Kandydaci “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza... » Komitet “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza” przedstawił kandydatów do Rady... E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Najemcy o RËNK: Jakość i życzliwość

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 15 maja 2015 20:49

Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze RËNK obchodzi 20-lecie istnienia. Jak współpracę z Centrum oceniają najemcy?- Moja współpraca z RËNK zaczęła się od akcji pana Płażyńskiego i pani Cegielskiej mającej przenieść cały handel hurtowy na tereny RËNK - wspomina początki współpracy z RËNK Leszek Barszczak, Elba Dekoracje, od 16 lat najemca w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywcze RËNK. - Czekaliśmy na to prawie trzy lata. Kupiłem akcje i czekałem, aż ruszy działalność. Na początku łatwo nie było, ze względu na niedopilnowanie pewnych spraw przez władze. Prezesi i wszyscy pracownicy starali się żeby coś tu powstało, my jako firmy również się staraliśmy ściągnąć klientów, ale było jak było. Początek nie był łatwy. W pewnym momencie były cztery giełdy z tym samym asortymentem w Trójmieście. Ale minęło tylko... piętnaście lat i jest już wszystko fajnie. Wszystko jest w jednym miejscu. Jakie są zalety Centrum? Przede wszystkim super położenie jeśli chodzi o Trójmiasto, województwo. Każdy ma tą samą drogę do pokonania obojętnie czy jedzie z półwyspu helskiego, Elbląga, Kaszub czy centrum miasta. Kolejne zalety to przejrzystość, warunki. Pamiętam starą giełdę. Warunki w RËNK są rewelacyjne. W Europie nie ma takich giełd jak tutaj.  


alt
- Z RËNK jestem od samego początku - przyznała Beata Gronda z firmy POLNIX, Hurtownia Donic. - Pierwszy kontakt z RËNK miałam jak biura były jeszcze we Wrzeszczu. Pamiętam jak organizowaliśmy pierwsze spotkanie na którym można było złożyć deklaracje wydzierżawienia stanowiska. Muszę przyznać, że czas szybko zleciał. Nie ukrywam, że jestem zaskoczona dowiadując się, że już tyle lat minęło.
- Organizacyjnie zgrany zarząd i cała infrastruktura ludzi odpowiedzialnych, kompetentnych i służących nam w razie jakichkolwiek problemów pomocą to główne atuty RËNK - stwierdził Jan Gronda, mąż pani Beaty. - Wszyscy są bardzo pomocni. Począwszy od przedstawicieli zarządu i biur, którzy praktycznie codziennie są w halach, po pracowników fizycznych czyli "zielonych" jak ich nazywamy a więc elektryków, hydraulików, personel sprzątający. Przez lata wywiązała się między nami więź. Atmosfera jest bardzo sprzyjająca do prowadzenia biznesu. Również między handlującymi są bardzo dobre stosunki. Mimo, że każdy liczę każdą złotówkę to wszyscy są uśmiechnięci i pomocni.


alt
- Od 16 lat jesteśmy związani z RËNK - powiedziała Jolanta Odwald, firma ATUT. - Początki były bardzo miłe. Jak wspominam była nas garstka. Nie było jeszcze głównego budynku, nie było bramy, nie było hali. Pamiętam, że miałam kłopoty z dojeżdżaniem na giełdę, ale ten czas dojazdów wykorzystałam na czytanie książek, zrobienie prawa jazdy. Początki były trudne i niektórych mogły zrazić. Z drugiej strony to dopingowało do rozwoju osobistego, zdobycia pewnych umiejętności. Bardzo sobie cenię kontakt z pracownikami biura z głównego budynku, którzy są zawsze do naszej dyspozycji. Współpraca układa się bardzo miło.


alt- Firma EKOSER jest związana z RËNK od pierwszych lat działalności czyli od jesieni 1999 roku - powiedział Janusz Ostrowski, pracownik w firmie Handlowo-Usługowej EKOSER. - Zanim wybudowano obiekty na RËNK był nabór dzierżawców i szef firmy działający w branży od wielu lat dostrzegł tu potencjał i wykupił akcje. I jesteśmy tu do dzisiaj. Współpraca przebiega bardzo dobrze. Pracownicy zarządu znają nasze problemy i pomagają nam gdy tylko zachodzi taka potrzeba.


alt
- Jestem związany z RËNK od samego początku czyli 20 lat - przyznał Sławomir Orzechowski, firma PPHU Orzech, zajmująca się handlem warzywami i owocami. - Gdy RËNK powstawał byłem producentem warzyw i owoców regionalnych. Dostaliśmy zaproszenie na spotkanie jeszcze z poprzednim zarządem zaproponowano nam tu lepsze warunki niż na istniejącej giełdzie w Chwaszczynie. Jako jeden z nielicznych zdecydowałem się i jestem do dziś. Początki były trudne, z różnych powodów, ale na pewno RËNK się cały czas rozwija. Jakość usług które nam świadczą to jest to co wyróżnia RËNK. Porównując to do giełd na Rzęsnej czy Chwaszczyno to tu jest XXII wiek porównując do XX wieku tam. Tu handel odbywa się w cywilizowanych warunkach.


Zebrał Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież