Elżbieta Rafalska: Sytuacja polskich rodzin będzie osnową kampanii wyb... » Z Elżbietą Rafalską, deputowaną do Parlamentu Europejskiego (od 2019 r.), Frakcja Europejskich Konse... Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
piątek, 31 marca 2023 13:49
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
Podczas meczów eliminacyjnych drużyn narodowych rozgrywki
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Drelich? Sikora? Gierszewski? Kto nowym wojewodą?

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
wtorek, 10 listopada 2015 20:25

altMariusz Błaszczak zostanie ministrem spraw wewnętrznych i administracji - to już pewne. I pewne jest, że to on podpisze nominację dla nowego wojewody pomorskiego, który zastąpi Ryszarda Stachurskiego z PO.To ważne rozstrzygnięcie dla Prawa i Sprawiedliwości. Partia J. Kaczyńskiego nieznacznie przegrała wybory na Pomorzu z nadzwyczaj dobrze ukorzenioną w relacjach gospodarczo-politycznych Platformą Obywatelską. I mimo równej liczby posłów, to wojewoda będzie pierwszym spikerem i wykonawcą polityki nowego rządu. Będzie musiał reprezentować rząd w otoczeniu, które przez lata wytworzyło świetnie funkcjonującą siatkę zależności: biznesowych, towarzyskich, społecznych, kulturowych, medialnych. To poważne wyzwanie, które wymaga doboru kandydata sprawnego merytorycznie, politycznie odpowiedzialnego i na swój sposób odpornego na gdańskie pomruki. Nie jest to pozycja dla debiutanta i nie jest to czas na eksperymenty, które jak w przypadku wojewody Piotra Ołowskiego, zakończyły się polityczną zdrada i przejściem do obozu nowej władzy. Żadnego piętna politycznego na pomorskim pejzażu nie wywarł z kolei pochodzący z Kościerzyny Piotr Karczewski. Raczej dekorował lokalną scenę niż ja współtworzył.


Według informacji wybrzeza24.pl, w pomorskim Prawie i Sprawiedliwości rozważane są różne koncepcje personalne. Pewne jest, że nie dotyczą one w ogóle Jacka Kurskiego. Jako poważne kandydatury rozpatrywani są m.in. Piotr Gierszewski, gdański radny wielu kadencji, który miał świetny wynik w ostatnich wyborach samorządowych, swoją wagę ma też kandydatura b. posła Kazimierza Janiaka, który przegrał wybory senackie na Powiślu, ale wyprzedził dobrze, zwłaszcza w Kwidzynie osadzonego szef SLD Jerzego Śniega. Wysoko są też oceniane panie - szefowa klubu PiS w sejmiku Danuta Sikora i Katarzyna Stanulewicz z Gdyni. Być może jednak partia postawi na zupełną niespodziankę kadrową. W tym kontekście wymienia się szefa klubu PiS w radzie powiatu Pruszcz Gdański - Dariusza Drelicha, ekonomistę z Lublewa, który w poprzednich wyborach parlamentarnych zdobył ponad 900 głosów.
(G)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież