Zagrożony budynek Macierzy Szkolnej w Sopocie » Sopocki głos rozsądku w sprawie budynku przy ulicy Parkowej 18, w którym znajdowała się w latach 192... Dzień Kryptologii w Muzeum II Wojny Światowej » W dniu 25 stycznia obchodzony jest Dzień Kryptologii. Święto zostało ustanowione w 2007 r. przez Wyd... Wspomnienia ofiary marszu śmierci z obozu koncentracyjnego Stutthof » We wtorek, 25 stycznia, przypada 77. rocznica rozpoczęcia "Marszu Śmierci" - przymusowej ewakuacji w... W tygodniku „Sieci”: Opozycji kłamstwa o Pegasusie » „Afera” z Pegasusem nabiera tempa. Opozycja i media z nią związane coraz głośniej mówią o nielegalny... Małgorzata Tarasiewicz odznaczona krzyżem komandorskim Orderu Odrodzen... » W sobotę 15 stycznia we wrocławskim Centrum Historii Zajezdnia z rąk ministra Wojciecha Kolarskiego,... Zbigniew Kuźmiuk: Energetyczny pistolet przystawiony do głowy na konce... » Z dr. Zbigniewem Kuźmiukiem, europosłem z frakcji Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, b. polity... Partnerska Cedrowa » Przebudowa znaczącego dla dzielnic Ujeścisko i Łostowice, ale peryferyjnego dla aglomeracji traktu k... Gem, set, SKT! Klęska Karnowskiego » Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przegrał z kretesem wojnę, którą wytoczył Sopockiemu Klubowi Teniso... Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych » 1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. W ... W tygodniku „Sieci”: Kurski kontra kłamstwa » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wyjątkowy wywiad z Jackiem Kurskim, który wyjaśnia, dlaczego ...
Wspomnienia ofiary marszu śmierci z obozu koncentracyjnego Stutthof
poniedziałek, 24 stycznia 2022 20:38
Wspomnienia ofiary marszu śmierci z obozu koncentracyjnego Stutthof
We wtorek, 25 stycznia, przypada 77. rocznica rozpoczęcia "Marszu
Pierwsze ligowe zwycięstwo Trefla w 2022 roku
poniedziałek, 24 stycznia 2022 22:21
Pierwsze ligowe zwycięstwo Trefla w 2022 roku
Pierwszy mecz ligowy wygrali w 2022 roku siatkarze Trefla.
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
poniedziałek, 27 grudnia 2021 09:15
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
Lech Kulwicki to legendarny kapitan biało-zielonych. Prowadził

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje Janusz Lewandowski
poniedziałek, 17 stycznia 2022 16:33
Nie żyje Janusz Lewandowski
Janusz Lewandowski odszedł 9 stycznia 2022. Wybitna postać

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Najemcy o RËNK: Jakość i życzliwość

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 15 maja 2015 20:49

Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze RËNK obchodzi 20-lecie istnienia. Jak współpracę z Centrum oceniają najemcy?- Moja współpraca z RËNK zaczęła się od akcji pana Płażyńskiego i pani Cegielskiej mającej przenieść cały handel hurtowy na tereny RËNK - wspomina początki współpracy z RËNK Leszek Barszczak, Elba Dekoracje, od 16 lat najemca w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywcze RËNK. - Czekaliśmy na to prawie trzy lata. Kupiłem akcje i czekałem, aż ruszy działalność. Na początku łatwo nie było, ze względu na niedopilnowanie pewnych spraw przez władze. Prezesi i wszyscy pracownicy starali się żeby coś tu powstało, my jako firmy również się staraliśmy ściągnąć klientów, ale było jak było. Początek nie był łatwy. W pewnym momencie były cztery giełdy z tym samym asortymentem w Trójmieście. Ale minęło tylko... piętnaście lat i jest już wszystko fajnie. Wszystko jest w jednym miejscu. Jakie są zalety Centrum? Przede wszystkim super położenie jeśli chodzi o Trójmiasto, województwo. Każdy ma tą samą drogę do pokonania obojętnie czy jedzie z półwyspu helskiego, Elbląga, Kaszub czy centrum miasta. Kolejne zalety to przejrzystość, warunki. Pamiętam starą giełdę. Warunki w RËNK są rewelacyjne. W Europie nie ma takich giełd jak tutaj.  


alt
- Z RËNK jestem od samego początku - przyznała Beata Gronda z firmy POLNIX, Hurtownia Donic. - Pierwszy kontakt z RËNK miałam jak biura były jeszcze we Wrzeszczu. Pamiętam jak organizowaliśmy pierwsze spotkanie na którym można było złożyć deklaracje wydzierżawienia stanowiska. Muszę przyznać, że czas szybko zleciał. Nie ukrywam, że jestem zaskoczona dowiadując się, że już tyle lat minęło.
- Organizacyjnie zgrany zarząd i cała infrastruktura ludzi odpowiedzialnych, kompetentnych i służących nam w razie jakichkolwiek problemów pomocą to główne atuty RËNK - stwierdził Jan Gronda, mąż pani Beaty. - Wszyscy są bardzo pomocni. Począwszy od przedstawicieli zarządu i biur, którzy praktycznie codziennie są w halach, po pracowników fizycznych czyli "zielonych" jak ich nazywamy a więc elektryków, hydraulików, personel sprzątający. Przez lata wywiązała się między nami więź. Atmosfera jest bardzo sprzyjająca do prowadzenia biznesu. Również między handlującymi są bardzo dobre stosunki. Mimo, że każdy liczę każdą złotówkę to wszyscy są uśmiechnięci i pomocni.


alt
- Od 16 lat jesteśmy związani z RËNK - powiedziała Jolanta Odwald, firma ATUT. - Początki były bardzo miłe. Jak wspominam była nas garstka. Nie było jeszcze głównego budynku, nie było bramy, nie było hali. Pamiętam, że miałam kłopoty z dojeżdżaniem na giełdę, ale ten czas dojazdów wykorzystałam na czytanie książek, zrobienie prawa jazdy. Początki były trudne i niektórych mogły zrazić. Z drugiej strony to dopingowało do rozwoju osobistego, zdobycia pewnych umiejętności. Bardzo sobie cenię kontakt z pracownikami biura z głównego budynku, którzy są zawsze do naszej dyspozycji. Współpraca układa się bardzo miło.


alt- Firma EKOSER jest związana z RËNK od pierwszych lat działalności czyli od jesieni 1999 roku - powiedział Janusz Ostrowski, pracownik w firmie Handlowo-Usługowej EKOSER. - Zanim wybudowano obiekty na RËNK był nabór dzierżawców i szef firmy działający w branży od wielu lat dostrzegł tu potencjał i wykupił akcje. I jesteśmy tu do dzisiaj. Współpraca przebiega bardzo dobrze. Pracownicy zarządu znają nasze problemy i pomagają nam gdy tylko zachodzi taka potrzeba.


alt
- Jestem związany z RËNK od samego początku czyli 20 lat - przyznał Sławomir Orzechowski, firma PPHU Orzech, zajmująca się handlem warzywami i owocami. - Gdy RËNK powstawał byłem producentem warzyw i owoców regionalnych. Dostaliśmy zaproszenie na spotkanie jeszcze z poprzednim zarządem zaproponowano nam tu lepsze warunki niż na istniejącej giełdzie w Chwaszczynie. Jako jeden z nielicznych zdecydowałem się i jestem do dziś. Początki były trudne, z różnych powodów, ale na pewno RËNK się cały czas rozwija. Jakość usług które nam świadczą to jest to co wyróżnia RËNK. Porównując to do giełd na Rzęsnej czy Chwaszczyno to tu jest XXII wiek porównując do XX wieku tam. Tu handel odbywa się w cywilizowanych warunkach.


Zebrał Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież