Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Noworoczne Spotkanie Przedstawicieli Gdańskiego Biznesu

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 20 stycznia 2016 13:37

Ponad 100 osób przybyło na Noworoczne Spotkanie Przedstawicieli Gdańskiego Biznesu, które odbyło się w Europejskim Centrum Solidarności.Na tradycyjne spotkanie prezydenta Pawła Adamowicza z przedstawicielami gdańskiego biznesu przyszło ponad 100 osób. Wśród gości byli m.in. Tadeusz Zdunek, prezes firmy Zdunek; Stanisław Gierszewski, prezes zarządu Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk; Teresa Kamińska, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej; Dorota Raben, Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk; Grzegorz Pellowski, piekarz; Andrzej Kasprzak-Prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Gdańskich; Andrzej Szydłowski, piekarz; Roland Budnik, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku. Obecni byli zastępcy prezydenta: Andrzej Bojanowski, Wiesław Bielawski, Piotr Grzelak oraz Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


altW swoim wystąpieniu prezydent Adamowicz podsumował rok 2015. Przypomniał jakie inwestycje zostały zrealizowane, poinformował również o planowanych inwestycjach m.in. zabudowie Wyspy Spichrzów, Forum Gdańsk, planach związanych z tunelem pod Pachołkiem. Prezydent zwrócił się również z apelem. - Do tej pory tego nie czyniłem, ale jestem trochę bezsilny. Szukam partnera biznesowego na zagospodarowanie Dworu Fischera na dzielnicy Nowy Port - powiedział Paweł Adamowicz. - Jest to obiekt zabytkowy, mocno zdegradowany. Za naprawdę symboliczne złotówki, oczywiście w granicach prawa i legalności, bo nie chciałbym być wyprowadzony przez CBA, chciałbym uratować ten obiekt. Ogłaszam publicznie, że szukam partnera lub partnerów. Może to sprzedać, albo możemy zbudować partnerstwo publiczno-prywatne wnosząc grunt, dużą działkę z tym zdegradowanym dworem do biznesu. Jakie funkcje? Wszelkie. Możemy zmienić plan zagospodarowania przestrzennego gdyby nie pasował. Jesteśmy maksymalnie otwarci, elastyczni, aby uratować ten obiekt.


Po wystąpieniu prezydenta był czas na zadawanie pytań, ale chętnych nie było zbyt wielu. Wśród nielicznych, którzy zadali pytania byli m.in. Grzegorz Pellowski i Tadeusz Zdunek.

Tomasz Łunkiewicz

fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież