Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ...
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
wtorek, 05 grudnia 2023 15:10
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Na Pomorzu 58,9 proc. dla W. Czarzastego

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
sobota, 16 stycznia 2016 21:01

W całym kraju, we wszystkich organizacjach powiatowych, odbyły się powszechne wybory nowego szefa Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W Gdańsku i w Gdyni największe poparcie uzyskał  Włodzimierz Czarzasty. W głosowaniu w Gdyni uczestniczył ustępujący szef SLD, Leszek Miller.- Cieszy zainteresowanie wyborami. Nowy przywódca będzie miał silny mandat, niezbędny by prowadzić partię w nowych, pozaparlamentarnych okolicznościach, ale ze świadomością poparcia ponad miliona 100 tysięcy Polaków. Wewnętrzne wybory, do których stanęło dziesięcioro kandydatów dobrze tez wpłynęły na ożywienie wewnątrzpartyjnej dyskusji sprowokowanej dużą aktywnością wszystkich pretendujących - powiedział wybrzeze24.pl Leszek Miller.


W otwartym spotkaniu w Gdyni wzięło udział ponad 100 członków SLD. Głosowano, podobnie jak w wyborach parlamentarnych, a uprawnienie do wrzucenia kartki wyborczej przysługiwało członkom, którzy mieli opłacone składki. Niespodziewanie w rodzinnym mieście Joanny Senyszn, wiceprzewodniczącej partii i parlamentarzystki, najwyższe poparcie uzyskał szef mazowieckiego SLD, Włodzimierz Czarzasty, który zebrał 40 głosów, o 5 więcej niż J. Senyszyn. Śladowe poparcie uzyskał Krzysztof Gawkowski, promotor koncepcji Zjednoczonej Lewicy, podobne wicemarszałek Jerzy Wenderlich, autor najlepszego wyniku wyborczego w październiku 2015, który jeszcze wczoraj rozsyłał promocyjne esemesy.


SLD w Gdyni wybrało też swoich delegatów na kongres partii, który odbędzie się 23 stycznia w Warszawie. Mandat uzyskali: Ewa Serocka, Bogdan Czapiewski, Mariusz Falkowski i szef partii Andrzej Różański. Jego zdaniem, kampania to był dobry czas dla sojuszu, kandydaci prowadzili inspirującą kampanię i SLD może wyjść z niej wzmocniony z nowym przywódcą.


Wg informacji wybrzeze24.pl na Pomorzu 58,9 proc. głosów otrzymał Włodzimierz Czarzasty, wyraźnie wyprzedzając prof. Joannę Senyszyn - 14,41 proc. poparcia. Niemal równorzędne poparcie uzyskali Krzysztof Gawkowski i Jerzy Wenderlich - odpowiednio 10,8 proc. i 10,49 proc., a 3,1 proc. członków oddało głos na Michała Huzarskiego, który był gościem ostatniej przed wyborami rady wojewódzkiej SLD w Gdańsku. Ani jednego głosu nie otrzymali Andrzej Kępiński i Piotr Rączkowski. W sumie w wyborach bezpośrednich wzięło udział prawie 1000 członków SLD na Pomorzu.


Przy nieco niższej frekwencji głosowano też w Gdańsku. Nad Motławą przewaga W. Czarzastego była większa niż w Gdyni. Otrzymał 28 głosów, a J. Senyszyn 15. J. Wenderlicha poparło 5 działaczy, a Krzysztofa Gawkowskiego 4. Pozostali kandydaci otrzymali symboliczne poparcie. Delegatami na kongres zostali Krzysztof Andruszkiewicz, sekretarz partii i Piotr Kaczmarek, szef młodzieżówki, a także Marek Formela, członek Rady Krajowej SLD, który w wypowiedzi dla Panoramy TVP 3 Gdańsk powiedział m.in.: - To ważny moment dla lewicowej partii. Trzeba wybrać przywódcę, który będzie miał dość odwagi i konsekwencji, by wytyczyć SLD kurs parlamentarny.


Z informacji zdobytych w pomorskich powiatach wynika, że W. Czarzasty zebrał olbrzymie poparcie w Kwidzynie. W Chojnicach popierano raczej J. Wenderlicha, a w Pucku J. Senyszyn.


Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska poparcia większości głosujących w drugiej turze znajdzie się dwójka z najwyższymi wynikami. Spośród nich wyboru przewodniczącego dokonają delegaci na kongres SLD w przyszłą sobotę.
GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież