Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski... Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska » Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska. - - Gdańsk potrzebu... Dziurowisko Dulkiewicz » Kierowcy toną w dziurach na gdańskich ulicach. Na odszkodowania za ich straty gmina wydaje rocznie o...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Spychacze zablokują ul. Słowackiego

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
niedziela, 17 czerwca 2012 22:58

Koparki, spychacze i dźwigi samobieżne ustawią się w poniedziałek w dniu meczu Hiszpania – Chorwacja w Gdańsku od 16. na ul. Słowackiego, na wysokości Galerii Bałtyckiej i dawnych koszar. Centrum Wrzeszcza i droga z lotniska na stadion zostaną sparaliżowane.Doprowadzeni do ostateczności przedsiębiorcy z kilkudziesięciu firm – podwykonawców zatrudnionych przy przebudowie ul. Słowackiego będą w ten sposób domagali się wypłaty zaległych pieniędzy. Chodzi o 50 milionów złotych. Tyle winna jest im Hydrobudowa. Miasto nie zamierza płacić po raz drugi. Pieniądze trafiły bowiem do generalnego wykonawcy, czyli Hydrobudowy, która jest w stanie upadłości. O proteście magistrat został odpowiednio wcześniej poinformowany. W piątek pracodawcy zrzeszeni w Pomorskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej wystosowali apel do premiera Donalda Tuska o wprowadzenie zarządu komisarycznego w Gdańsku. Kolejny protest zaplanowany jest na Węźle Karczemki w piątek 22 czerwca.


- Prezydent Gdańska prowokuje zdesperowanych przedsiębiorców do przeprowadzenia protestów w najbliższy poniedziałek i 22 czerwca. Dla EURO mówimy tak i kibicujemy naszym z orzełkiem na piersiach – niegospodarności i nadużyciom władzy mówimy – nie – oświadczył prezes Pomorskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Jerzy Kowalski.


Zdaniem przedsiębiorców doszło do wyłudzenia usług i powinien natychmiast zająć się tym prokurator „spoza gdańskich układów”.
- Żądamy natychmiastowych rządowych gwarancji zapłaty aby przerwać protesty i ośmieszanie Polski. Żądamy rozliczenia nadużyć i zapłaty za zrealizowane zlecenia tym, którzy je faktycznie wykonali – dodaje Kowalski.


Nie osiągnięto porozumienia na spotkaniu w spółce komunalnej Gdańskie Inwestycje Komunalne, w której 100 proc. kapitału zakładowego należy do gminy Gdańsk.


Według informacji przedsiębiorców zarząd GIK podpisał cesję Hydrobudowie i pieniądze popłynęły do banku zamiast do przedsiębiorców .
- Nie zrezygnujemy z naszych żądań. Nie zamierzamy ryzykować swoim bytem poprzez niekompetencję i wprowadzanie w błąd. Te pieniądze nam się należą za wykonaną pracę – mówi Damian Szulowski, wiceprezes firmy Instal Ekran, wykonawcy ekranów akustycznych i dodaje, że inwestor zalega mu z zapłatą 1,5 mln zł.


Przypomnijmy, że jedną z flagowych inwestycji Gdańska jest przebudowa Trasy Słowackiego. W założeniu ma to ułatwić komunikację między lotniskiem im. L. Wałęsy a Portem Morskim w Gdańsku. Głównym wykonawcą zlecenia zostało konsorcjum złożone z następujących firm: PBG S.A., OHL ( firma hiszpańska), APRIVIA S.A. i leader konsorcjum Hydrobudowa S.A, która złożyła do Sądu wniosek o upadłość. Z ramienia inwestora kontrakt jest prowadzony przez Gdańskie Inwestycje Komunalne (GIK).   
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież