Zagrożony budynek Macierzy Szkolnej w Sopocie » Sopocki głos rozsądku w sprawie budynku przy ulicy Parkowej 18, w którym znajdowała się w latach 192... Dzień Kryptologii w Muzeum II Wojny Światowej » W dniu 25 stycznia obchodzony jest Dzień Kryptologii. Święto zostało ustanowione w 2007 r. przez Wyd... Wspomnienia ofiary marszu śmierci z obozu koncentracyjnego Stutthof » We wtorek, 25 stycznia, przypada 77. rocznica rozpoczęcia "Marszu Śmierci" - przymusowej ewakuacji w... W tygodniku „Sieci”: Opozycji kłamstwa o Pegasusie » „Afera” z Pegasusem nabiera tempa. Opozycja i media z nią związane coraz głośniej mówią o nielegalny... Małgorzata Tarasiewicz odznaczona krzyżem komandorskim Orderu Odrodzen... » W sobotę 15 stycznia we wrocławskim Centrum Historii Zajezdnia z rąk ministra Wojciecha Kolarskiego,... Zbigniew Kuźmiuk: Energetyczny pistolet przystawiony do głowy na konce... » Z dr. Zbigniewem Kuźmiukiem, europosłem z frakcji Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, b. polity... Partnerska Cedrowa » Przebudowa znaczącego dla dzielnic Ujeścisko i Łostowice, ale peryferyjnego dla aglomeracji traktu k... Gem, set, SKT! Klęska Karnowskiego » Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przegrał z kretesem wojnę, którą wytoczył Sopockiemu Klubowi Teniso... Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych » 1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. W ... W tygodniku „Sieci”: Kurski kontra kłamstwa » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wyjątkowy wywiad z Jackiem Kurskim, który wyjaśnia, dlaczego ...
Wspomnienia ofiary marszu śmierci z obozu koncentracyjnego Stutthof
poniedziałek, 24 stycznia 2022 20:38
Wspomnienia ofiary marszu śmierci z obozu koncentracyjnego Stutthof
We wtorek, 25 stycznia, przypada 77. rocznica rozpoczęcia "Marszu
Pierwsze ligowe zwycięstwo Trefla w 2022 roku
poniedziałek, 24 stycznia 2022 22:21
Pierwsze ligowe zwycięstwo Trefla w 2022 roku
Pierwszy mecz ligowy wygrali w 2022 roku siatkarze Trefla.
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
poniedziałek, 27 grudnia 2021 09:15
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
Lech Kulwicki to legendarny kapitan biało-zielonych. Prowadził

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje Janusz Lewandowski
poniedziałek, 17 stycznia 2022 16:33
Nie żyje Janusz Lewandowski
Janusz Lewandowski odszedł 9 stycznia 2022. Wybitna postać

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Leśnicy i "Fundacja z pompą" dla chorych dzieci

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
środa, 13 maja 2015 18:35

Rodzinny Festyn z Pompą w Przystani Żabi Kruk był ostatnim przystankiem dla uczestników wyprawy charytatywnej “Spływaj białaczko”.30 kwietnia czterech kartuskich leśników - Wojciech Kiełpikowski, Jarosław Pawlikowski, Wojciech Kobiela i Kamil Balewski - wyruszyło na wyprawę kajakową Wisłą z Warszawy do Gdańska “Spływaj białaczko”. Leśnicy uczcili 70 rocznicę powołania Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku i wsparli podopiecznych Fundacji z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką. 10 maja zakończyli swoją wyprawę w Przystani Żabi Kruk w Gdańsku podczas Festynu z Pompą.


alt

fot. Rafał Malko- Z okazji 70-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku postanowiliśmy połączyć dyrekcję warszawską czyli Dyrekcję Generalną z dyrekcją toruńską i dyrekcją gdańską i Wisła nam pomogła - powiedział pomysłodawca akcji Wojciech Kiełpikowski. - Dodatkowo chcieliśmy podczas tej akcji zrobić element charytatywny. Pomyśleliśmy o tej małej fundacji pani Marty Czyż-Taraszkiewicz. Zatelefonowałem do niej i poprosiłem o współpracę i ona się zgodziła. Najtrudniejszy w naszej wyprawie by ostatni etap czyli dopłynięcie do Gdańska. Były fale cofające się z morza w głąb lądu. Fale miały 50-60 centymetrów, a my mieliśmy kajaki rzeczne. Było również zimno. Temperatura spadła w stosunku do poprzednich dni. Dodatkowo był przeciwny wiatr. Troszeczkę opóźniliśmy nasze przypłynięcie, ale półtorej godziny myślę że to nie jest dużo.


altalt
- Czterej leśnicy z Kartuz wymyślili spływ z Warszawy do Gdańska aby uczcić siedemdziesiątą rocznicę powstania Gdańskiej Dyrekcji Lasów Państwowych i zaproponowali naszej fundacji żebyśmy razem zorganizowali ten rejs i zbierali na sprzęt dla dzieci chorych hematologicznie - powiedziała Marta Czyż-Taraszkiewicz, Prezes Fundacji z Pompą - Pomóż Dzieciom z Białaczką. - Leśnicy po przypłynięciu otrzymali od nas różne drobiazgi. Oni przywieźli nam puszkę, my mieliśmy dla nich podziękowania. To kolejna akcja "Fundacji z pompą". I nie ostatnia. Za miesiąc kolejna. Za miesiąc bijemy rekord Guinessa w zbiorowym robieniu pompek przez minutę. Do tej pory przekazaliśmy sprzęt za ponad 60 tysięcy złotych na oddział. Mam nadzieję, że dzięki tej akcji uda się nam zebrać na kardiomonitor i może na jedną pompę. Kardiomonitor kosztuje ponad 10 tysięcy złotych, a pompa około pięciu.


altaltaltW trakcie festynu w Przystani Żabki Kruk na przybyłych czekały liczne atrakcje: przejażdżki smoczymi łodziami, kajakami i łódkami solarnymi, nauka pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa wodnego WOPR z udziałem psów ratowniczych oraz rodzinne zawody sportowe. Każdy mógł spróbować swoich sił na ergometrach w asyście zawodników Stowarzyszenia Husaria, postrzelać z łuku, wziąć udział w turnieju w rzutki oraz innych konkurencjach przygotowanych przez Decathlon. W konkursach wiedzy o lesie zorganizowanych przez leśników do wygrania były sadzonki. Dzieci będą mogły wziąć udział także w konkursach plastycznych, a najładniejsze prace trafią na aukcję, z której dochód zasili konto akcji „Spływaj białaczko”. Dla zwycięzców poszczególnych konkurencji i konkursów przewidziano ciekawe nagrody. Dla dorosłych zaplanowano badania - ciśnienia tętniczego i poziomu cukru we krwi, a o wynikach można było porozmawiać z lekarzami i dietetykiem. Chętni mogli zarejestrować się jako dawca szpiku.


altaltalt


Podczas festynu prowadzona była kwesta na rzecz dzieci z nowotworami krwi. Konto akcji można zasilić także poprzez portal Siepomaga.pl. Zbiórka internetowa potrwa do 31 maja. Wpłat można dokonywać także poprzez www.fundacjazpompa.pl z dopiskiem „Spływaj białaczko”.

Tomasz Łunkiewicz

fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież