Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie...
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Najemcy o RËNK: Jakość i życzliwość

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 15 maja 2015 20:49

Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze RËNK obchodzi 20-lecie istnienia. Jak współpracę z Centrum oceniają najemcy?- Moja współpraca z RËNK zaczęła się od akcji pana Płażyńskiego i pani Cegielskiej mającej przenieść cały handel hurtowy na tereny RËNK - wspomina początki współpracy z RËNK Leszek Barszczak, Elba Dekoracje, od 16 lat najemca w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywcze RËNK. - Czekaliśmy na to prawie trzy lata. Kupiłem akcje i czekałem, aż ruszy działalność. Na początku łatwo nie było, ze względu na niedopilnowanie pewnych spraw przez władze. Prezesi i wszyscy pracownicy starali się żeby coś tu powstało, my jako firmy również się staraliśmy ściągnąć klientów, ale było jak było. Początek nie był łatwy. W pewnym momencie były cztery giełdy z tym samym asortymentem w Trójmieście. Ale minęło tylko... piętnaście lat i jest już wszystko fajnie. Wszystko jest w jednym miejscu. Jakie są zalety Centrum? Przede wszystkim super położenie jeśli chodzi o Trójmiasto, województwo. Każdy ma tą samą drogę do pokonania obojętnie czy jedzie z półwyspu helskiego, Elbląga, Kaszub czy centrum miasta. Kolejne zalety to przejrzystość, warunki. Pamiętam starą giełdę. Warunki w RËNK są rewelacyjne. W Europie nie ma takich giełd jak tutaj.  


alt
- Z RËNK jestem od samego początku - przyznała Beata Gronda z firmy POLNIX, Hurtownia Donic. - Pierwszy kontakt z RËNK miałam jak biura były jeszcze we Wrzeszczu. Pamiętam jak organizowaliśmy pierwsze spotkanie na którym można było złożyć deklaracje wydzierżawienia stanowiska. Muszę przyznać, że czas szybko zleciał. Nie ukrywam, że jestem zaskoczona dowiadując się, że już tyle lat minęło.
- Organizacyjnie zgrany zarząd i cała infrastruktura ludzi odpowiedzialnych, kompetentnych i służących nam w razie jakichkolwiek problemów pomocą to główne atuty RËNK - stwierdził Jan Gronda, mąż pani Beaty. - Wszyscy są bardzo pomocni. Począwszy od przedstawicieli zarządu i biur, którzy praktycznie codziennie są w halach, po pracowników fizycznych czyli "zielonych" jak ich nazywamy a więc elektryków, hydraulików, personel sprzątający. Przez lata wywiązała się między nami więź. Atmosfera jest bardzo sprzyjająca do prowadzenia biznesu. Również między handlującymi są bardzo dobre stosunki. Mimo, że każdy liczę każdą złotówkę to wszyscy są uśmiechnięci i pomocni.


alt
- Od 16 lat jesteśmy związani z RËNK - powiedziała Jolanta Odwald, firma ATUT. - Początki były bardzo miłe. Jak wspominam była nas garstka. Nie było jeszcze głównego budynku, nie było bramy, nie było hali. Pamiętam, że miałam kłopoty z dojeżdżaniem na giełdę, ale ten czas dojazdów wykorzystałam na czytanie książek, zrobienie prawa jazdy. Początki były trudne i niektórych mogły zrazić. Z drugiej strony to dopingowało do rozwoju osobistego, zdobycia pewnych umiejętności. Bardzo sobie cenię kontakt z pracownikami biura z głównego budynku, którzy są zawsze do naszej dyspozycji. Współpraca układa się bardzo miło.


alt- Firma EKOSER jest związana z RËNK od pierwszych lat działalności czyli od jesieni 1999 roku - powiedział Janusz Ostrowski, pracownik w firmie Handlowo-Usługowej EKOSER. - Zanim wybudowano obiekty na RËNK był nabór dzierżawców i szef firmy działający w branży od wielu lat dostrzegł tu potencjał i wykupił akcje. I jesteśmy tu do dzisiaj. Współpraca przebiega bardzo dobrze. Pracownicy zarządu znają nasze problemy i pomagają nam gdy tylko zachodzi taka potrzeba.


alt
- Jestem związany z RËNK od samego początku czyli 20 lat - przyznał Sławomir Orzechowski, firma PPHU Orzech, zajmująca się handlem warzywami i owocami. - Gdy RËNK powstawał byłem producentem warzyw i owoców regionalnych. Dostaliśmy zaproszenie na spotkanie jeszcze z poprzednim zarządem zaproponowano nam tu lepsze warunki niż na istniejącej giełdzie w Chwaszczynie. Jako jeden z nielicznych zdecydowałem się i jestem do dziś. Początki były trudne, z różnych powodów, ale na pewno RËNK się cały czas rozwija. Jakość usług które nam świadczą to jest to co wyróżnia RËNK. Porównując to do giełd na Rzęsnej czy Chwaszczyno to tu jest XXII wiek porównując do XX wieku tam. Tu handel odbywa się w cywilizowanych warunkach.


Zebrał Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież