Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pierwsze przedszkole modułowe w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 28 grudnia 2010 18:36

altW marcu 2011 roku zostanie otwarte pierwsze w Gdańsku przedszkole modułowe. Koszt inwestycji to jedyne  3,3 mln zł. Jak to możliwe?


Wszystko dzięki wykorzystaniu alternatywnej technologii budowy - przedszkola są z kontenerów. Władze Gdańska postanowiły inwestować w przedszkola modułowe ze względu na ich liczne zalety. - Są kilka razy tańsze od tradycyjnych, powstają szybko i niczym nie ustępują budynkom powstałym z cegły - mówi Magdalena Kuczyńska z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku. - Za taką placówkę budowaną metodą tradycyjną musielibyśmy zapłacić ok. 14 mln zł. A tak mamy przedszkole za nieco ponad 3 mln.


To pierwsze z pięciu modułowych przedszkoli przy ul. Nieborowskiej. Nowy obiekt pomieści ok. stu dzieci. Następne dwa przedszkola mają być także oddane do użytku w przyszłym roku. Do  czterech – 25-osobowych oddziałów uczęszczać będą: 3-latki, 4-latki, 5-latki, oraz 4-5-latki. Dzieci będą miały do dyspozycji cztery sale po ok. 62,5 m2, w których zostaną wydzielone strefy do zabawy, spożywania posiłków, spania. W budynku przewidziano także salę wielofunkcyjną bez słupów czy filarów, o pow. 70m2 służącą do zabaw, rytmiki, gier i zabaw ruchowych, zajęć umuzykalniających, imprez kulturalnych, oraz uroczystości z udziałem rodziców. W placówce znajdą się także pokoje dydaktyczne, np. dla logopedy, pedagoga oraz poczekalnia, węzeł żywieniowy dla posiłków w formie cateringu. Teren zostanie ogrodzony. Dzieci będą się mogły bawić na specjalnie dostosowanych do ich wieku i rozwoju oddzielonych od siebie placach zabaw. Na zewnątrz obiektu przewidziano parking dla rodziców.


Placówka na ul. Nieborowskiej, to pierwsza z trzech modułowych, których lokalizacja jest już ustalona. Kolejne powstaną na osiedlu Zakoniczyn przy ul. Człuchowskiej (przy Szkole Podstawowej nr 12) oraz na Osiedlu Pięciu Wzgórz przy ul. Dulina.


W latach 201-2015 Gdańsk przeznaczy 150 milionów złotych na remonty w placówkach oświatowych oraz budowę nowej szkoły w Gdańsku Kokoszkach.
Anna Czajkowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież