Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Szyderczy śmiech z władz Gdańska

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 06 listopada 2012 13:50

Wybuchnęła śmiechem około setka uczestników czwartego już konsultacyjnego spotkania na temat nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w Gdańsku. Odbyło się ono 5 listopada w XV Liceum Ogólnokształcącym im. Zjednoczonej Europy, ul. Pilotów 7 (Zaspa Młyniec).Powodem śmiechu była wypowiedź wiceprezydenta Macieja Lisickiego, że jeśli miasto naliczy więcej za wywóz i zagospodarowanie śmieci, to finansową nadwyżkę odda mieszkańcom. Większość w to nie uwierzyła i głośno się roześmiała, co Maciej Lisicki określił jako śmiech szyderczy.


altZapewnił, że w Urzędzie Miasta Gdańska nie pracują złodzieje, a pobranych pieniędzy nie będzie można przeznaczyć na inne cele. Z przeprowadzonych opracowań wynika, że za wywóz śmieci na głowę mieszkańca będzie przypadało około 15 zł miesięcznie. Jeśli tą stawkę przemnoży się przez około 460 tys. mieszkańców Gdańska, wychodzi pokaźna sumka. Oznacza to, że od lipca 2013 roku, według wymogów Unii Europejskiej, stawka wzrośnie o około sto procent, gdyż obecnie mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowych płacą po około 6-8 złotych.


Lisicki wspomniał, że właścicielami pojemników śmieciowych, których obecnie są Spółdzielnie Mieszkaniowe, mają być firmy przewozowe. Takie są dążenia władz wykonawczych przyjętej ustawy gospodarowania odpadami komunalnymi. Ustawodawca też, jako jedyny będzie władny wyłonić w ramach przetargu firmy, które zaoferują najniższe ceny odbioru i przewozu nieczystości wyłącznie do oczyszczalni w Szadółkach. W niej to ma powstać spalarnia śmieci kosztem 350 mln zł. Ona musi mieć zapewniony odpowiedniej ilości wsad.


A przypomnijmy, ze Gdańsk został podzielony na 6 stref odbioru śmieci. Czyli musi przeprowadzić sześc oddzielnych przetargów.


altNa takie postawienie sprawy, wśród uczestników otwartego spotkania powstało spore poruszenie. Swoje oburzenie wyraził publicznie Henryk Gajcy, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Młyniec" na gdańskiej Zaspie. Stwierdził, że co to za demokracja, skoro władze narzucają nam firmę przewozową. To spółdzielnie, tak jak dotychczas, powinny decydować, która firma zaoferuje najkorzystniejsze warunki i zostanie wybrana w ramach przetargu. W Gdańsku tym liderem będzie z pewnością czująca już co się święci firma prywatna PRSP. Już narzuca ona podwyższone ceny i dyktuje warunki. Czuje się jako monopolista, bo mniejsze firmy – jak należy sądzić – przestaną istnieć na tym rynku.
Lisicki potwierdził, że wedle ustawy miasto to dyktat również w tych decyzjach.


Kolejne otwarte spotkania rozpoczynające się o godz. 17:
6 listopada (wtorek), w Gimnazjum nr 33, ul. Wodnika 57 (Osowa),
8 listopada (czwartek), w Szkole Podstawowej nr 12, ul. Człuchowska 6 (Ujeścisko-Łostowice).

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież