Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu...
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
piątek, 14 czerwca 2024 18:51
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
W sobotę o godz. 16.30 w Krośnie rozpocznie się mecz 8. kolejki
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Wojewódzka Poradnia Skórno–Wenerologiczna: Rozwiane nadzieje

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 21 stycznia 2010 14:17

altPo środowym posiedzeniu Komisji Zdrowia Polityki Społecznej i Rodziny Sejmiku Województwa Pomorskiego z udziałem wicemarszałka Leszka Czarnobaja coraz bardziej rozwiewają się nadzieje na zachowanie Wojewódzkiej Poradni Skórno – Wenerologicznej w dotychczasowej siedzibie przy ul. Długiej.


Władze okazały się uparte i nieubłagane. Czy w lutym ważna i jedyna w skali regionu placówka pracować zacznie w nowym – nieodpowiednim lokalu przy ul. Smoluchowskiego? 


Jak wpłynie zmiana miejsca na komfort pacjentów, lekarzy, pielęgniarek i czy uda się utrzymać kontrakty NFZ na dotychczasowym poziomie?
Pytania do marszałka województwa pomorskiego zamieszczone na portalu www.wybrzeze24.pl i wysłane do rzecznika prasowego Sejmiku Województwa Pomorskiego pozostały bez odpowiedzi. 


P/o dyrektora Laskowska nie przyszła na spotkanie!
W posiedzeniu Komisji uczestniczyły zaproszone: lek. med. Ewa Zarazińska, dotychczasowa dyrektor Wojewódzka Poradnia Skórno – Wenerologicznej odwołana przez władze wojewódzkie ze stanowiska za niesubordynację oraz Ewa Bonk – Woźniakiewicz dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego. Nie zjawiła się natomiast – również zaproszona - pełniąca obowiązki dyrektora poradni Janina Laskowska. 


- Nie jesteśmy usatysfakcjonowani przebiegiem dzisiejszych rozmów - powiedziała Katarzyna Stanulewicz, przewodnicząca Komisji Zdrowia Sejmiku Województwa Pomorskiego. - Decyzja o przeniesieniu Poradni na ulicę Smoluchowskiego została podtrzymana. Szkoda, że nie przyszła pani Laskowska, ponieważ pani ta przedłużyła plan zdrowotny dla przychodni nie wiadomo w jakim zakresie. 


Obecna na spotkaniu dyrektor Ewa Bonk Woźniakiewicz potwierdziła, że Wojewódzki Szpital Zakaźny przekaże Poradni lokale o powierzchni zaledwie 360 m. kw., a więc o wiele za mało aby utrzymać dotychczasową działalność. 


Na celowniku
Przychodnia przestałaby wtedy spełniać  wymogi, możliwości stałyby się znacznie zawężone.
Wobec tego, stwierdziła Stanulewicz, można się spodziewać, że w przyszłości świadczenia usług będą musiały zostać ograniczone. Do tego dochodzi – nieprzyjazny dojazd – w odczuciu pracowników i pacjentów to peryferie miasta, co nie stwarza perspektyw rozwoju. 


- My, jako radni – nie możemy nic zrobić, jesteśmy tylko ciałem opiniotwórczym, to jest decyzja Zarządu i obawiam się, że nie zostanie cofnięta – kontynuuje Stanilewicz. - Będziemy tylko prosić o to, ażeby pani Laskowska zdawała nam relacje, czy - po pierwsze - NFZ nie obniży kontraktu, bo jest takie niebezpieczeństwo. Zarząd z naszą opinią nie musi się liczyć, ale bierzemy sobie na cel działalność Przychodni, będziemy obserwować, śledzić, jak przebiega proces docierania pacjentów, czy nie zawęzi się zakres działalności na skutek zmniejszenia kontraktowania przez NSZ.


Czy jest sens kogoś wybierać?
- Mam wrażenie, że radni Sejmiku, w tym Komisja Zdrowia niewiele ma do powiedzenia w podejmowanych decyzjach przez Zarząd Województwa Pomorskiego – powiedziała lek. med. Ewa Zarazińska. - Dopiero dziś poddano pod otwartą dyskusję przenosiny Przychodni na ulice Smoluchowskiego. Dyskusja będzie kontynuowana na najbliższym posiedzeniu Komisji. Mam ponadto pewność, że i rady społeczne, których waga dla podmiotów medycznych jest bardzo istotna też nie odgrywają żadnej roli opiniotwórczej. W podejmowaniu niektórych decyzji w ogóle zdania Rady Społecznej nie brano pod uwagę. Wniosek nasuwa się przed wyborami samorządowymi taki, czy w ogóle jest sens wybierać kogokolwiek? Różne mogą zaistnieć scenariusze, może być i tak, że zanim odbędzie się następne posiedzenie Komisji Zdrowia, jeżeli dyrektor Przychodni wyrazi wolę przenosin, to będzie polecenie dokonania przeprowadzki z dnia na dzień. A więc wbrew opinii Komisji Zdrowia i wszelkich innych czynników. Ale sprawa nie jest przesądzona. Myślę, że inne rozwiązanie sytuacji – przeniesienie Przychodni nie na Smoluchowskiego ale do jakiegoś nowego obiektu – ciągle ma szansę. Bo nie o to przecież chodzi aby niszczyć zakłady opieki zdrowotnej, lecz by je wspierać. Jeśli ludzie współodpowiedzialni za losy Przychodni będą poważnie traktować problem nie pozwolą żeby w ciągu dwóch, czy trzech tygodni Przychodnię przenieść. Zresztą to jest fizycznie niemożliwe!
Katarzyna Korczak                

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież