Kandydaci “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza... » Komitet “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza” przedstawił kandydatów do Rady... E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Leśnicy i "Fundacja z pompą" dla chorych dzieci

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
środa, 13 maja 2015 18:35

Rodzinny Festyn z Pompą w Przystani Żabi Kruk był ostatnim przystankiem dla uczestników wyprawy charytatywnej “Spływaj białaczko”.30 kwietnia czterech kartuskich leśników - Wojciech Kiełpikowski, Jarosław Pawlikowski, Wojciech Kobiela i Kamil Balewski - wyruszyło na wyprawę kajakową Wisłą z Warszawy do Gdańska “Spływaj białaczko”. Leśnicy uczcili 70 rocznicę powołania Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku i wsparli podopiecznych Fundacji z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką. 10 maja zakończyli swoją wyprawę w Przystani Żabi Kruk w Gdańsku podczas Festynu z Pompą.


alt

fot. Rafał Malko- Z okazji 70-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku postanowiliśmy połączyć dyrekcję warszawską czyli Dyrekcję Generalną z dyrekcją toruńską i dyrekcją gdańską i Wisła nam pomogła - powiedział pomysłodawca akcji Wojciech Kiełpikowski. - Dodatkowo chcieliśmy podczas tej akcji zrobić element charytatywny. Pomyśleliśmy o tej małej fundacji pani Marty Czyż-Taraszkiewicz. Zatelefonowałem do niej i poprosiłem o współpracę i ona się zgodziła. Najtrudniejszy w naszej wyprawie by ostatni etap czyli dopłynięcie do Gdańska. Były fale cofające się z morza w głąb lądu. Fale miały 50-60 centymetrów, a my mieliśmy kajaki rzeczne. Było również zimno. Temperatura spadła w stosunku do poprzednich dni. Dodatkowo był przeciwny wiatr. Troszeczkę opóźniliśmy nasze przypłynięcie, ale półtorej godziny myślę że to nie jest dużo.


altalt
- Czterej leśnicy z Kartuz wymyślili spływ z Warszawy do Gdańska aby uczcić siedemdziesiątą rocznicę powstania Gdańskiej Dyrekcji Lasów Państwowych i zaproponowali naszej fundacji żebyśmy razem zorganizowali ten rejs i zbierali na sprzęt dla dzieci chorych hematologicznie - powiedziała Marta Czyż-Taraszkiewicz, Prezes Fundacji z Pompą - Pomóż Dzieciom z Białaczką. - Leśnicy po przypłynięciu otrzymali od nas różne drobiazgi. Oni przywieźli nam puszkę, my mieliśmy dla nich podziękowania. To kolejna akcja "Fundacji z pompą". I nie ostatnia. Za miesiąc kolejna. Za miesiąc bijemy rekord Guinessa w zbiorowym robieniu pompek przez minutę. Do tej pory przekazaliśmy sprzęt za ponad 60 tysięcy złotych na oddział. Mam nadzieję, że dzięki tej akcji uda się nam zebrać na kardiomonitor i może na jedną pompę. Kardiomonitor kosztuje ponad 10 tysięcy złotych, a pompa około pięciu.


altaltaltW trakcie festynu w Przystani Żabki Kruk na przybyłych czekały liczne atrakcje: przejażdżki smoczymi łodziami, kajakami i łódkami solarnymi, nauka pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa wodnego WOPR z udziałem psów ratowniczych oraz rodzinne zawody sportowe. Każdy mógł spróbować swoich sił na ergometrach w asyście zawodników Stowarzyszenia Husaria, postrzelać z łuku, wziąć udział w turnieju w rzutki oraz innych konkurencjach przygotowanych przez Decathlon. W konkursach wiedzy o lesie zorganizowanych przez leśników do wygrania były sadzonki. Dzieci będą mogły wziąć udział także w konkursach plastycznych, a najładniejsze prace trafią na aukcję, z której dochód zasili konto akcji „Spływaj białaczko”. Dla zwycięzców poszczególnych konkurencji i konkursów przewidziano ciekawe nagrody. Dla dorosłych zaplanowano badania - ciśnienia tętniczego i poziomu cukru we krwi, a o wynikach można było porozmawiać z lekarzami i dietetykiem. Chętni mogli zarejestrować się jako dawca szpiku.


altaltalt


Podczas festynu prowadzona była kwesta na rzecz dzieci z nowotworami krwi. Konto akcji można zasilić także poprzez portal Siepomaga.pl. Zbiórka internetowa potrwa do 31 maja. Wpłat można dokonywać także poprzez www.fundacjazpompa.pl z dopiskiem „Spływaj białaczko”.

Tomasz Łunkiewicz

fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież