Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Nie będzie otwarcia PGE Arena 23 czerwca!

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 08 czerwca 2011 13:01

Gdańsk nie zdąży załatwić formalności pozwalających na rozegranie meczu politycy - TVN, który odbyć się miał 23 czerwca.
Oświadczenie Andrzeja Bojanowskiego, zastępcy Prezydenta Miasta Gdańska ds. polityki gospodarczej Ryszarda Trykosko, prezesa Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012 w sprawie oddania do użytku i imprez na PGE Arena Gdańsk:


"Na gdańskim stadionie na Mistrzostwa EURO 2012 prowadzone są obecnie ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe. Trwają odbiory, na terenie obiektu pracuje ponad 2 tysiące osób, a efektom ich pracy przypatrują się przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy, Sanepidu, Straży Pożarnej i Policji, którzy przeglądają dokumenty oraz dokonują wizji lokalnych.

Kilka miesięcy temu Generalny Wykonawca dostarczył harmonogram prac i na tej podstawie podjęliśmy pewne zobowiązania. Prace te jednak opóźniły się i zapadła wspólna decyzja PZPN i Miasta o rezygnacji z organizacji meczu Polska - Francja.

Pragniemy podkreślić, iż według umowy z Generalnym Wykonawcą, Miastu Gdańsk należne są kary i od 1 maja 2011, dziennie mogą wynosić one do 200 tysięcy złotych. Ostateczna kwota kar będzie oszacowana po oddaniu obiektu do eksploatacji.

Dzisiaj widać, że koniec budowy najpiękniejszego stadionu piłkarskiego w Polsce jest bliski, jednak na tę chwilę nie ma pozwolenia na użytkowanie obiektu.

Ponieważ procedury związane z odbiorem obiektu nadal trwają, a kwestie bezpieczeństwa na stadionie są absolutnym priorytetem zapadła decyzja o przesunięciu meczu politycy- gwiazdy TVN, pierwotnie zaplanowanego na 23 czerwca 2011.

Podkreślamy, że najważniejsze jest i zawsze było, aby stadion był obiektem przyjaznym i bezpiecznym tak, aby wszyscy użytkownicy byli i czuli się w nim bezpiecznie. Warunkiem tego jest wydanie pozytywnych opinii wszystkich służb biorących udział w odbiorze obiektu. Na chwilę obecną nikt gwarancji bezpieczeństwa dać nie może i nikt nie podejmie ryzyka organizując w nim jakąkolwiek imprezę masową - to byłoby skrajnie nierozsądne.

Wszyscy liczymy, że Generalny Wykonawca PGE Arena Gdańsk, jakim jest Konsorcjum Hydrobudowa- Alpine przedłożą nam w najbliższym czasie niezbędne dokumenty świadczące o zgodzie na użytkowanie obiektu.

Z pewnością wtedy zaprosimy wszystkich mieszkańców Gdańska i nie tylko, do odwiedzania stadionu - o szczegółach oraz o podjętych decyzjach poinformujemy osobnymi komunikatami."


To już druga impreza na PGE Arena, która nie doszła do skutku. Wcześniej PZPN podjął decyzję o przełożeniu meczu Polska - Francja, który miał odbyć się w Gdańsku 9 czerwca.


AdD

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież