Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Józefka ” i „Magda”
poniedziałek, 13 czerwca 2022 11:57
„Józefka ” i „Magda”
Profesor Józefa Wnukowa, legenda Sopotu, mieszkała przy ulicy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

W Gdańsku ulice pod napięciem

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
czwartek, 27 czerwca 2013 13:11

Co najmniej 1200 związkowców z Grupy Energa uczestniczyło w Gdańsku w przemarszu ulicami miasta. Pracownicy bronią miejsc pracy. Związkowcy protestują przeciwko zwolnieniom i restrukturyzacji w spółkach Grupy Energa. - Pracownicy mają gwarancje zatrudnienia oraz warunków pracy i płacy do 2017 roku - zapewnił Mirosław Czapiewski, dyrektor ds. relacji instytucjonalnych Grupy Energa.


Przemarsz odbywał się pod ścisłą ochroną policji. Funkcjonariusze w bojowym rynsztunku kordonem odgradzali protestujących od siedziby firmy przy Al. Grunwaldzkiej. 


Manifestację rozpoczęła pikieta przed siedzibą Energi Operator przy ul. Reja 29. W manifestacji uczestniczyli reprezentanci Grupy z całego kraju, m.in. z Elbląga, Gdańska, Kalisza, Koszalina, Olsztyna, Płocka, Słupska i Torunia  oraz z Grupy Enea. Część pracowników nie mogła wziąć udziału w gdańskiej akcji, ponieważ nie otrzymali urlopów.


 - Wyszliśmy na ulice miasta żeby wykrzyczeć całą prawdę o złej sytuacji pracowników. Chodzi o wyrzucanie ludzi z energetyki, zabieranie im tych   uprawnień, żeby ograniczać, oszczędzać, ale tylko na grzbiecie zwykłego pracownika, bo nikt na górze nie oszczędza na swoich kieszeniach. Pracodawcy mówią o rzekomych przywilejach, tymczasem to są uprawnienia pracownicze, które sami podpisali, a teraz nie chcą ich respektować – powiedział Roman Rutkowski, przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” Energa-Operator SA Oddział w Kaliszu reprezentujący Wspólną Reprezentację Organizacji Związkowych Grupy Kapitałowej ENERGA.


 - Pracownicy mają zabezpieczone wszelkie gwarancje socjalne, mają gwarancje zatrudnienia oraz warunków pracy i płacy do 2017 roku - tłumaczył dyrektor ds. relacji instytucjonalnych Grupy Energa, Mirosław Czapiewski. 


Gorąco było przed siedzibą firmy ENERGA-Operator.
– Prawa pracownicze w Polsce są bardziej ograniczone niż w PRL. Żyjemy w państwie, w którym rządzą prezesi wielkich spółek. Okazuje się, że oni nie muszą respektować ani prawa pracy – argumentował Kazimierz Grajcarek, przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność”.


alt


W siedzibie władz koncernu w Olivia Business Centre w Gdańsku Oliwie, delegacja przekazała petycję skierowaną do prezesa firmy Mirosława Bielińskiego. Nikt z zarządu Energi nie wyszedł do protestujących. Petycję od delegacji związkowej odebrał dyrektor Mirosław Czapiewski.


- Zły przykład idzie z góry. Sytuacja w grupie ENERGA wynika z przyzwolenia politycznego obecnego układu rządzącego na lekceważące traktowanie pracowników i całego społeczeństwa – komentuje szef gdańskiej „Solidarności” Krzysztof Dośla.


Sprawnie przeprowadzony, spokojny przemarsz nie sparaliżował Gdańska. Kwadrans przed 14. Związkowcy opuścili plac przy hali Olivia, w pobliżu siedziby koncernu.


ENERGA dostarcza energię elektryczną do 2,5 mln gospodarstw domowych i 300 tys. firm.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież