Ulica Dworcowa we wspomnieniach Orunian » Ponad 20 Orunian wzięło udział w spotkaniu sąsiedzkim "Wokół ulicy Dworcowej" w GAK Stacja Orunia. P... Zachować się... » Miała niespełna osiemnaście, kiedy zginęła z rąk ubeckich katów. Skazana niesłusznym wyrokiem na śmi... Wojciech Książek: Traktujmy się poważnie, panie ministrze! » Rozmowa z Wojciechem Książkiem, przewodniczącym Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „... Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie » 3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyz... Debata "Więcej niż sport - dziedzictwo Gedanii Gdańsk w stulecie dział... » W Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej odbyła się de... W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami....
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Wojciech Łazarek: Życie to futbol
środa, 05 października 2022 16:09
Wojciech Łazarek: Życie to futbol
Wojciech Łazarek obchodził 85 rok życia pośród swoich

Galeria Sztuki Gdańskiej

Perłopławy Danuty Joppek
wtorek, 27 września 2022 10:21
Perłopławy Danuty Joppek
Zbliżają się dwie wystawy malarki pozostającej dla mnie nadal
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Karta do Kultury

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 03 stycznia 2011 17:34

altOd 3 stycznia w wybranych filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku czytelnicy będą mogli odebrać Kartę do Kultury - swoją przepustkę do kultury.

Karta do Kultury to niezwykła karta biblioteczna. Za pomocą jednej karty można wypożyczać książki we wszystkich filiach WiMBP działających w systemie komputerowym oraz otrzymać zniżki na bilety do teatru, opery, filharmonii, galerii, muzeum, a także na kursy sztuki.

Do tej pory do każdej biblioteki trzeba było mieć oddzielną kartę czytelnika, teraz to się zmieni. Jedna karta do wszystkich bibliotek publicznych to nie nowość, ale też nie jest funkcjonującym w Polsce standardem. Zdecydowanie ułatwi korzystanie z bibliotek, szczególnie w tak dużym mieście jak Gdańsk, którego mieszkańcy często pracują i mieszkają w różnych jego częściach. Teraz będą mogli korzystać z biblioteki tam, gdzie będzie im wygodnie, bez potrzeby pamiętania o kilku kartach.

W chwili obecnej komputerowo wypożycza 13 z 30 filii WiMBP w Gdańsku, ale liczba ta stale rośnie. Do końca 2012 roku w bazie znajdą się wszystkie placówki.

Koszt Karty do Kultury to 1 zł. To niewiele zwłaszcza, że do tej pory karta biblioteczna kosztowała 5 zł. 


altKarta do Kultury to jednak nie tylko karta biblioteczna. Nowością i rzeczą niespotykaną jest to, że każdy czytelnik biblioteki posiadający nową kartę, będzie uprawniony do zniżek w gdańskich instytucjach kultury nawet do 50 %. Posiadacze Karty do Kultury będą mogli kupić tańsze bilety do Teatru Wybrzeże, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Państwowej Opery Bałtyckiej, Muzeum Historycznego Miasta Gdańska i Studia Sztuki Znak. Wymienione instytucje to partnerzy i liderzy projektu.

ZNIŻKI z Kartą do Kultury

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska – 50% od ceny biletu normalnego
Zniżka w MHMG obejmuje okres od 1 października do 31 maja w Ratuszu Głównego Miasta (Gdańsk, ul. Długa 46/47), Dworze Artusa (Gdańsk, Długi Targ 43/44), Domu Uphagena (Gdańsk, ul. Długa 12), Muzeum Bursztynu (Gdańsk, Zespół Przedbramia ulicy Długiej). W okresie od 1 czerwca do 30 września zniżka nie funkcjonuje.

Opera Bałtycka – 30% od ceny biletu normalnego
Zniżka obejmuje jedynie spektakle Opery Bałtyckiej. Karta do Kultury nie uprawnia do zniżek na bilety na imprezy gościnne organizowane w Operze a także na imprezy specjalne, których organizatorem jest Opera (w tym premiery, koncerty sylwestrowe, koncerty okolicznościowe).


alt


Bałtycki Teatr Tańca – 30% od ceny biletu normalnego

Polska Filharmonia Bałtycka – 20% od ceny biletu normalnego
Posiadacze „Kart do kultury” będą mogli zakupić bilety wyłącznie na spektakle ogólnodostępne, których organizatorem jest PFB. Karta do Kultury nie uprawnia do zniżek na bilety na imprezy zewnętrzne organizowane w PFB a także na imprezy nadzwyczajne, których organizatorem jest PFB (w tym koncerty sylwestrowe, bale karnawałowe, koncerty okolicznościowe).
Bilety zakupione ze zniżką nie podlegają zwrotowi.

Teatr Wybrzeże – 5 zł taniej przy zakupie biletu normalnego lub ulgowego
Zniżka obejmuje spektakle Teatru Wybrzeże wystawiane na wszystkich scenach: Scena Główna, Scena Kameralne w Sopocie, Malarnia. Karta do Kultury nie uprawnia do zniżek na bilety na imprezy gościnne organizowane w Teatrze Wybrzeże a także na imprezy specjalne, których organizatorem jest Teatr (w tym premiery, spektakle okolicznościowe).

Studio Sztuki Znak - Gdańska Szkoła Artystyczna – 10% zniżki na kursy sztuki: malarstwo, ceramika, teatr

Studio Sztuki Znak - Centrum Sztuki Manhattan – 10 % zniżki na sprzedaż galeryjną w Galerii Ceramiki i Rzeźby oraz do Galerii Delikatesy Sztuki, 20 % zniżki na wydarzenia kulturalne
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież