Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Politycy PiS pytają - Tomasz L. urzęduje

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
środa, 01 marca 2023 15:57

Radni PiS i poseł Kacper Płażyński domagają się ujawnienia osób, których problemów z prawem władze Gdańska nie ujawniają. Na łamach "Gazety Gdańskiej" od dawna informujemy o przypadku dyrektora wydziału skarbu UM, który przed sądem występuje jako Tomasz L. w sprawie nieruchomości gminnej, nieprzerwanie też od czerwca 2014 reprezentuje gminę w radzie nadzorczej spółki z udziałem gminy Gdańsk. Radni i dyrektor co najmniej raz w miesiącu spotykają się na sali obrad Rady Miasta Gdańska.


Poseł Kacper Płażyński i radni PiS Andrzej Skiba i Przemysław Majewski zwrócili się do prezydent Aleksandry Dulkiewicz z pytaniem czy w Urzędzie Miasta i podległych mu jednostkach na kierowniczych stanowiskach pracują osoby z wyrokami lub z zarzutami prokuratorskimi.

Pytanie przedstawicieli PiS to następstwo artykułu na portalu trojmiasto.pl w którym zwolniony dyscyplinarnie dyrektor GZDIZ M. Szymański stwierdził, że w Urzędzie Miasta i jednostkach miejskich na stanowiskach dyrektorskich mogą pracować osoby z zarzutami prokuratorskimi.


- Informacje jakie zostały ujawnione w dzisiejszym artykule redaktor Eweliny Oleksy na trojmiasto.pl dotyczące byłego zastępcy dyrektora GZDIZ pana Michała Szymańskiego są wstrząsające - powiedział poseł Kacper Płażyński. - Miasto najpierw dyrektora zwolniło, teraz się z nim porozumiało, a nade wszystko ciekawe jest to co powiedział pan Szymański w swoim oświadczeniu. Okazuje się, że jego zdaniem nadal w urzędzie Miasta pracują ludzie zarzutami karnymi. Doskonale pamiętam sytuację z 2019 roku. Pani Haliny P., która jako wicedyrektor wydziału skarbu doprowadziła, do sprzedaży kamienicy przy grunwaldzkiej 597 razem z mieszkającymi w niej ludźmi! Gdyby nie ujawnienie tego procederu dalej pracowałaby w urzędzie i pełniła funkcję w radzie nadzorczej miejskiej spółki. Dlatego pytamy dziś prezydent Dulkiewicz, czy w urzędzie Miasta i miejskich spółkach nadal pracują ludzie z zarzutami i wyrokami skazującymi?

alt


- Bez wątpienia mamy do czynienia z kolejnym przykładem tak zwanego "Układu gdańskiego" - powiedział radny Andrzej Skiba. - Musimy pamiętać, że pełnienie funkcji dyrektora w urzędzie Miasta to funkcja nie tylko prestiżowa ale i doskonale płatna. Ostatnio dyrektorzy otrzymali podwyżkę wynagrodzenia do 22 tysięcy, a zastępcy do 15 tysięcy złotych. Ponadto część z tych osób pełni funkcje w radach nadzorczych miejskich spółek, na przykładzie spółki Gdańskie Wodociągi wiemy że prezes może zarobić blisko pół miliona złotych rocznie, a przewodnicząca rady nadzorczej niemal 140 tysięcy złotych rocznie. Powinniśmy wymagać by tacy ludzie nie budzili żadnych wątpliwości natury prawnej czy karnej.


- Sprawa zwolnienia byłego zastępcy dyrektora GZDIZ pokazuje jeszcze jedną ważną kwestię - powiedział radny Przemysław Majewski. - To niekompetencja władz miasta. Zwolniono pospiesznie człowieka w trybie dyscyplinarnym, a dziś przed sądem pracy władze miasta idą na ugodę i wypłacają mu wynagrodzenie. Słowa pana Szymańskiego, że nie ma już w Gdańsku władz dla których warto pracować doskonale pokazują, że nikt w tym mieście nie panuje nad elementarnymi zadaniami. W 2019 roku pani prezydent Dulkiewicz słowami swojego rzecznika tłumaczyła, że nie może nic zrobić z panią Haliną P. która zasiadała w Radzie Nadzorczej miejskiej spółki Arena Gdańsk Operator. Tyle, że to nieprawda. To prezydent powołuje swoich przedstawicieli do organów miejskich spółek poprzez Zgromadzenia Wspólników.


Poseł Kacper Płażyński zapowiedział, że jeszcze w środę zwróci się do Prezydent Dulkiewicz z pytaniami w trybie interwencji poselskiej.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież