Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Karta do Kultury

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 03 stycznia 2011 17:34

altOd 3 stycznia w wybranych filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku czytelnicy będą mogli odebrać Kartę do Kultury - swoją przepustkę do kultury.

Karta do Kultury to niezwykła karta biblioteczna. Za pomocą jednej karty można wypożyczać książki we wszystkich filiach WiMBP działających w systemie komputerowym oraz otrzymać zniżki na bilety do teatru, opery, filharmonii, galerii, muzeum, a także na kursy sztuki.

Do tej pory do każdej biblioteki trzeba było mieć oddzielną kartę czytelnika, teraz to się zmieni. Jedna karta do wszystkich bibliotek publicznych to nie nowość, ale też nie jest funkcjonującym w Polsce standardem. Zdecydowanie ułatwi korzystanie z bibliotek, szczególnie w tak dużym mieście jak Gdańsk, którego mieszkańcy często pracują i mieszkają w różnych jego częściach. Teraz będą mogli korzystać z biblioteki tam, gdzie będzie im wygodnie, bez potrzeby pamiętania o kilku kartach.

W chwili obecnej komputerowo wypożycza 13 z 30 filii WiMBP w Gdańsku, ale liczba ta stale rośnie. Do końca 2012 roku w bazie znajdą się wszystkie placówki.

Koszt Karty do Kultury to 1 zł. To niewiele zwłaszcza, że do tej pory karta biblioteczna kosztowała 5 zł. 


altKarta do Kultury to jednak nie tylko karta biblioteczna. Nowością i rzeczą niespotykaną jest to, że każdy czytelnik biblioteki posiadający nową kartę, będzie uprawniony do zniżek w gdańskich instytucjach kultury nawet do 50 %. Posiadacze Karty do Kultury będą mogli kupić tańsze bilety do Teatru Wybrzeże, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Państwowej Opery Bałtyckiej, Muzeum Historycznego Miasta Gdańska i Studia Sztuki Znak. Wymienione instytucje to partnerzy i liderzy projektu.

ZNIŻKI z Kartą do Kultury

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska – 50% od ceny biletu normalnego
Zniżka w MHMG obejmuje okres od 1 października do 31 maja w Ratuszu Głównego Miasta (Gdańsk, ul. Długa 46/47), Dworze Artusa (Gdańsk, Długi Targ 43/44), Domu Uphagena (Gdańsk, ul. Długa 12), Muzeum Bursztynu (Gdańsk, Zespół Przedbramia ulicy Długiej). W okresie od 1 czerwca do 30 września zniżka nie funkcjonuje.

Opera Bałtycka – 30% od ceny biletu normalnego
Zniżka obejmuje jedynie spektakle Opery Bałtyckiej. Karta do Kultury nie uprawnia do zniżek na bilety na imprezy gościnne organizowane w Operze a także na imprezy specjalne, których organizatorem jest Opera (w tym premiery, koncerty sylwestrowe, koncerty okolicznościowe).


alt


Bałtycki Teatr Tańca – 30% od ceny biletu normalnego

Polska Filharmonia Bałtycka – 20% od ceny biletu normalnego
Posiadacze „Kart do kultury” będą mogli zakupić bilety wyłącznie na spektakle ogólnodostępne, których organizatorem jest PFB. Karta do Kultury nie uprawnia do zniżek na bilety na imprezy zewnętrzne organizowane w PFB a także na imprezy nadzwyczajne, których organizatorem jest PFB (w tym koncerty sylwestrowe, bale karnawałowe, koncerty okolicznościowe).
Bilety zakupione ze zniżką nie podlegają zwrotowi.

Teatr Wybrzeże – 5 zł taniej przy zakupie biletu normalnego lub ulgowego
Zniżka obejmuje spektakle Teatru Wybrzeże wystawiane na wszystkich scenach: Scena Główna, Scena Kameralne w Sopocie, Malarnia. Karta do Kultury nie uprawnia do zniżek na bilety na imprezy gościnne organizowane w Teatrze Wybrzeże a także na imprezy specjalne, których organizatorem jest Teatr (w tym premiery, spektakle okolicznościowe).

Studio Sztuki Znak - Gdańska Szkoła Artystyczna – 10% zniżki na kursy sztuki: malarstwo, ceramika, teatr

Studio Sztuki Znak - Centrum Sztuki Manhattan – 10 % zniżki na sprzedaż galeryjną w Galerii Ceramiki i Rzeźby oraz do Galerii Delikatesy Sztuki, 20 % zniżki na wydarzenia kulturalne
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież