebrać Kartę do Kultury - swoją przepustkę do kultury.

Karta do Kultury to niezwykła karta biblioteczna. Za pomocą jednej karty można wypożyczać książki we wszystkich filiach WiMBP działających w systemie komputerowym oraz otrzymać zniżki na bilety do teatru, opery, filharmonii, galerii, muzeum, a także na kursy sztuki.

Do tej pory do każdej biblioteki trzeba było mieć oddzielną kartę czytelnika, teraz to się zmieni. Jedna karta do wszystkich bibliotek publicznych to nie nowość, ale też nie jest funkcjonującym w Polsce standardem. Zdecydowanie ułatwi korzystanie z bibliotek, szczególnie w tak dużym mieście jak Gdańsk, którego mieszkańcy często pracują i mieszkają w różnych jego częściach. Teraz będą mogli korzystać z biblioteki tam, gdzie będzie im wygodnie, bez potrzeby pamiętania o kilku kartach.

W chwili obecnej komputerowo wypożycza 13 z 30 filii WiMBP w Gdańsku, ale liczba ta stale rośnie. Do końca 2012 roku w bazie znajdą się wszystkie placówki.

Koszt Karty do Kultury to 1 zł. To niewiele zwłaszcza, że do tej pory karta biblioteczna kosztowała 5 zł. 


altKarta do Kultury to jednak nie tylko karta biblioteczna. Nowością i rzeczą niespotykaną jest to, że każdy czytelnik biblioteki posiadający nową kartę, będzie uprawniony do zniżek w gdańskich instytucjach kultury nawet do 50 %. Posiadacze Karty do Kultury będą mogli kupić tańsze bilety do Teatru Wybrzeże, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Państwowej Opery Bałtyckiej, Muzeum Historycznego Miasta Gdańska i Studia Sztuki Znak. Wymienione instytucje to partnerzy i liderzy projektu.

ZNIŻKI z Kartą do Kultury

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska – 50% od ceny biletu normalnego
Zniżka w MHMG obejmuje okres od 1 października do 31 maja w Ratuszu Głównego Miasta (Gdańsk, ul. Długa 46/47), Dworze Artusa (Gdańsk, Długi Targ 43/44), Domu Uphagena (Gdańsk, ul. Długa 12), Muzeum Bursztynu (Gdańsk, Zespół Przedbramia ulicy Długiej). W okresie od 1 czerwca do 30 września zniżka nie funkcjonuje.

Opera Bałtycka – 30% od ceny biletu normalnego
Zniżka obejmuje jedynie spektakle Opery Bałtyckiej. Karta do Kultury nie uprawnia do zniżek na bilety na imprezy gościnne organizowane w Operze a także na imprezy specjalne, których organizatorem jest Opera (w tym premiery, koncerty sylwestrowe, koncerty okolicznościowe).


alt


Bałtycki Teatr Tańca – 30% od ceny biletu normalnego

Polska Filharmonia Bałtycka – 20% od ceny biletu normalnego
Posiadacze „Kart do kultury” będą mogli zakupić bilety wyłącznie na spektakle ogólnodostępne, których organizatorem jest PFB. Karta do Kultury nie uprawnia do zniżek na bilety na imprezy zewnętrzne organizowane w PFB a także na imprezy nadzwyczajne, których organizatorem jest PFB (w tym koncerty sylwestrowe, bale karnawałowe, koncerty okolicznościowe).
Bilety zakupione ze zniżką nie podlegają zwrotowi.

Teatr Wybrzeże – 5 zł taniej przy zakupie biletu normalnego lub ulgowego
Zniżka obejmuje spektakle Teatru Wybrzeże wystawiane na wszystkich scenach: Scena Główna, Scena Kameralne w Sopocie, Malarnia. Karta do Kultury nie uprawnia do zniżek na bilety na imprezy gościnne organizowane w Teatrze Wybrzeże a także na imprezy specjalne, których organizatorem jest Teatr (w tym premiery, spektakle okolicznościowe).

Studio Sztuki Znak - Gdańska Szkoła Artystyczna – 10% zniżki na kursy sztuki: malarstwo, ceramika, teatr

Studio Sztuki Znak - Centrum Sztuki Manhattan – 10 % zniżki na sprzedaż galeryjną w Galerii Ceramiki i Rzeźby oraz do Galerii Delikatesy Sztuki, 20 % zniżki na wydarzenia kulturalne
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież