Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Adam Marszk i Marcin Hellmann laureatami Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców im. Jana Uphagena

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
piątek, 05 lutego 2016 21:51

Tegorocznymi laureatami Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców im. Jana Uphagena zostali Adam Marszk oraz Marcin Hellmann. Wyróżnieni odebrali statuetki oraz nagrody pieniężne w wysokości 7 tysięcy złotych z rąk prezydenta miasta Gdańska Pawła Adamowicza. Dodatkowym upominkiem dla uhonorowanych była złota karta wstępu do wszystkich filii Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.Pierwszy z laureatów, doktor Adam Marszk z Politechniki Gdańskiej, otrzymał nagrodę w kategorii nauk humanistycznych i społecznych za prace naukowo-badawcze z zakresu przemian systemów finansowych oraz innowacyjnych produktów finansowych. Laudację wygłosiła Julita Wasilczuk – dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Adam Marszk jest pracownikiem Katedry Nauk Ekonomicznych Politechniki Gdańskiej od 2013 roku. Jest również dwukrotnym laureatem stypendium Chartered Financial Analyst, a także posiadaczem certyfikatu tej instytucji. Warunkiem otrzymania tego certyfikatu było zaliczenie bardzo trudnego trzystopniowego egzaminu, który Adam Marszk  zdał z bardzo wysokim wynikiem. Otrzymał on również, wraz z jego współpracownikami, grant na kontynuację innowacyjnych badań, który został przyznany przez jedną z prestiżowych instytucji międzynarodowych.


alt– W tym roku po raz pierwszy poszerzono nazwę kategorii dodając do nauk humanistycznych nauki społeczne. Chociaż ekonomia jest zaliczana do nauk społecznych, to należy pamiętać o jej korzeniach filozoficznych, a także o szerszym podejściu do uprawiania tej dyscypliny, czyli o kwestiach historycznych, socjologicznych, czy też politologicznych. Uważam, że wybranie w tej kategorii laureata z dokonaniami z dziedziny ekonomii jest bardzo ważnym sygnałem – powiedział Adam Marszk.


alt
Drugi wyróżniony, doktor medycyny Marcin Hellmann z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, otrzymał nagrodę w kategorii nauk ścisłych i przyrodniczych za badania nad regulacją i zaburzeniami mikrokrążenia. Laudację wygłosiła Maria Dudziak – dziekan Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Marcin Hellmann na czwartym roku studiów medycznych wyjechał, w ramach programu Erasmus, do Grenoble, by na tamtejszym uniwersytecie ukończyć studia. W Grenoble podjął współpracę z grupą badawczą INSERM, która zajmowała się badaniami nad mikrokrążeniem i był trzykrotnym stypendystą we francuskich ośrodkach INSERM. Ponadto  został nagrodzony Laurem Medycznym im. Wacława Mayzla przez Wydział Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk. Marcin Hellmann jest również autorem 25 publikacji, które ukazały się w znaczących periodykach naukowych.


alt– Jest mi niezmiernie miło, bo nagroda ta ma charakter lokalny, gdański, a ja z tym miastem jestem związany od urodzenia. Tutaj się wychowałem, tutaj skończyłem liceum, tutaj skończyłem studia i miasto Gdańsk jest mi szczególnie bliskie. Tutaj wychowujemy z żoną dwójkę naszych dzieci i tym bardziej jest mi miło, że ta nagroda naukowa, bardzo prestiżowa, ma charakter lokalny i miasto mnie doceniło – powiedział Marcin Hellmann.


Na uroczystości wręczenia nagród obecni byli m.in. Paweł Adamowicz – prezydent miasta Gdańska, Hanna Zych-Cisoń – członek zarządu województwa pomorskiego, Bogdan Oleszek – przewodniczący Rady Miasta Gdańska, Jerzy Błażejowski – prezes Polskiego Towarzystwa Chemicznego, Piotr Kowalik – wiceprezes Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku, Edward Nęcka – wiceprezes Polskiej Akademii Nauk, Grzegorz Węgrzyn – prorektor ds. nauki Uniwersytetu Gdańskiego, Władysław Jagiełło – prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, Maria Dudziak – dziekan Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Julita Wasilczuk – dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.


altW skład Kapituły Nagrody, która decyduje o przyznaniu wyróżnienia, wchodzą przedstawiciele gdańskich uczelni m.in.: Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz przedstawiciel władz miasta.


Uroczystość, która odbyła się w Domu Uphagena, uświetniły utwory Johannesa Brahmsa, które wykonał na fortepianie Paweł Zając – student Akademii Muzycznej w Gdańsku.


Była to XIII edycja Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców im. Jana Uphagena. Nagroda ta została przyznana po raz pierwszy w 2004 roku. Do roku 2006 nosiła imię nagrody Młodego Heweliusza.

Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież