Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Ruszył przetarg na budowę nowych odcinków trasy Słowackiego

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 03 stycznia 2011 17:07

altJuż wiosną nastąpi budowa kolejnych odcinków trasy Słowackiego. Do przetargu zgłosiło się 17 oferentów termin składania ofert kończy się 07.02. bieżącego roku.


Właśnie rozpoczął się II etap przetargu na budowę I i II zadania - Trasy Słowackiego tj. tzw. odcinka lotniskowego od ul. Spadochroniarzy do ul. Budowlanych i odcinka od ul. Potokowej do Al. Rzeczpospolitej oraz III zadania - Trasy Sucharskiego Węzeł Ku Ujściu-Terminal Promowy.
- Wykonawcy, którzy zgłosili się do I etapu  i zostali dalej zakwalifikowani otrzymali dokumentację projektową i teraz muszą określić za jaką kwotę wykonają zadanie i w jakim zrobią to czasie. W przetargu w 90 % będzie decydować cena, w 10 % czas. Przypominamy do wykonania  I zadania Trasy Słowackiego zgłosiło się 17 firm i konsorcjów do II zadania Trasy Słowackiego także 17 firm i konsorcjów; podobnie do III zadania trasy Sucharskiego tu także zgłosiło się i zostało zakwalifikowanych dalej 17 firm i konsorcjów - mówi Magdalena Skorupka-Kaczmarek, prasowy Gdańskich Inwestycji Komunalnych.


Termin składania ofert dla II zadania Trasy Słowackiego i III zadania Trasy Sucharskiego planowany jest na  28.01.2011; dla I zadania Trasy Słowackiego 07.02.2011. Rozpoczęcie prac przy budowie tych odcinków planowane jest na wiosnę tego roku. Na tym nie koniec  dobrych informacji .
- W ubiegłą środę rozpoczęło się wprowadzenie wykonawców linii tramwajowej „Chełm – Nowa Łódzka”  czyli firmy MTM/Trakcja Polska na część terenu fermy lisów, którą pozyskaliśmy pod budowę . Inwestycja jest częścią Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej etap III A rozpoczęła się w listopadzie 2010, a zakończy w maju 2012 - dodaje  Magdalena Skorupka-Kaczmarek
Anna Czajkowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież