Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
piątek, 14 czerwca 2024 18:51
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
W sobotę o godz. 16.30 w Krośnie rozpocznie się mecz 8. kolejki
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Śpiewno-tanecznie i charytatywnie dla TPG

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 09 lutego 2016 13:29

W Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance Stowarzyszenie Teatralne "INGENIUM" wystąpiło ze specjalnym charytatywnym pokazem musicalu "Okruchy życia - Anioły są wśród nas...". Dochód został przekazany na rzecz Pomorskiej Jednostki Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym."Okruchy życia - Anioły są wśród nas..." to musical dla dzieci i dorosłych o problemach współczesnej młodzieży, zawierający założenia pedagogiki Janusza Korczaka. Spektakl przedstawia bardzo aktualne problemy z jakimi boryka się współczesna młodzież: odtrącenie przez rówieśników, pierwsza miłość, uzależnienia, przestępczość. Na scenie w ponad dwugodzinnym spektaklu zaprezentowało się ponad 44, w większości młodych, artystów. Musical poprzedził krótki recital zespołu Czarodzieje z Kaszub - jedynego na Pomorzu dziecięcego zespołu rockowego.


alt

Zespół Czarodzieje z Kaszub


altOd premiery w 2010 r. przedstawienie grane jest przy pełnych salach teatralnych, nieprzerwanie z osobami z głównej obsady. Musical odwiedził między innymi Warszawę, Kraków, Wrocław, Trójmiasto i został zrealizowany pod patronatem Minister Edukacji Narodowej, Prezydentów Miasta Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz Marszałka Województwa Pomorskiego.


altaltWystęp w Filharmonii Bałtyckiej był niezwykłym wydarzeniem. Młodzi aktorzy zagrali przy zespole na żywo po raz pierwszy od pięciu lat. Na spektakl gościli podopieczni Pomorskiej Jednostki TPG, osoby z dysfunkcją wzroku i/lub słuchu, którym organizatorzy zapewnili wsparcie w postaci audiodeskrypcji oraz tłumaczenia na Polski Język Migowy. Warto podkreślić, że dla aktorów były to trzeci spektakl tego dnia. Do południa odbyły się dwa występy dla młodzieży szkolnej.


altaltaltW przerwie odbyła się aukcja z której dochód również został przeznaczony na rzecz TPG. Wśród licytowanych fantów były m.in. spacer po budowie Muzeum II Wojny Światowej, piłka z podpisami siatkarzy Trefla, koszulka z podpisami siatkarek PGE Atomu Trefla, koszulka Bartosza Kurka z podpisami reprezentantów Polski. Bohaterem aukcji był pan Krystian, który wylicytował cztery fanty sportowe na kwotę 1900 zł. Piłkę z podpisami koszykarzy Trefla wylicytowaną za 700 zł zwycięzca aukcji przekazał TPG do dalszej licytacji.


alt


alt

Wśród licytowanych przedmiotów była łodka Lyteboat. Z lewej zwycięzca aukcji


alt

Bohaterem aukcji był pan Krystian, który wylicytował 4 fanty. Na zdjęciu z żoną i częścią wygranych fantów


- Pomysł organizacji tej imprezy wziął się stąd, że z Karolem Świtajskim nasza jednostka Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym współpracuje już pięć lat - na różnych płaszczyznach, na różnych imprezach - powiedziała Anna Jurkowska, Pomorski Pełnomocnik Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym. - Właśnie podczas ostatnich Andrzejek, 20 listopada ubiegłego roku, dokładnie pamiętam, narodził się pomysł. Karol prowadzi swoje stowarzyszenie, ja prowadzę Jednostkę Pomorską, przez różne mielizny i inne problemy, i w czasie przerwy w Andrzejkach sobie rozmawialiśmy. Karol zaproponował, że skoro mamy kłopoty to on jest w stanie pomóc. Że ma super zespół ludzi. Wiedziałam, że prowadzi z dzieciakami próby, że robią różne fajne rzeczy i spektakle. Nie myślałam jednak, że to jest  aż na taką skalę, że to jest tak ogromne przedsięwzięcie. W momencie gdy zdecydowaliśmy, że faktycznie nawiązujemy współpracę i robimy razem koncert charytatywny razem z tłumaczkami języka migowego uczestniczyłyśmy w próbach do spektaklu ze względu na to, że trzeba było się nauczyć tłumaczyć na Polski Język Migowy i przygotować do audiodeskrypcji. Odbyliśmy kilka wspólnych prób. Jestem pełna podziwu. Jestem bardzo wdzięczna. Cieszę się, że spektakl zainteresował mieszkańców Gdańska, że przyszli. Odbyła się również licytacja. Część przedmiotów została zlicytowana, a licytacja pozostałych będzie kontynuowana w internecie. Uruchomimy specjalne konto. Zainteresowanych proszę o zaglądanie na bloga TPG i na naszego facebooka.


altaltW spektaklu wystąpili: Adam Bayoumy, Krzysztof Bieliński, Kamila Bławat, Robert Browarczyk, Ola Chamier Ciemińska, Natalia Chustak, Monika Chybowska, Zuzanna Czerniak, Szymon Czerski, Alicja Długosz, Wiktoria Grzędzicka, Weronika Hola, Klaudia Hinz, Wojciech Kamiński, Maciej Kanas, Patryk Klein, Natalia Klewicz, Izabela Kokowska, Patrycka Kołowska, Agata Kortals, Kinga Kuczwalska, Klaudia Łaciak, Aleksandra Malkowska, Maciej Michałowski, Agata Nadgrabska, Agnieszka Piecha, Kinga Pitucha, Maciej Pitucha, Paweł Pitucha, Nikola Raczko, Aleksandra Rawicka, Kamil Rogowski, Mateusz Rosiński, Miłka Rozwadowska, Dominika Sajdak, Marta Schmidt, Krzysztof Skocki, Debora Sobieska, Szymon Szymański, Izabela Świerzyńska, Dominika Żywicka, Paweł Bajerski oraz Karol Świtajski.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież