Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Tysiące gości na "Wiosna w ogrodzie" - GALERIA

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
sobota, 16 maja 2015 21:29

Na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się Trzynasta Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem „WIOSNA W OGRODZIE”.


GALERIA

Tegoroczna Wystawa był szczególna, ponieważ Rënk obchodzi swoje 20-te urodziny! Uroczystości związane z jubileuszem odbywały się w okresie trwania Wystawy. Udział w imprezie wzięli najlepsi projektanci terenów zielonych oraz doświadczeni ogrodnicy, producenci i handlowcy z całej Polski.
Wystawa połączona z kiermaszem przeznaczona jest dla wszystkich miłośników roślin i ogrodnictwa, właścicieli dużych ogrodów, jak również dla amatorów ozdabiania swoich balkonów i okiennych parapetów. Adresowana jest do osób, które lubią i chcą otaczać się pięknym światem roślin.


altalt

W budynku biurowym można oglądać wystawę zdjęć przedstawiających historię Rënk- Jest mi niezmiernie miło, że mogę przywitać państwa na naszej tradycyjnej, bo już trzynastej, Ogólnopolskiej Wystawie Ogrodniczej - powiedział Stanisław Gierszewski, prezes zarządu Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk otwierając 13 Ogólnopolską Wystawę Ogrodniczą połączoną z kiermaszem „WIOSNA W OGRODZIE”. - Tegoroczna wystawa ma charakter szczególny. Odbywa się w dwudziestolecie powstania Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego. Spółki, która pomimo, że ma tylko 20 lat ma dosyć bogatą historię. Ta historia jest dla spółki bardzo, bardzo pomyślna. Bardzo serdecznie chciałbym powitać wszystkich najemców, wszystkich wystawców, którzy poprzez przywóz i oferowanie pięknych roślin pomagają w realizacji misji, którą ma Rënk. A misją tą jest działanie w kierunku upiększania województwa pomorskiego.
Wśród gości oficjalnych Wystawy byli: Bogdan Borusewicz, marszałek Senatu; Kazimierz Plocke, wiceminister w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi; Zenon Bistram, Prezes Zarządu Pomorskiej Izby Rolniczej; Anna Suszyńska, przewodnicząca rady nadzorczej Rënk; Radosław Szatkowski, prezes Agencji Rynku Rolnego.


alt- Pan prezes był bardzo łaskaw i jestem zaszczycony, bo taka prawda, 20 lat Rënku i praktycznie 20 lat tutaj czynnie uczestniczę - przyznał Radosław Szatkowski, prezes Agencji Rynku Rolnego. - Jestem prezesem Agencji Rynku Rolnego, ale na codzień jestem ogrodnikiem i rolnikiem i korzystam z dobrodziejstwa tego obiektu. Życzę panu prezesowi dalszego rozwoju, bo to co widzimy jest na miarę rynku europejskiego. I tak trzymajmy.


alt

Na wjazd na wystawę trzeba było swoje "odstać"


Wystawa od pierwszej edycji cieszy się olbrzymim powodzeniem. Oficjalne otwarcie 13. Wystawy odbyło się o godz. 10.00, ale już kilkadziesiąt, kilkanaście minut wcześniej do Rënk tłumnie przybywali odwiedzający. Poruszanie się między stoiskami, mimo dość dużej przestrzeni między wiatami, nie zawsze było łatwe ze względu na tłumy gości, którzy od stoiska do stoiska przechodzili z coraz bardziej wyładowanymi koszami.


alt
alt- Zawsze mam ustalone co chcę kupić, ale to nigdy nie wychodzi - powiedziała pani Agnieszka. - Jestem stałym gościem Wystawy. Do zalet zaliczyłabym zróżnicowane ceny, rośliny zróżnicowane. Nigdy nie zdarzyło mi się wyjechać z pustym koszykiem. Zawsze znajdę coś dla siebie.


alt

- Robię za transport - szczerze przyznał Wojciech Wójcik


Wśród odwiedzających przeważały panie, ale nie brakowało panów, których zadanie na Wystawie zdradził jeden z gości. - Robię za transport, moja żona zawsze wie co kupić. Ja tylko chodzę z wózkiem - wyznał Wojciech Wójcik. - Podczas wystawy w jednym miejscu można kupić wszystko co jest potrzebne w okresie, w którym jest to potrzebne. Na wystawie szukamy tego co rośnie jeden rok czyli pelargonie, kwiaty ogrodowe, które sadzimy co roku wokół domu.


altWystawcy z wielką chęcią udzielają porad i wskazówek - jak aranżować zieleń w ogrodach, na balkonach oraz jakie rośliny i gdzie posadzić, jakie trendy obowiązują obecnie w ogrodniczej branży. Wśród Wystawców nie brakuje firm, u których poza roślinami, drzewami, krzewami, można zaopatrzyć się w meble ogrodowe, huśtawki, donice do ogrodów, na tarasy, balkony, ziemię, a także nawozy i środki ochrony roślin. Najnowsze trendy i możliwości aranżacji ogrodowych prezentują profesjonaliści, którzy na co dzień tworzą piękne tereny zielone. Swoje stanowiska miał również salony samochodowe. Nie brakowało punktów gastronomicznych i z rękodziełem.


altaltDrugi dzień wystawy to rozstrzygnięcia tradycyjnych konkursy dla Wystawców na: najciekawszą aranżację stoiska Wystawy, najciekawszy produkt, kwiat rabatowy, czy najpiękniejsze drzewko i krzew oraz tradycyjnie Nagroda Publiczności za najpiękniejsze stoisko Wystawy. Nagrodami za najciekawszą aranżację stoiska podzieliły się dwie szkoły. Największe uznanie jury zdobyło stoisko Zespołu Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych z Oliwy. W głosowaniu odwiedzających wystawę najwięcej głosów zdobyło stoisko Zespołu Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących z Pruszcza Gdańskiego.


alt

Jury konkursowe podczas oceniania jednego ze stoiskalt

Stoisko Zespołu Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych z Oliwy uzyskało największe uznanie u jury...alt

... a stoisko Zespołu Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących z Pruszcza Gdańskiego dostało najwięcej głosów w Plebiscycie PublicznościWyniki konkursów
Najciekawszy produkt dla ogrodu
(25 zgłoszeń)
1. Damian Godlewski za Korzeń
2. Józef Nadrowski  za rzeźbę w drewnie
3. PPHU „AREX Green Garden” za podłoże  z mikroorganizmami

Najpiękniejszy kwiat wiosenny  (19 zgłoszeń)
1. Paweł Chwist  Gospodarstwo ogrodnicze Bylinowy raj za serduszka
2. Maria Poliwodzińska za ciemiężycę
3. Radosław Grzymkowski za bakopę pełnokwiatową

Najpiękniejszy krzew (15 zgłoszeń)    
1. Anna i Dariusz Gurzkowscy za krzew o nazwie lilak
2. Mariusz Budzyła za krzew rododendrona  „Łokietek”
3. Paweł Pesta Szkółka roślin ozdobnych za krzew o nazwie budleją

Najpiękniejsze drzewko (14 zgłoszeń)
1. Katarzyna Paluch za klona
2. Krzysztof Karwacki za jabłoń „Golden hornet“
3. Justyna Zbroińska PHUP „Aura” za  jałowiec podwójnie szczepiony

Najciekawsza aranżacja stoiska wystawy (19 zgłoszeń)
1. Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo Usługowych w Gdańsku Oliwie
2. Z.O.B. Baobab    
3. Jarosław Skakuj         
wyróżnienie: Centrum ogrodnicze Flor-mix  

Nagroda w konkursie młodych projektantów
1. Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo Usługowych w Gdańsku Oliwie
2. Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim

W konkursie publiczności z grona głosujących szczęście w losowaniu skutera uśmiechnęło się do Natali Chrzczonowicz


altTomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież