Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar... Zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska » 15 maja 2023 r. zmarła prof. dr hab. n. med. Barbara Krupa-Wojciechowska, rektor Gdańskiego Uniwersy...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE
sobota, 27 maja 2023 21:23
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE
W niedzielę o godz. 14.00 w Poznaniu rozpocznie się mecz ebebe PSŻ
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
poniedziałek, 01 maja 2023 14:11
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego i Centrum Sportu i

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gorąca sobota: w hali konwencja, przed halą protesty

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
środa, 08 czerwca 2011 10:52
W sobotę 11 czerwca Platforma Obywatelska rozpocznie w gdańsko-sopockiej hali konwencję partyjną. Działacze lokatorscy zapowiadają malowniczy protest.

Na Krajowej Konwencji PO Gdańsku pojawi się ponad 10 tysięcy działaczy partyjnych. Platforma świętować będzie swoje 10-lecie, podsumowywać 4 lata rządów, przedstawi też założenia programu wyborczego. Konwencja ma być pokazaniem jedności partii, więc władze Platformy podjęły decyzję, że nie dojdzie na niej do zatwierdzenia list wyborczych.

Na 11.00, godzinę przed rozpoczęciem zjazdu, przed Ergo Areną swoją pikietę zapowiada grupa Nic o Nas Bez Nas, przeciwstawiająca się wchodzącym w życie 1 września nowej polityce mieszkaniowej miasta. Chodzi o wprowadzenie tylko pozornych stref czynszowych (początkowo miały zniknąć w ogóle, wróciły po interwencji Rzecznika Praw Obywatelskich) i zmianę systemu przyznawania ulg. Nowe przepisy magistrat określa jako regulacje, które mają ograniczyć dostęp do mieszkań komunalnych do najuboższych, przeciwnicy – podwyżkami czynszów.
Nic o Nas Bez Nas zapowiada budowę kartonowego osiedla im. prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i ceremonię jego otwarcia, jak twierdzą działacze, „z udziałem patrona” oraz wykonawców inwestycji, a także  „łapankę patologii” czyli casting na mieszkańców osiedla.

- Przy każdej okazji będziemy informować Polskę do jakich kontrastów prowadzi polityka prezydenta Adamowicza, – deklaruje Łukasz Muzioł z NoNBN, - a to świetna okazja. Władze Gdańska jednocześnie przeznaczają gigantyczne pieniądze na wielkie inwestycje, jak stadion czy Teatr Szekspirowski, i nie potrafią zaspokoić podstawowej potrzeby mieszkańców – potrzeby dachu nad głową. Mamy sytuację, kiedy z jednej strony mamy bizantyjskie inwestycje, z drugiej – kontenery socjalne – dodaje.


Problemem może okazać się to, że „plac przed Ergo Areną”, gdzie zgłoszono protest - tak jak sama hala - jest zarządzany nie przez miasto, ale przez spółkę Hala Gdańsk-Sopot Sp. z o.o.


- Na terenie należącym do hali na pewno żaden protest się nie odbędzie – zapewnia Bartosz Tobieński, rzecznik prasowy hali. - Na parking wpuszczane będą jedynie zaproszone osoby, porządku pilnowała będzie nie tylko firma ochroniarska, ale i Biuro Ochrony Rządu. Nieoficjalnie dowiedziałem się, że protestujący mogą chcieć zablokować prowadzącą do hali ul. Gospody – twierdzi rzecznik.


- Oczywiście, spółka może zamknąć teren, jeśli to wynika na przykład z umowy podpisanej z wynajmującym obiekt. Zresztą parking wokół hali często jest zamykany w czasie imprez, a za parkowanie na nim trzeba wtedy płacić – komentuje Emilia Salach-Pezowicz z Gdańskiego Urzędu Miasta.


- To teren publiczny, miasto go nie sprywatyzowało, - podkreśla Muzioł, - uczestnicy protestu mają prawo korzystać z niego jak wszyscy inni obywatele – twierdzi.Jacek Wierciński
jacek.wiercinski@wybrzeze24.pl


grafika: fragment plakatu przygotowanego przez NoNBN.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież