Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus...
Reklama
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Tysiące gości na "Wiosna w ogrodzie" - GALERIA

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
sobota, 16 maja 2015 21:29

Na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się Trzynasta Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem „WIOSNA W OGRODZIE”.


GALERIA

Tegoroczna Wystawa był szczególna, ponieważ Rënk obchodzi swoje 20-te urodziny! Uroczystości związane z jubileuszem odbywały się w okresie trwania Wystawy. Udział w imprezie wzięli najlepsi projektanci terenów zielonych oraz doświadczeni ogrodnicy, producenci i handlowcy z całej Polski.
Wystawa połączona z kiermaszem przeznaczona jest dla wszystkich miłośników roślin i ogrodnictwa, właścicieli dużych ogrodów, jak również dla amatorów ozdabiania swoich balkonów i okiennych parapetów. Adresowana jest do osób, które lubią i chcą otaczać się pięknym światem roślin.


altalt

W budynku biurowym można oglądać wystawę zdjęć przedstawiających historię Rënk- Jest mi niezmiernie miło, że mogę przywitać państwa na naszej tradycyjnej, bo już trzynastej, Ogólnopolskiej Wystawie Ogrodniczej - powiedział Stanisław Gierszewski, prezes zarządu Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk otwierając 13 Ogólnopolską Wystawę Ogrodniczą połączoną z kiermaszem „WIOSNA W OGRODZIE”. - Tegoroczna wystawa ma charakter szczególny. Odbywa się w dwudziestolecie powstania Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego. Spółki, która pomimo, że ma tylko 20 lat ma dosyć bogatą historię. Ta historia jest dla spółki bardzo, bardzo pomyślna. Bardzo serdecznie chciałbym powitać wszystkich najemców, wszystkich wystawców, którzy poprzez przywóz i oferowanie pięknych roślin pomagają w realizacji misji, którą ma Rënk. A misją tą jest działanie w kierunku upiększania województwa pomorskiego.
Wśród gości oficjalnych Wystawy byli: Bogdan Borusewicz, marszałek Senatu; Kazimierz Plocke, wiceminister w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi; Zenon Bistram, Prezes Zarządu Pomorskiej Izby Rolniczej; Anna Suszyńska, przewodnicząca rady nadzorczej Rënk; Radosław Szatkowski, prezes Agencji Rynku Rolnego.


alt- Pan prezes był bardzo łaskaw i jestem zaszczycony, bo taka prawda, 20 lat Rënku i praktycznie 20 lat tutaj czynnie uczestniczę - przyznał Radosław Szatkowski, prezes Agencji Rynku Rolnego. - Jestem prezesem Agencji Rynku Rolnego, ale na codzień jestem ogrodnikiem i rolnikiem i korzystam z dobrodziejstwa tego obiektu. Życzę panu prezesowi dalszego rozwoju, bo to co widzimy jest na miarę rynku europejskiego. I tak trzymajmy.


alt

Na wjazd na wystawę trzeba było swoje "odstać"


Wystawa od pierwszej edycji cieszy się olbrzymim powodzeniem. Oficjalne otwarcie 13. Wystawy odbyło się o godz. 10.00, ale już kilkadziesiąt, kilkanaście minut wcześniej do Rënk tłumnie przybywali odwiedzający. Poruszanie się między stoiskami, mimo dość dużej przestrzeni między wiatami, nie zawsze było łatwe ze względu na tłumy gości, którzy od stoiska do stoiska przechodzili z coraz bardziej wyładowanymi koszami.


alt
alt- Zawsze mam ustalone co chcę kupić, ale to nigdy nie wychodzi - powiedziała pani Agnieszka. - Jestem stałym gościem Wystawy. Do zalet zaliczyłabym zróżnicowane ceny, rośliny zróżnicowane. Nigdy nie zdarzyło mi się wyjechać z pustym koszykiem. Zawsze znajdę coś dla siebie.


alt

- Robię za transport - szczerze przyznał Wojciech Wójcik


Wśród odwiedzających przeważały panie, ale nie brakowało panów, których zadanie na Wystawie zdradził jeden z gości. - Robię za transport, moja żona zawsze wie co kupić. Ja tylko chodzę z wózkiem - wyznał Wojciech Wójcik. - Podczas wystawy w jednym miejscu można kupić wszystko co jest potrzebne w okresie, w którym jest to potrzebne. Na wystawie szukamy tego co rośnie jeden rok czyli pelargonie, kwiaty ogrodowe, które sadzimy co roku wokół domu.


altWystawcy z wielką chęcią udzielają porad i wskazówek - jak aranżować zieleń w ogrodach, na balkonach oraz jakie rośliny i gdzie posadzić, jakie trendy obowiązują obecnie w ogrodniczej branży. Wśród Wystawców nie brakuje firm, u których poza roślinami, drzewami, krzewami, można zaopatrzyć się w meble ogrodowe, huśtawki, donice do ogrodów, na tarasy, balkony, ziemię, a także nawozy i środki ochrony roślin. Najnowsze trendy i możliwości aranżacji ogrodowych prezentują profesjonaliści, którzy na co dzień tworzą piękne tereny zielone. Swoje stanowiska miał również salony samochodowe. Nie brakowało punktów gastronomicznych i z rękodziełem.


altaltDrugi dzień wystawy to rozstrzygnięcia tradycyjnych konkursy dla Wystawców na: najciekawszą aranżację stoiska Wystawy, najciekawszy produkt, kwiat rabatowy, czy najpiękniejsze drzewko i krzew oraz tradycyjnie Nagroda Publiczności za najpiękniejsze stoisko Wystawy. Nagrodami za najciekawszą aranżację stoiska podzieliły się dwie szkoły. Największe uznanie jury zdobyło stoisko Zespołu Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych z Oliwy. W głosowaniu odwiedzających wystawę najwięcej głosów zdobyło stoisko Zespołu Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących z Pruszcza Gdańskiego.


alt

Jury konkursowe podczas oceniania jednego ze stoiskalt

Stoisko Zespołu Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych z Oliwy uzyskało największe uznanie u jury...alt

... a stoisko Zespołu Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących z Pruszcza Gdańskiego dostało najwięcej głosów w Plebiscycie PublicznościWyniki konkursów
Najciekawszy produkt dla ogrodu
(25 zgłoszeń)
1. Damian Godlewski za Korzeń
2. Józef Nadrowski  za rzeźbę w drewnie
3. PPHU „AREX Green Garden” za podłoże  z mikroorganizmami

Najpiękniejszy kwiat wiosenny  (19 zgłoszeń)
1. Paweł Chwist  Gospodarstwo ogrodnicze Bylinowy raj za serduszka
2. Maria Poliwodzińska za ciemiężycę
3. Radosław Grzymkowski za bakopę pełnokwiatową

Najpiękniejszy krzew (15 zgłoszeń)    
1. Anna i Dariusz Gurzkowscy za krzew o nazwie lilak
2. Mariusz Budzyła za krzew rododendrona  „Łokietek”
3. Paweł Pesta Szkółka roślin ozdobnych za krzew o nazwie budleją

Najpiękniejsze drzewko (14 zgłoszeń)
1. Katarzyna Paluch za klona
2. Krzysztof Karwacki za jabłoń „Golden hornet“
3. Justyna Zbroińska PHUP „Aura” za  jałowiec podwójnie szczepiony

Najciekawsza aranżacja stoiska wystawy (19 zgłoszeń)
1. Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo Usługowych w Gdańsku Oliwie
2. Z.O.B. Baobab    
3. Jarosław Skakuj         
wyróżnienie: Centrum ogrodnicze Flor-mix  

Nagroda w konkursie młodych projektantów
1. Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo Usługowych w Gdańsku Oliwie
2. Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim

W konkursie publiczności z grona głosujących szczęście w losowaniu skutera uśmiechnęło się do Natali Chrzczonowicz


altTomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież