Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli... Spotkanie z mieszkańcami Oruni Górnej - Gdańska Południe, Ujeściska - ... » W Szkole Podstawowej nr 86 przy ul. Wielkopolskiej 20 odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie władz... Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obozie Stutthof » W sobotę, 18 marca, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, zorganizował wyj... W tygodniku „Sieci”: Beata Szydło wchodzi do gry » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Beata Szydło, posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego mówi, jak w... Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana » Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej... Piekarz prezydentem? » Przed setkami lat zdarzało się już, że burmistrzami tysiącletniego Gdańska zostawali cenieni przez g... Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych) » Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i... Stefan Wilmont skazany na dożywocie za zabójstwo Pawła Adamowicza » Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Stefana Wilmonta za zabójstwo Pawła Adamowicza na dożywocie.Sąd zezwol... Polska Matką Naszą… » W Wielki Piątek 22 marca 1940 r. rozstrzelano drugą grupę 67 gdańszczan, przebywających w obozie Stu...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
piątek, 17 marca 2023 15:52
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
EKSTRAKLASA PKO BP
Po minutach, dniach, tygodniach i
Lechia zwolniła Marcina Kaczmarka
wtorek, 21 marca 2023 14:54
Lechia zwolniła Marcina Kaczmarka
Z dniem 21 marca 2023 Lechia podjęła decyzję o zakończeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Noworoczne Spotkanie Przedstawicieli Gdańskiego Biznesu

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 20 stycznia 2016 13:37

Ponad 100 osób przybyło na Noworoczne Spotkanie Przedstawicieli Gdańskiego Biznesu, które odbyło się w Europejskim Centrum Solidarności.Na tradycyjne spotkanie prezydenta Pawła Adamowicza z przedstawicielami gdańskiego biznesu przyszło ponad 100 osób. Wśród gości byli m.in. Tadeusz Zdunek, prezes firmy Zdunek; Stanisław Gierszewski, prezes zarządu Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk; Teresa Kamińska, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej; Dorota Raben, Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk; Grzegorz Pellowski, piekarz; Andrzej Kasprzak-Prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Gdańskich; Andrzej Szydłowski, piekarz; Roland Budnik, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku. Obecni byli zastępcy prezydenta: Andrzej Bojanowski, Wiesław Bielawski, Piotr Grzelak oraz Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


altW swoim wystąpieniu prezydent Adamowicz podsumował rok 2015. Przypomniał jakie inwestycje zostały zrealizowane, poinformował również o planowanych inwestycjach m.in. zabudowie Wyspy Spichrzów, Forum Gdańsk, planach związanych z tunelem pod Pachołkiem. Prezydent zwrócił się również z apelem. - Do tej pory tego nie czyniłem, ale jestem trochę bezsilny. Szukam partnera biznesowego na zagospodarowanie Dworu Fischera na dzielnicy Nowy Port - powiedział Paweł Adamowicz. - Jest to obiekt zabytkowy, mocno zdegradowany. Za naprawdę symboliczne złotówki, oczywiście w granicach prawa i legalności, bo nie chciałbym być wyprowadzony przez CBA, chciałbym uratować ten obiekt. Ogłaszam publicznie, że szukam partnera lub partnerów. Może to sprzedać, albo możemy zbudować partnerstwo publiczno-prywatne wnosząc grunt, dużą działkę z tym zdegradowanym dworem do biznesu. Jakie funkcje? Wszelkie. Możemy zmienić plan zagospodarowania przestrzennego gdyby nie pasował. Jesteśmy maksymalnie otwarci, elastyczni, aby uratować ten obiekt.


Po wystąpieniu prezydenta był czas na zadawanie pytań, ale chętnych nie było zbyt wielu. Wśród nielicznych, którzy zadali pytania byli m.in. Grzegorz Pellowski i Tadeusz Zdunek.

Tomasz Łunkiewicz

fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież