W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
niedziela, 02 października 2022 08:55
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
Lechia pierwsza zdobyła bramkę na nowo otwartym stadionie w

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Adam Marszk i Marcin Hellmann laureatami Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców im. Jana Uphagena

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
piątek, 05 lutego 2016 21:51

Tegorocznymi laureatami Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców im. Jana Uphagena zostali Adam Marszk oraz Marcin Hellmann. Wyróżnieni odebrali statuetki oraz nagrody pieniężne w wysokości 7 tysięcy złotych z rąk prezydenta miasta Gdańska Pawła Adamowicza. Dodatkowym upominkiem dla uhonorowanych była złota karta wstępu do wszystkich filii Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.Pierwszy z laureatów, doktor Adam Marszk z Politechniki Gdańskiej, otrzymał nagrodę w kategorii nauk humanistycznych i społecznych za prace naukowo-badawcze z zakresu przemian systemów finansowych oraz innowacyjnych produktów finansowych. Laudację wygłosiła Julita Wasilczuk – dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Adam Marszk jest pracownikiem Katedry Nauk Ekonomicznych Politechniki Gdańskiej od 2013 roku. Jest również dwukrotnym laureatem stypendium Chartered Financial Analyst, a także posiadaczem certyfikatu tej instytucji. Warunkiem otrzymania tego certyfikatu było zaliczenie bardzo trudnego trzystopniowego egzaminu, który Adam Marszk  zdał z bardzo wysokim wynikiem. Otrzymał on również, wraz z jego współpracownikami, grant na kontynuację innowacyjnych badań, który został przyznany przez jedną z prestiżowych instytucji międzynarodowych.


alt– W tym roku po raz pierwszy poszerzono nazwę kategorii dodając do nauk humanistycznych nauki społeczne. Chociaż ekonomia jest zaliczana do nauk społecznych, to należy pamiętać o jej korzeniach filozoficznych, a także o szerszym podejściu do uprawiania tej dyscypliny, czyli o kwestiach historycznych, socjologicznych, czy też politologicznych. Uważam, że wybranie w tej kategorii laureata z dokonaniami z dziedziny ekonomii jest bardzo ważnym sygnałem – powiedział Adam Marszk.


alt
Drugi wyróżniony, doktor medycyny Marcin Hellmann z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, otrzymał nagrodę w kategorii nauk ścisłych i przyrodniczych za badania nad regulacją i zaburzeniami mikrokrążenia. Laudację wygłosiła Maria Dudziak – dziekan Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Marcin Hellmann na czwartym roku studiów medycznych wyjechał, w ramach programu Erasmus, do Grenoble, by na tamtejszym uniwersytecie ukończyć studia. W Grenoble podjął współpracę z grupą badawczą INSERM, która zajmowała się badaniami nad mikrokrążeniem i był trzykrotnym stypendystą we francuskich ośrodkach INSERM. Ponadto  został nagrodzony Laurem Medycznym im. Wacława Mayzla przez Wydział Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk. Marcin Hellmann jest również autorem 25 publikacji, które ukazały się w znaczących periodykach naukowych.


alt– Jest mi niezmiernie miło, bo nagroda ta ma charakter lokalny, gdański, a ja z tym miastem jestem związany od urodzenia. Tutaj się wychowałem, tutaj skończyłem liceum, tutaj skończyłem studia i miasto Gdańsk jest mi szczególnie bliskie. Tutaj wychowujemy z żoną dwójkę naszych dzieci i tym bardziej jest mi miło, że ta nagroda naukowa, bardzo prestiżowa, ma charakter lokalny i miasto mnie doceniło – powiedział Marcin Hellmann.


Na uroczystości wręczenia nagród obecni byli m.in. Paweł Adamowicz – prezydent miasta Gdańska, Hanna Zych-Cisoń – członek zarządu województwa pomorskiego, Bogdan Oleszek – przewodniczący Rady Miasta Gdańska, Jerzy Błażejowski – prezes Polskiego Towarzystwa Chemicznego, Piotr Kowalik – wiceprezes Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku, Edward Nęcka – wiceprezes Polskiej Akademii Nauk, Grzegorz Węgrzyn – prorektor ds. nauki Uniwersytetu Gdańskiego, Władysław Jagiełło – prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, Maria Dudziak – dziekan Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Julita Wasilczuk – dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.


altW skład Kapituły Nagrody, która decyduje o przyznaniu wyróżnienia, wchodzą przedstawiciele gdańskich uczelni m.in.: Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz przedstawiciel władz miasta.


Uroczystość, która odbyła się w Domu Uphagena, uświetniły utwory Johannesa Brahmsa, które wykonał na fortepianie Paweł Zając – student Akademii Muzycznej w Gdańsku.


Była to XIII edycja Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców im. Jana Uphagena. Nagroda ta została przyznana po raz pierwszy w 2004 roku. Do roku 2006 nosiła imię nagrody Młodego Heweliusza.

Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież