O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys... Podsumowanie koalicji Konfederacji, Polska jest Jedna i Niezależna Sam... » W ostatnim dniu kampanii do wyborów samorządowych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampa...
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
niedziela, 14 kwietnia 2024 08:51
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Sąd: Nic o Nas Bez Nas kontra Rada Miasta

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
wtorek, 07 czerwca 2011 12:38
Przewodniczący Rady Miasta Bogdan Oleszek (PO) i Łukasz Muzioł z grupy inicjatywnej Nic o Nas Bez Nas starli się dziś w gdańskim sądzie. Chodzi o sprawę zakłócania obrad rady przez członków grupy w kwietniu ub. Roku.

We wtorek 7 czerwca odbyła się kolejna rozprawa w sprawie o zakłócanie obrad gdańskiej Rady Miasta. Chodzi o sesję 29 kwietnia 2010, na której członkowie grupy Nic o Nas Bez Nas weszli na salę obrad i wręczyli prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi symboliczny, kartonowy medal im. św. Judy Tadeusza, patrona spraw beznadziejnych za „doprowadzenie miasta do tak beznadziejnej sytuacji, że poprawić ją może jedynie wstawiennictwo świętych”.
Działacze wywiesili z balkonu dla publiczności transparent z hasłem „Stop podwyżkom czynszów” i głośno komentowali obrady.
Przewodniczący Rady, Bogdan Oleszek przerwał sesję i wezwał policję.
 
- Młodzież anarchistyczna cztery razy zakłócała sesje rady miasta – twierdził dziś Oleszek. - Na innych sesjach po rozmowach było spokojniej, więc nie zgłaszałem tego faktu do organów ścigania – tłumaczył.
- Czy każdy, kto jest przeciwny uchwale o podwyżce czynszów jest pana zdaniem anarchistą? - pytał Łukasz Muzioł z NoNBN.
- Myślę, że pan należał albo należy do jakiejś grupy anarchistycznej – odpowiedział Oleszek.
 
- Czy nie było tak, że weszliśmy na salę już po tym, gdy pan przerwał obrady? - pytał Muzioł.
- Nie pamiętam. Na pewno już z balkonu słychać było krzyki przeszkadzające w prowadzeniu obrad. Zresztą dwie osoby sforsowały ochroniarzy, wtargnęły na salę i chciały wręczyć prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi medal.
- Czy pan widział jakiekolwiek szarpaniny z ochroną? Słyszał szamotaninę? Czy te dwie osoby stanowiły zagrożenie? - pytał Muzioł.
- Zwracałem uwagę by państwo opuścili salę, przerwałem sesję, bo tego wymagało zaprowadzenie porządku – podkreślił Oleszek.

Radny spierał się z działaczem także o możliwość wypowiedzi gdańszczan na obradach Rady Miasta.
- Czy mieszkańcy mogą zabierać głos w sprawie uchwał, które państwo podejmujecie, a które osobiście ich dotyczą? - pytał Muzioł.
- To nie byli mieszkańcy, tylko anarchiści, którzy mogli być zarazem mieszkańcami – twierdził Oleszek. - Mieszkańcy mogą się wypowiadać na komisjach rady miasta, spotkaniach z radnymi. Na sesję trafiają zaopiniowane projekty, zresztą jeśli wcześniej pisemnie o ot poproszą, to zdarza mi się dać im głos także na obradach – twierdził.
- Radny Kazimierz Koralewski (PiS) komentował w Radiu Gdańsk, że sytuacja na radzie miasta mieściła się w ramach demokratycznego protestu – twierdził Muzioł.
- Nie wiem, ale część radnych opozycji także domagała się zaprowadzenia porządku – odpowiedział Oleszek.

Sędzina Maria Bradtke prowadząca rozprawę podjęła decyzję o kontynuowaniu procesu po zapoznaniu się z nagraniami audio i wideo sesji.


Jacek Wierciński
jacek.wiercinski@wybrzeze24.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież