U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
piątek, 01 lipca 2022 10:30
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
W nocy z 30 czerwca na 1 lipca w gdańskim szpitalu zmarł Kazimierz
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

V edycja kampanii „Młodość bez procentów”

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 06 listopada 2012 13:38

Podsumowanie V edycji kampanii „Młodość bez procentów” odbyło się 5 listopada w Sali Herbowej Nowego Ratusza w Gdańsku. Propaguje ona ograniczenie dostępu do alkoholu osobom niepełnoletnim oraz zwiększa świadomość społeczną na temat istniejącego prawa zakazującego sprzedaży alkoholu nieletnim.Tradycyjnie co dwa lata Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień organizuje podsumowanie dokonań podejmowanych w ramach tej kampanii, która prowadzona jest od 2002 roku.


altAmbasadorką kampanii jest Agnieszka Rylik - mistrzyni świata w boksie, która uczestniczyła w rozdaniu nagród oraz złożyła autografy na plakacie z jej wizerunkiem. W ocenie Rylik z polskich miast, Gdańsk przewodzi w realizacji tej kampanii.


W ramach kampanii tworzona jest Liga Nieobojętnych Sprzedawców, grupujących coraz większą liczbę odpowiedzialnych, przestrzegających prawa handlowców, dla których trzeźwość młodych gdańszczan nie jest obojętna. Sprzedawcy uczestniczą w kampanii poprzez udział w szkoleniach, eksponowaniu emblematów kampanijnych oraz przede wszystkim przestrzegają zapisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Obecnie grono „Nieobojętnych Sprzedawców” liczy 64 sprzedawców.


Na podsumowaniu V edycji kampanii wyróżniono 10 właścicieli, którzy otrzymali tytuł „Nieobojętnego Sprzedawcy”.
V edycja 2010-2011.
1. Tatiana Otwinowska, Restauracja „Kresowa” Ograna 12
2. Krzysztof Szwaczkowski, Kawiarnia „Dekko Cafe” Mariacka 37/ 39
3. Elżbieta Elwertowska, Sklep spożywczy Rzeczypospolitej 1 B
4. Kazimierz Kuleta, Sklep spożywczy, Cieszyńskiego 36/ 42
5. Beata Zaleska, Restauracja „Fellini” i "Kubicki" Targ Rybny 6 b/ c
6. Piotr Wocial, Restauracja „Żuraw” Długie Pobrzeże 32
7. Krzysztof Kwiecień, Kawiarnia „Pikawa” Piwna 14/15
8. Andrzej Szymczak, Sklep spożywczy Bitwy Oliwskiej 34
9. Hanna Solarska, Bar „SCAMPI” Targ Rybny 10 c
10. Lilianna i Robert Pietraszek, Winiarnia „Pietraszek” Złotników 13/ 18


alt

Na zdjęciu dwie wyróżnione panie, z lewej Elżbieta Elwertowska, Sklep spożywczy przy ul. Rzeczypospolitej 1 B na Zaspie oraz Beata Zaleska, Restauracja „Fellini” i "Kubicki" na Targu Rybnym 6 b/ c przy rzece Motława w Gdańsku.


altUczestniczący w podsumowaniu kampanii prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podzielił się swoimi spostrzeżeniami z niedawnej misji gospodarczej w USA, gdzie każdy kto kupuje tam alkohol musi pokazać dowód tożsamości i nikt się temu nie sprzeciwia. Stało się to rzeczą naturalną. Mało tego, nie wolno spożywając alkoholu w miejscach publicznych i przewozić alkohol w samochodzie, jedynie w jego bagażniku. Za niedostosowanie się do tych przepisów grożą bardzo wysokie kary pieniężne oraz zabrane prawa jazdy. W ocenie prezydenta Adamowicza właśnie tego warto się nauczyć od Amerykanów i podobne przepisy wprowadzić w Polsce.


Przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Zbigniew Kowalczyk powiedział, że przez minione 10 lat w Polsce nastąpił duży postęp w zwalczaniu alkoholizmu wśród młodzieży. Coraz częściej w sklepach można zobaczyć informacje, że nie sprzedaje się alkoholu niepełnoletnim. Z kolej Agnieszka Solecka ze Straży Miejskiej w Gdańsku stwierdziła, że w dobrym tonie staje się nie sprzedawać alkoholu młodzieży. Duża odpowiedzialność spoczywa na dorosłych, którzy tak powinni postępować, aby uniemożliwiać sprzedaż i spożywanie alkoholu przez młodzież.


alt


Dyrektor GCPU Andrzej Lewandowski na koniec poprosił wszystkich uczestników do wspólnego pamiątkowego zdjęcia, wyrażając nadzieję, że kolejne placówki handlowe będą się czynnie włączały w tą kampanię.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież