Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów... M. Adamowicz u gedanistów - forma na medal » Mamy dobra wiadomość dla nieco poirytowanej sędzi Aleksandry Kaczmarek, która 8 września nie doczeka... Wszystkim, którym drogie jest dziedzictwo gdańskiej zieleni » Oświadczenie otwarteW dniu 4 maja b.r. wystosowałem List Otwarty w sprawie postępującej degradacji O... Tomasz Wołek odłożył pióro. Kibicuje Niebiesko-Biało-Niebieskim w Nieb... » Tomasz Wołek był dziennikarzem, pisarzem, znawcą i komentatorem sportowym. Urodził się w 1947 roku. ...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Trwa „Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa” w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 08 lutego 2016 21:18

W niedzielę 7 lutego uroczyście rozpoczął się w Gdańsku „Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa”. Inicjatywa powstała 20 lat temu w Wielkiej Brytanii. Obecnie impreza organizowana jest w 22 krajach. W Polsce „Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa” odbywa się po raz drugi.„Małżeństwo nie jest stanem – jest umiejętnością” napisała niegdyś Magdalena Samozwaniec. Ten cytat idealnie oddaje misję małżeństwa, która nie polega jedynie na byciu mężem lub żoną, a na odpowiednim wypełnianiu tej pięknej, ale również wymagającej, roli w duecie kochających się ludzi. Idea „Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa”, który odbywa się właśnie w Gdańsku, opiera się na celebrowaniu instytucji małżeństwa, a także zachęca do pracy nad związkiem.


W Gdańsku w 2015 roku zawarto 2102 związki małżeńskie, jednak bogata oferta „Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa” jest skierowana nie tylko do młodych żon i mężów. Małżonkowie, z dowolnym stażem związku, mają możliwość uczestnictwa w spotkaniach i warsztatach, których celem jest poprawienie i wzbogacenie ich relacji. Organizatorzy proponują parom m.in. warsztaty z komunikacji „Jak Ci powiedzieć żebyś usłyszał(a)? Jak Ci powiedzieć żebyś zrozumiał(a)?”, warsztaty psychologiczne „Bliskość w relacji – pomiędzy autonomią a zależnością”, warsztaty „ Jak prowadzić dialog w małżeństwie”. Ponadto dla małżeństw zaplanowano zajęcia sportowe i rekreacyjne m.in. „Nordic Walking z mężem/żoną”, „Zumbę Małżeńską”, wykład i zajęcia praktyczne „Bo do tanga trzeba dwojga”, warsztaty kulinarne „Seks zaczyna się w kuchni”. Zadbano również o duchowy wymiar instytucji małżeństwa, dlatego zorganizowane zostały m.in. wykłady otwarte z dyskusją „Boża rewolucja seksualna” oraz „Małżeństwo według Bożego planu”. Wstęp na większość warsztatów i wykładów jest bezpłatny – wymagana jest natomiast wcześniejsza rejestracja, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona.


W ramach „Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa” Teatr Szekspirowski, Gdański Archipelag Kultury „Plama” oraz Muzeum Archeologiczne w Gdańsku przygotowały dla małżonków ciekawe oferty i promocje. Można również zapisać się na bezpłatne konsultacje psychologiczne i mediacyjne dla małżeństw, odnowić przyrzeczenia małżeńskie lub wziąć udział w nabożeństwach i mszach w intencji małżeństw.


„Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa” potrwa do 14 lutego. Wydarzenia związane z tą inicjatywą odbywać się będą również m.in. w Wejherowie, Elblągu, Rumi i Jastarni – Pierwoszynie. Plan całego tygodnia dostępny jest na stronach internetowych: http://tydzienmalzenstwa.pl/ oraz na http://www.gdansk.pl/.

Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież