Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Józefka ” i „Magda”
poniedziałek, 13 czerwca 2022 11:57
„Józefka ” i „Magda”
Profesor Józefa Wnukowa, legenda Sopotu, mieszkała przy ulicy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gorąca sobota: w hali konwencja, przed halą protesty

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
środa, 08 czerwca 2011 10:52
W sobotę 11 czerwca Platforma Obywatelska rozpocznie w gdańsko-sopockiej hali konwencję partyjną. Działacze lokatorscy zapowiadają malowniczy protest.

Na Krajowej Konwencji PO Gdańsku pojawi się ponad 10 tysięcy działaczy partyjnych. Platforma świętować będzie swoje 10-lecie, podsumowywać 4 lata rządów, przedstawi też założenia programu wyborczego. Konwencja ma być pokazaniem jedności partii, więc władze Platformy podjęły decyzję, że nie dojdzie na niej do zatwierdzenia list wyborczych.

Na 11.00, godzinę przed rozpoczęciem zjazdu, przed Ergo Areną swoją pikietę zapowiada grupa Nic o Nas Bez Nas, przeciwstawiająca się wchodzącym w życie 1 września nowej polityce mieszkaniowej miasta. Chodzi o wprowadzenie tylko pozornych stref czynszowych (początkowo miały zniknąć w ogóle, wróciły po interwencji Rzecznika Praw Obywatelskich) i zmianę systemu przyznawania ulg. Nowe przepisy magistrat określa jako regulacje, które mają ograniczyć dostęp do mieszkań komunalnych do najuboższych, przeciwnicy – podwyżkami czynszów.
Nic o Nas Bez Nas zapowiada budowę kartonowego osiedla im. prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i ceremonię jego otwarcia, jak twierdzą działacze, „z udziałem patrona” oraz wykonawców inwestycji, a także  „łapankę patologii” czyli casting na mieszkańców osiedla.

- Przy każdej okazji będziemy informować Polskę do jakich kontrastów prowadzi polityka prezydenta Adamowicza, – deklaruje Łukasz Muzioł z NoNBN, - a to świetna okazja. Władze Gdańska jednocześnie przeznaczają gigantyczne pieniądze na wielkie inwestycje, jak stadion czy Teatr Szekspirowski, i nie potrafią zaspokoić podstawowej potrzeby mieszkańców – potrzeby dachu nad głową. Mamy sytuację, kiedy z jednej strony mamy bizantyjskie inwestycje, z drugiej – kontenery socjalne – dodaje.


Problemem może okazać się to, że „plac przed Ergo Areną”, gdzie zgłoszono protest - tak jak sama hala - jest zarządzany nie przez miasto, ale przez spółkę Hala Gdańsk-Sopot Sp. z o.o.


- Na terenie należącym do hali na pewno żaden protest się nie odbędzie – zapewnia Bartosz Tobieński, rzecznik prasowy hali. - Na parking wpuszczane będą jedynie zaproszone osoby, porządku pilnowała będzie nie tylko firma ochroniarska, ale i Biuro Ochrony Rządu. Nieoficjalnie dowiedziałem się, że protestujący mogą chcieć zablokować prowadzącą do hali ul. Gospody – twierdzi rzecznik.


- Oczywiście, spółka może zamknąć teren, jeśli to wynika na przykład z umowy podpisanej z wynajmującym obiekt. Zresztą parking wokół hali często jest zamykany w czasie imprez, a za parkowanie na nim trzeba wtedy płacić – komentuje Emilia Salach-Pezowicz z Gdańskiego Urzędu Miasta.


- To teren publiczny, miasto go nie sprywatyzowało, - podkreśla Muzioł, - uczestnicy protestu mają prawo korzystać z niego jak wszyscy inni obywatele – twierdzi.Jacek Wierciński
jacek.wiercinski@wybrzeze24.pl


grafika: fragment plakatu przygotowanego przez NoNBN.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 skowron 2011-06-09 09:06
a gdzie konkretnie są te kontenery?
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież