5.latka prezesa za 2 mln zł - jubileusz spółki Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ... Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodow... » Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska poinformowali, że zło... Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro...
Reklama
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
środa, 27 września 2023 13:32
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Adam Marszk i Marcin Hellmann laureatami Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców im. Jana Uphagena

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
piątek, 05 lutego 2016 21:51

Tegorocznymi laureatami Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców im. Jana Uphagena zostali Adam Marszk oraz Marcin Hellmann. Wyróżnieni odebrali statuetki oraz nagrody pieniężne w wysokości 7 tysięcy złotych z rąk prezydenta miasta Gdańska Pawła Adamowicza. Dodatkowym upominkiem dla uhonorowanych była złota karta wstępu do wszystkich filii Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.Pierwszy z laureatów, doktor Adam Marszk z Politechniki Gdańskiej, otrzymał nagrodę w kategorii nauk humanistycznych i społecznych za prace naukowo-badawcze z zakresu przemian systemów finansowych oraz innowacyjnych produktów finansowych. Laudację wygłosiła Julita Wasilczuk – dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Adam Marszk jest pracownikiem Katedry Nauk Ekonomicznych Politechniki Gdańskiej od 2013 roku. Jest również dwukrotnym laureatem stypendium Chartered Financial Analyst, a także posiadaczem certyfikatu tej instytucji. Warunkiem otrzymania tego certyfikatu było zaliczenie bardzo trudnego trzystopniowego egzaminu, który Adam Marszk  zdał z bardzo wysokim wynikiem. Otrzymał on również, wraz z jego współpracownikami, grant na kontynuację innowacyjnych badań, który został przyznany przez jedną z prestiżowych instytucji międzynarodowych.


alt– W tym roku po raz pierwszy poszerzono nazwę kategorii dodając do nauk humanistycznych nauki społeczne. Chociaż ekonomia jest zaliczana do nauk społecznych, to należy pamiętać o jej korzeniach filozoficznych, a także o szerszym podejściu do uprawiania tej dyscypliny, czyli o kwestiach historycznych, socjologicznych, czy też politologicznych. Uważam, że wybranie w tej kategorii laureata z dokonaniami z dziedziny ekonomii jest bardzo ważnym sygnałem – powiedział Adam Marszk.


alt
Drugi wyróżniony, doktor medycyny Marcin Hellmann z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, otrzymał nagrodę w kategorii nauk ścisłych i przyrodniczych za badania nad regulacją i zaburzeniami mikrokrążenia. Laudację wygłosiła Maria Dudziak – dziekan Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Marcin Hellmann na czwartym roku studiów medycznych wyjechał, w ramach programu Erasmus, do Grenoble, by na tamtejszym uniwersytecie ukończyć studia. W Grenoble podjął współpracę z grupą badawczą INSERM, która zajmowała się badaniami nad mikrokrążeniem i był trzykrotnym stypendystą we francuskich ośrodkach INSERM. Ponadto  został nagrodzony Laurem Medycznym im. Wacława Mayzla przez Wydział Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk. Marcin Hellmann jest również autorem 25 publikacji, które ukazały się w znaczących periodykach naukowych.


alt– Jest mi niezmiernie miło, bo nagroda ta ma charakter lokalny, gdański, a ja z tym miastem jestem związany od urodzenia. Tutaj się wychowałem, tutaj skończyłem liceum, tutaj skończyłem studia i miasto Gdańsk jest mi szczególnie bliskie. Tutaj wychowujemy z żoną dwójkę naszych dzieci i tym bardziej jest mi miło, że ta nagroda naukowa, bardzo prestiżowa, ma charakter lokalny i miasto mnie doceniło – powiedział Marcin Hellmann.


Na uroczystości wręczenia nagród obecni byli m.in. Paweł Adamowicz – prezydent miasta Gdańska, Hanna Zych-Cisoń – członek zarządu województwa pomorskiego, Bogdan Oleszek – przewodniczący Rady Miasta Gdańska, Jerzy Błażejowski – prezes Polskiego Towarzystwa Chemicznego, Piotr Kowalik – wiceprezes Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku, Edward Nęcka – wiceprezes Polskiej Akademii Nauk, Grzegorz Węgrzyn – prorektor ds. nauki Uniwersytetu Gdańskiego, Władysław Jagiełło – prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, Maria Dudziak – dziekan Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Julita Wasilczuk – dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.


altW skład Kapituły Nagrody, która decyduje o przyznaniu wyróżnienia, wchodzą przedstawiciele gdańskich uczelni m.in.: Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz przedstawiciel władz miasta.


Uroczystość, która odbyła się w Domu Uphagena, uświetniły utwory Johannesa Brahmsa, które wykonał na fortepianie Paweł Zając – student Akademii Muzycznej w Gdańsku.


Była to XIII edycja Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców im. Jana Uphagena. Nagroda ta została przyznana po raz pierwszy w 2004 roku. Do roku 2006 nosiła imię nagrody Młodego Heweliusza.

Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież