W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
niedziela, 02 października 2022 08:55
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
Lechia pierwsza zdobyła bramkę na nowo otwartym stadionie w

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańsk dla WOŚP

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 04 stycznia 2011 16:26

altJuż po raz kolejny Gdańsk weźmie udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariusze zbierają pieniądze na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.


Wiele atrakcji w ramach XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czeka na mieszkańców naszego miasta. Między innymi odwiedzający ulicę Długą o godzinie 12 będą mogli przyczynić się do tworzenia wspólnego obrazu. Organizatorzy sugerują elastyczny temat jakim są zimowe abstrakcje oraz zapewnią duże płótno, farby i pędzle - cała reszta pozostawiona będzie przechodniom. Do tej wyjątkowej zabawy będzie mógł przyłączyć się każdy, bez względu na wiek czy umiejętności plastyczne, a w zamian za okazane wsparcie wszyscy uczestniczy otrzymają symboliczny drobiazg. Jak zapewniają organizatorzy liczy się dobra zabawa. Także w niedzielę na Długim Targu będzie można podziwiać oryginalne wyposażenie Wojsk Polskich i Amerykańskich działających m.in. w Afganistanie, jak również zobaczyć imponujące repliki broni używanych przez żołnierzy. Niezwykle interesującą wystawę będzie można oglądać w namiocie niedaleko "Neptuna" w godzinach 13.00-19.00. A od godziny 16 będzie można obejrzeć występy zespołów Golden  Life i  IRA.


Kuźnia Wodna dla WOŚP
Tak jak w roku poprzednim tak i teraz akcja w Kuźni Wodnej odbywa się pod hasłem: „Serce kowala”. Wolontariusze będą kwestowali przy akompaniamencie młota wodnego do kucia stali. Tym razem jego żelazne serce będzie biło dla ratowania ciężko chorych dzieci.


Przewidziano też inne niespodzianki. Jako, że do akcji włączyło się kilku darczyńców między pokazami będą licytowane upominki. Podczas imprezy planowana jest również licytacja kiełbasek, które będzie można piec w kowalskich piecach. Nie zabraknie oczywiście gadżetów typowo kowalskich, zwłaszcza podkówek oraz kalendarzy, które również zasilą budżet zbiórki pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


W zależności od dobrych warunków pogodowych swój udział również zapowiedzieli miłośnicy pojazdów zabytkowych z Auto Moto-klubu z Gdyni. Inną atrakcją tegorocznej akcji będzie pokaz walk rycerskich zaprezentowany przez miłośników średniowiecza - Oliwska Drużyna najemna „Inogici”.
W tym dniu wstęp do kuźni, oczywiście, bezpłatny.


Program akcji:
godz. 11.00 - start WOŚP -"Serce Kowala"
godz. 12.00 - pokaz kucia stali
godz. 12.00-14:00 - pokazy walk rycerskich
godz. 14.00 - pokaz kucia
godz. 15.00 - zakończenie imprezy


Centrum Handlowe Alfa na Przymorzu
Centrum Alfa, jak co roku, postanowiło się przyłączyć do organizacji zbiórki pieniędzy dla WOŚP. Organizatorem akcji z ramienia WOŚP jest Ognisko ZMCh "Polska YMCA" w Gdyni, które od samego początku uczestniczy w tej szczytnej akcji. W niedzielę na terenie galerii będzie działała Wielka Loteria Fantowa, podczas której licytowane będą między innymi rzeczy ofiarowane przez sklepy Alfa Centrum. Będą również obecni wolontariusze kwestujący na rzecz WOŚP.
Anna Czajkowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież