Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gdańsk dla WOŚP

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 04 stycznia 2011 16:26

altJuż po raz kolejny Gdańsk weźmie udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariusze zbierają pieniądze na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.


Wiele atrakcji w ramach XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czeka na mieszkańców naszego miasta. Między innymi odwiedzający ulicę Długą o godzinie 12 będą mogli przyczynić się do tworzenia wspólnego obrazu. Organizatorzy sugerują elastyczny temat jakim są zimowe abstrakcje oraz zapewnią duże płótno, farby i pędzle - cała reszta pozostawiona będzie przechodniom. Do tej wyjątkowej zabawy będzie mógł przyłączyć się każdy, bez względu na wiek czy umiejętności plastyczne, a w zamian za okazane wsparcie wszyscy uczestniczy otrzymają symboliczny drobiazg. Jak zapewniają organizatorzy liczy się dobra zabawa. Także w niedzielę na Długim Targu będzie można podziwiać oryginalne wyposażenie Wojsk Polskich i Amerykańskich działających m.in. w Afganistanie, jak również zobaczyć imponujące repliki broni używanych przez żołnierzy. Niezwykle interesującą wystawę będzie można oglądać w namiocie niedaleko "Neptuna" w godzinach 13.00-19.00. A od godziny 16 będzie można obejrzeć występy zespołów Golden  Life i  IRA.


Kuźnia Wodna dla WOŚP
Tak jak w roku poprzednim tak i teraz akcja w Kuźni Wodnej odbywa się pod hasłem: „Serce kowala”. Wolontariusze będą kwestowali przy akompaniamencie młota wodnego do kucia stali. Tym razem jego żelazne serce będzie biło dla ratowania ciężko chorych dzieci.


Przewidziano też inne niespodzianki. Jako, że do akcji włączyło się kilku darczyńców między pokazami będą licytowane upominki. Podczas imprezy planowana jest również licytacja kiełbasek, które będzie można piec w kowalskich piecach. Nie zabraknie oczywiście gadżetów typowo kowalskich, zwłaszcza podkówek oraz kalendarzy, które również zasilą budżet zbiórki pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


W zależności od dobrych warunków pogodowych swój udział również zapowiedzieli miłośnicy pojazdów zabytkowych z Auto Moto-klubu z Gdyni. Inną atrakcją tegorocznej akcji będzie pokaz walk rycerskich zaprezentowany przez miłośników średniowiecza - Oliwska Drużyna najemna „Inogici”.
W tym dniu wstęp do kuźni, oczywiście, bezpłatny.


Program akcji:
godz. 11.00 - start WOŚP -"Serce Kowala"
godz. 12.00 - pokaz kucia stali
godz. 12.00-14:00 - pokazy walk rycerskich
godz. 14.00 - pokaz kucia
godz. 15.00 - zakończenie imprezy


Centrum Handlowe Alfa na Przymorzu
Centrum Alfa, jak co roku, postanowiło się przyłączyć do organizacji zbiórki pieniędzy dla WOŚP. Organizatorem akcji z ramienia WOŚP jest Ognisko ZMCh "Polska YMCA" w Gdyni, które od samego początku uczestniczy w tej szczytnej akcji. W niedzielę na terenie galerii będzie działała Wielka Loteria Fantowa, podczas której licytowane będą między innymi rzeczy ofiarowane przez sklepy Alfa Centrum. Będą również obecni wolontariusze kwestujący na rzecz WOŚP.
Anna Czajkowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież