Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:28
Z jazzowej półki
Po wielu latach to powrót do amatorskiej fascynacji jazzem, mającej

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Światowy Dzień Praw Osób Starszych

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 16 czerwca 2012 10:21

15 czerwca przypadał Światowy Dzień Praw Osób Starszych. Z tej okazji w sobotę 16 czerwca odbędą się w Gdańsku dwa wydarzenia, na które zapraszamy gdańskich seniorów.
Światowy Dzień Praw Osób Starszych poświęcony jest osobom starszym, źle traktowanym, zaniedbanym i wykorzystywanym przez swoje otoczenie. Celem i głównym założeniem akcji jest propagowanie wiedzy na temat dostępnych form pomocy w sytuacjach kryzysowych oraz zwrócenie uwagi na problem pozbawiania godności i należytego szacunku ze względu na wiek.


altPierwszym wydarzeniem – jak informuje Dariusz Wołodźko z Biura Prasowego Urzędu Miasta Gdańska -  jest festyn „Seniorzy Seniorom”, który odbędzie się przy ul. Magellana od godz. 12.30 do 21.00. Zapraszamy na niego gdańskich seniorów wraz z rodzinami, by wspólnie spędzili czas w miłej atmosferze i skorzystali z przygotowanych atrakcji. Podczas festynu będzie można zobaczyć m.in. Orkiestrę Dętą „Pstrąg”, Zespół Retro Voice, Zespół RETRO – DDP Ostoja, Teatrzyk „Misz-Masz” – DDP Wrzeszcz, Kabaret „Nasza Klasa” KGW Miłobądz, Kabaret Senio-i-ta z Redy, Marię Wit, tańce celtyckie w wykonaniu Zespołu „Animus Saltand”, a gwiazdą wieczoru będzie Danuta Błażejczyk.


altW trakcie festynu odbędą się pokazy rycerskie oraz pokaz samoobrony dla seniorów, pokaz mody i sztuki układania bukietów, jak również tresura psów. Z myślą o dzieciach przygotowano ogródek dziecięcy oraz wioskę rycerską. Oprócz innych atrakcji zaplanowano także słodką niespodziankę dla uczestników festynu. Profesjonalne prowadzenie sobotniego spotkania zapewni Jerzy Snakowski.


Organizatorami wydarzenia jest Klub Seniora LWSM „Morena”, Rada Dzielnicy Piecki-Migowo, Dom Kultury SWSM Morena, Lokatorsko Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Morena oraz Urząd Miejski w Gdańsku. Partnerami przedsięwzięcia są: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Straż Miejska w Gdańsku, Zakład Transportu Miejskiego oraz Bractwo Rycerskie „Kopia Oliwska”. Współpraca kilku podmiotów podczas realizacji jednego wydarzenia jest przykładem efektywnego działania podejmowanego w ramach przedsięwzięć związanych z Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.


Drugim wydarzeniem jest wykład pt. „Przestępstwa w rodzinie, przemoc wobec osób starszych” połączony z możliwością zapoznania się z ofertą podmiotów świadczących bezpłatną pomoc prawną. Wykład pt. „Przestępstwa w rodzinie, przemoc wobec osób starszych”, który wygłosi mgr Tomasz Snarski, związany jest z profilaktyką bezpieczeństwa, rozpoczął się o godz. 11:00 w Auli Wydziału Prawa i Administracji UG przy ul. Jana Bażyńskiego 6. To już szósty z serii wykładów otwartych.


W trakcie wykładu oraz po jego zakończeniu będzie możliwość zapoznania się z ofertą bezpłatnej pomocy prawnej świadczonej przez ośrodki, które stanowią cenne wsparcie zarówno dla osób dotkniętych różnymi formami przemocy, jak również dla tych, którzy nie chcą obojętnie przyglądać się krzywdzie osób w swoim najbliższym otoczeniu.


Swój udział w przedsięwzięciu potwierdzili: Biuro Porad Prawnych i Informacji Obywatelskiej, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Centrum Interwencji Kryzysowej PCK, Centrum Praw Kobiet.


Akcja przygotowana jest przez Urząd Miejski w Gdańsku, z inicjatywy Gdańskiej Rady ds. Seniorów, przy współpracy z Uniwersytetem Gdańskim.
Więcej informacji na www.gdansk.gda.pl/seniorzy

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież