Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obozie Stutthof » W sobotę, 18 marca, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, zorganizował wyj... W tygodniku „Sieci”: Beata Szydło wchodzi do gry » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Beata Szydło, posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego mówi, jak w... Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana » Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej... Piekarz prezydentem? » Przed setkami lat zdarzało się już, że burmistrzami tysiącletniego Gdańska zostawali cenieni przez g... Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych) » Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i... Stefan Wilmont skazany na dożywocie za zabójstwo Pawła Adamowicza » Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Stefana Wilmonta za zabójstwo Pawła Adamowicza na dożywocie.Sąd zezwol... Polska Matką Naszą… » W Wielki Piątek 22 marca 1940 r. rozstrzelano drugą grupę 67 gdańszczan, przebywających w obozie Stu... Energa Mecenasem Opery Bałtyckiej » Energa z Grupy Orlen w 2023 roku będzie Mecenasem Opery Bałtyckiej.- Jest to bardzo szczególny dla n... Stan dialogu społecznego w dobie kryzysu » Stan dialogu społecznego, jego perspektywy i kondycja układów zbiorowych pracy to tematy konferencji... W najnowszym numerze ,,Sieci”: Odwieczna walka między dobrem i złem » Motyw walki między siłami dobra i zła jest wykorzystywany na wielu płaszczyznach, szczególnie w kult...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
piątek, 17 marca 2023 15:52
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
EKSTRAKLASA PKO BP
Po minutach, dniach, tygodniach i
Warta wypunktowała Lechię
niedziela, 19 marca 2023 14:35
Warta wypunktowała Lechię
Lechia dobrze zaczęła mecz w Grodzisku Wielkopolskim, ale była

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Nie będzie otwarcia PGE Arena 23 czerwca!

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 08 czerwca 2011 13:01

Gdańsk nie zdąży załatwić formalności pozwalających na rozegranie meczu politycy - TVN, który odbyć się miał 23 czerwca.
Oświadczenie Andrzeja Bojanowskiego, zastępcy Prezydenta Miasta Gdańska ds. polityki gospodarczej Ryszarda Trykosko, prezesa Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012 w sprawie oddania do użytku i imprez na PGE Arena Gdańsk:


"Na gdańskim stadionie na Mistrzostwa EURO 2012 prowadzone są obecnie ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe. Trwają odbiory, na terenie obiektu pracuje ponad 2 tysiące osób, a efektom ich pracy przypatrują się przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy, Sanepidu, Straży Pożarnej i Policji, którzy przeglądają dokumenty oraz dokonują wizji lokalnych.

Kilka miesięcy temu Generalny Wykonawca dostarczył harmonogram prac i na tej podstawie podjęliśmy pewne zobowiązania. Prace te jednak opóźniły się i zapadła wspólna decyzja PZPN i Miasta o rezygnacji z organizacji meczu Polska - Francja.

Pragniemy podkreślić, iż według umowy z Generalnym Wykonawcą, Miastu Gdańsk należne są kary i od 1 maja 2011, dziennie mogą wynosić one do 200 tysięcy złotych. Ostateczna kwota kar będzie oszacowana po oddaniu obiektu do eksploatacji.

Dzisiaj widać, że koniec budowy najpiękniejszego stadionu piłkarskiego w Polsce jest bliski, jednak na tę chwilę nie ma pozwolenia na użytkowanie obiektu.

Ponieważ procedury związane z odbiorem obiektu nadal trwają, a kwestie bezpieczeństwa na stadionie są absolutnym priorytetem zapadła decyzja o przesunięciu meczu politycy- gwiazdy TVN, pierwotnie zaplanowanego na 23 czerwca 2011.

Podkreślamy, że najważniejsze jest i zawsze było, aby stadion był obiektem przyjaznym i bezpiecznym tak, aby wszyscy użytkownicy byli i czuli się w nim bezpiecznie. Warunkiem tego jest wydanie pozytywnych opinii wszystkich służb biorących udział w odbiorze obiektu. Na chwilę obecną nikt gwarancji bezpieczeństwa dać nie może i nikt nie podejmie ryzyka organizując w nim jakąkolwiek imprezę masową - to byłoby skrajnie nierozsądne.

Wszyscy liczymy, że Generalny Wykonawca PGE Arena Gdańsk, jakim jest Konsorcjum Hydrobudowa- Alpine przedłożą nam w najbliższym czasie niezbędne dokumenty świadczące o zgodzie na użytkowanie obiektu.

Z pewnością wtedy zaprosimy wszystkich mieszkańców Gdańska i nie tylko, do odwiedzania stadionu - o szczegółach oraz o podjętych decyzjach poinformujemy osobnymi komunikatami."


To już druga impreza na PGE Arena, która nie doszła do skutku. Wcześniej PZPN podjął decyzję o przełożeniu meczu Polska - Francja, który miał odbyć się w Gdańsku 9 czerwca.


AdD

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież