Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Zdunek Wybrzeże - InvestHousePlus PSŻ LIVE: 49:40 90:89
sobota, 03 czerwca 2023 11:31
Zdunek Wybrzeże - InvestHousePlus PSŻ LIVE: 49:40 90:89
O godz. 16.30 rozpocznie się mecz Zdunek Wybrzeże z InvestHousePlus
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Politycy PiS pytają - Tomasz L. urzęduje

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
środa, 01 marca 2023 15:57

Radni PiS i poseł Kacper Płażyński domagają się ujawnienia osób, których problemów z prawem władze Gdańska nie ujawniają. Na łamach "Gazety Gdańskiej" od dawna informujemy o przypadku dyrektora wydziału skarbu UM, który przed sądem występuje jako Tomasz L. w sprawie nieruchomości gminnej, nieprzerwanie też od czerwca 2014 reprezentuje gminę w radzie nadzorczej spółki z udziałem gminy Gdańsk. Radni i dyrektor co najmniej raz w miesiącu spotykają się na sali obrad Rady Miasta Gdańska.


Poseł Kacper Płażyński i radni PiS Andrzej Skiba i Przemysław Majewski zwrócili się do prezydent Aleksandry Dulkiewicz z pytaniem czy w Urzędzie Miasta i podległych mu jednostkach na kierowniczych stanowiskach pracują osoby z wyrokami lub z zarzutami prokuratorskimi.

Pytanie przedstawicieli PiS to następstwo artykułu na portalu trojmiasto.pl w którym zwolniony dyscyplinarnie dyrektor GZDIZ M. Szymański stwierdził, że w Urzędzie Miasta i jednostkach miejskich na stanowiskach dyrektorskich mogą pracować osoby z zarzutami prokuratorskimi.


- Informacje jakie zostały ujawnione w dzisiejszym artykule redaktor Eweliny Oleksy na trojmiasto.pl dotyczące byłego zastępcy dyrektora GZDIZ pana Michała Szymańskiego są wstrząsające - powiedział poseł Kacper Płażyński. - Miasto najpierw dyrektora zwolniło, teraz się z nim porozumiało, a nade wszystko ciekawe jest to co powiedział pan Szymański w swoim oświadczeniu. Okazuje się, że jego zdaniem nadal w urzędzie Miasta pracują ludzie zarzutami karnymi. Doskonale pamiętam sytuację z 2019 roku. Pani Haliny P., która jako wicedyrektor wydziału skarbu doprowadziła, do sprzedaży kamienicy przy grunwaldzkiej 597 razem z mieszkającymi w niej ludźmi! Gdyby nie ujawnienie tego procederu dalej pracowałaby w urzędzie i pełniła funkcję w radzie nadzorczej miejskiej spółki. Dlatego pytamy dziś prezydent Dulkiewicz, czy w urzędzie Miasta i miejskich spółkach nadal pracują ludzie z zarzutami i wyrokami skazującymi?

alt


- Bez wątpienia mamy do czynienia z kolejnym przykładem tak zwanego "Układu gdańskiego" - powiedział radny Andrzej Skiba. - Musimy pamiętać, że pełnienie funkcji dyrektora w urzędzie Miasta to funkcja nie tylko prestiżowa ale i doskonale płatna. Ostatnio dyrektorzy otrzymali podwyżkę wynagrodzenia do 22 tysięcy, a zastępcy do 15 tysięcy złotych. Ponadto część z tych osób pełni funkcje w radach nadzorczych miejskich spółek, na przykładzie spółki Gdańskie Wodociągi wiemy że prezes może zarobić blisko pół miliona złotych rocznie, a przewodnicząca rady nadzorczej niemal 140 tysięcy złotych rocznie. Powinniśmy wymagać by tacy ludzie nie budzili żadnych wątpliwości natury prawnej czy karnej.


- Sprawa zwolnienia byłego zastępcy dyrektora GZDIZ pokazuje jeszcze jedną ważną kwestię - powiedział radny Przemysław Majewski. - To niekompetencja władz miasta. Zwolniono pospiesznie człowieka w trybie dyscyplinarnym, a dziś przed sądem pracy władze miasta idą na ugodę i wypłacają mu wynagrodzenie. Słowa pana Szymańskiego, że nie ma już w Gdańsku władz dla których warto pracować doskonale pokazują, że nikt w tym mieście nie panuje nad elementarnymi zadaniami. W 2019 roku pani prezydent Dulkiewicz słowami swojego rzecznika tłumaczyła, że nie może nic zrobić z panią Haliną P. która zasiadała w Radzie Nadzorczej miejskiej spółki Arena Gdańsk Operator. Tyle, że to nieprawda. To prezydent powołuje swoich przedstawicieli do organów miejskich spółek poprzez Zgromadzenia Wspólników.


Poseł Kacper Płażyński zapowiedział, że jeszcze w środę zwróci się do Prezydent Dulkiewicz z pytaniami w trybie interwencji poselskiej.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież