Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 49:41
czwartek, 01 czerwca 2023 06:39
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 49:41
O godz. 18.00 w Bydgoszczy rozpocznie się zaległy mecz Abramczyk
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Na Pomorzu 58,9 proc. dla W. Czarzastego

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
sobota, 16 stycznia 2016 21:01

W całym kraju, we wszystkich organizacjach powiatowych, odbyły się powszechne wybory nowego szefa Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W Gdańsku i w Gdyni największe poparcie uzyskał  Włodzimierz Czarzasty. W głosowaniu w Gdyni uczestniczył ustępujący szef SLD, Leszek Miller.- Cieszy zainteresowanie wyborami. Nowy przywódca będzie miał silny mandat, niezbędny by prowadzić partię w nowych, pozaparlamentarnych okolicznościach, ale ze świadomością poparcia ponad miliona 100 tysięcy Polaków. Wewnętrzne wybory, do których stanęło dziesięcioro kandydatów dobrze tez wpłynęły na ożywienie wewnątrzpartyjnej dyskusji sprowokowanej dużą aktywnością wszystkich pretendujących - powiedział wybrzeze24.pl Leszek Miller.


W otwartym spotkaniu w Gdyni wzięło udział ponad 100 członków SLD. Głosowano, podobnie jak w wyborach parlamentarnych, a uprawnienie do wrzucenia kartki wyborczej przysługiwało członkom, którzy mieli opłacone składki. Niespodziewanie w rodzinnym mieście Joanny Senyszn, wiceprzewodniczącej partii i parlamentarzystki, najwyższe poparcie uzyskał szef mazowieckiego SLD, Włodzimierz Czarzasty, który zebrał 40 głosów, o 5 więcej niż J. Senyszyn. Śladowe poparcie uzyskał Krzysztof Gawkowski, promotor koncepcji Zjednoczonej Lewicy, podobne wicemarszałek Jerzy Wenderlich, autor najlepszego wyniku wyborczego w październiku 2015, który jeszcze wczoraj rozsyłał promocyjne esemesy.


SLD w Gdyni wybrało też swoich delegatów na kongres partii, który odbędzie się 23 stycznia w Warszawie. Mandat uzyskali: Ewa Serocka, Bogdan Czapiewski, Mariusz Falkowski i szef partii Andrzej Różański. Jego zdaniem, kampania to był dobry czas dla sojuszu, kandydaci prowadzili inspirującą kampanię i SLD może wyjść z niej wzmocniony z nowym przywódcą.


Wg informacji wybrzeze24.pl na Pomorzu 58,9 proc. głosów otrzymał Włodzimierz Czarzasty, wyraźnie wyprzedzając prof. Joannę Senyszyn - 14,41 proc. poparcia. Niemal równorzędne poparcie uzyskali Krzysztof Gawkowski i Jerzy Wenderlich - odpowiednio 10,8 proc. i 10,49 proc., a 3,1 proc. członków oddało głos na Michała Huzarskiego, który był gościem ostatniej przed wyborami rady wojewódzkiej SLD w Gdańsku. Ani jednego głosu nie otrzymali Andrzej Kępiński i Piotr Rączkowski. W sumie w wyborach bezpośrednich wzięło udział prawie 1000 członków SLD na Pomorzu.


Przy nieco niższej frekwencji głosowano też w Gdańsku. Nad Motławą przewaga W. Czarzastego była większa niż w Gdyni. Otrzymał 28 głosów, a J. Senyszyn 15. J. Wenderlicha poparło 5 działaczy, a Krzysztofa Gawkowskiego 4. Pozostali kandydaci otrzymali symboliczne poparcie. Delegatami na kongres zostali Krzysztof Andruszkiewicz, sekretarz partii i Piotr Kaczmarek, szef młodzieżówki, a także Marek Formela, członek Rady Krajowej SLD, który w wypowiedzi dla Panoramy TVP 3 Gdańsk powiedział m.in.: - To ważny moment dla lewicowej partii. Trzeba wybrać przywódcę, który będzie miał dość odwagi i konsekwencji, by wytyczyć SLD kurs parlamentarny.


Z informacji zdobytych w pomorskich powiatach wynika, że W. Czarzasty zebrał olbrzymie poparcie w Kwidzynie. W Chojnicach popierano raczej J. Wenderlicha, a w Pucku J. Senyszyn.


Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska poparcia większości głosujących w drugiej turze znajdzie się dwójka z najwyższymi wynikami. Spośród nich wyboru przewodniczącego dokonają delegaci na kongres SLD w przyszłą sobotę.
GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież