Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS... W tygodniku „Sieci”: Prezes NBP ujawnia: tak chcą obalić rząd i polski... » W najnowszym numerze „Sieci” prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Adam Glapiński wyjaśnia, jaki ... Niebieski namiot pomorskiego NFZ na Jarmarku Św. Dominika zaprasza » Informacje o Internetowym Koncie Pacjenta, wszystkich programach profilaktycznych finansowanych prze... Dawid Piekarz: Sukces strategii Obajtka - polski gas&oil pod jednym da... » Z dr. Dawidem Piekarzem, wiceprezesem Instytutu Staszica, ekspertem od spraw strategii, bezpieczeńst... Wernisaż wystawy plenerowej „Na szerokich wodach. Opowieść o Polskim K... » W stulecie powstania Polskiego Klubu Morskiego (PKM) odbył się wernisaż wystawy plenerowej „Na szero...
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
środa, 03 sierpnia 2022 16:02
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
niedziela, 07 sierpnia 2022 09:30
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pierwsze przedszkole modułowe w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 28 grudnia 2010 18:36

altW marcu 2011 roku zostanie otwarte pierwsze w Gdańsku przedszkole modułowe. Koszt inwestycji to jedyne  3,3 mln zł. Jak to możliwe?


Wszystko dzięki wykorzystaniu alternatywnej technologii budowy - przedszkola są z kontenerów. Władze Gdańska postanowiły inwestować w przedszkola modułowe ze względu na ich liczne zalety. - Są kilka razy tańsze od tradycyjnych, powstają szybko i niczym nie ustępują budynkom powstałym z cegły - mówi Magdalena Kuczyńska z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku. - Za taką placówkę budowaną metodą tradycyjną musielibyśmy zapłacić ok. 14 mln zł. A tak mamy przedszkole za nieco ponad 3 mln.


To pierwsze z pięciu modułowych przedszkoli przy ul. Nieborowskiej. Nowy obiekt pomieści ok. stu dzieci. Następne dwa przedszkola mają być także oddane do użytku w przyszłym roku. Do  czterech – 25-osobowych oddziałów uczęszczać będą: 3-latki, 4-latki, 5-latki, oraz 4-5-latki. Dzieci będą miały do dyspozycji cztery sale po ok. 62,5 m2, w których zostaną wydzielone strefy do zabawy, spożywania posiłków, spania. W budynku przewidziano także salę wielofunkcyjną bez słupów czy filarów, o pow. 70m2 służącą do zabaw, rytmiki, gier i zabaw ruchowych, zajęć umuzykalniających, imprez kulturalnych, oraz uroczystości z udziałem rodziców. W placówce znajdą się także pokoje dydaktyczne, np. dla logopedy, pedagoga oraz poczekalnia, węzeł żywieniowy dla posiłków w formie cateringu. Teren zostanie ogrodzony. Dzieci będą się mogły bawić na specjalnie dostosowanych do ich wieku i rozwoju oddzielonych od siebie placach zabaw. Na zewnątrz obiektu przewidziano parking dla rodziców.


Placówka na ul. Nieborowskiej, to pierwsza z trzech modułowych, których lokalizacja jest już ustalona. Kolejne powstaną na osiedlu Zakoniczyn przy ul. Człuchowskiej (przy Szkole Podstawowej nr 12) oraz na Osiedlu Pięciu Wzgórz przy ul. Dulina.


W latach 201-2015 Gdańsk przeznaczy 150 milionów złotych na remonty w placówkach oświatowych oraz budowę nowej szkoły w Gdańsku Kokoszkach.
Anna Czajkowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież