Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury... Daniel Obajtek: Ruszyła na mnie cała machina państwa i mediów. Wytrzym... » Michał Karnowski rozmawia z Danielem Obajtkiem, byłym prezesem ORLENU- Pięć tygodni temu odszedł pan... Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
wtorek, 28 maja 2024 09:36
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
Koszykarze Trefla Sopot po zaciętym półfinale pokonali WKS Śląsk
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
niedziela, 26 maja 2024 15:59
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
Grająca w mocno rezerwowym składzie Lechia w ostatnim meczu sezonu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Mój sąsiad z Oliwy
niedziela, 19 maja 2024 15:58
Mój sąsiad z Oliwy
Profesor Władysław Lam, był jednym z najwybitniejszych malarzy

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Przyjaciele Hospicjum lepsi od Reszty Świata - GALERIA

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 06 maja 2013 14:51

Wynikiem 4:1 zakończył się towarzyski mecz piłkarski pomiędzy zespołami Przyjaciele Hospicjum kontra Reszta Świata, jaki w ramach festynu został rozegrany 5 maja na stadionie PGE Arena Gdańsk.


GALERIA


Był to mecz charytatywny dla potrzeb Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku. Bilet wstępu na stadion kosztował 5 zł. Cztery gole dla zwycięzców zdobyli: w 12 minucie bokser Mariusz Michalczewski, w 28 Mariusz Duraś, w 37 Michał Ciepłucha oraz w 45 minucie w zamieszaniu podbramkowym Robert Sulewski (na zdjęciu poniżej).


altHonorowego gola dla zespołu Reszta Świata, w ostatniej minucie meczu zdobył Tomasz Galiński, dziennikarz Radia Gdańsk. Przed tym celnym strzałem, najpierw jednak podczas przerwy przy stanie 0:3, przegrywający, ale grający niezwykle ambitnie w ataku marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk stanowczym tonem zobligował członka zarządu województwa pomorskiego Ryszarda Świlskiego do bardziej celnego oddawania strzałów w światło bramki przeciwników. Ten fakt uwidoczniliśmy na poniższym zdjęciu.


alt


Następnie komentujący pierwszą połowę meczu red. Tomasz Galiński odłożył mikrofon, zdjął garnitur, przywdział strój sportowy z koszulką o numerze 99 i jeszcze w czasie przerwy został pouczony przez Andrzeja Kowalczysa, kapitana zespołu Reszta Świata o tym, po której stronie znajduje się bramka przeciwnika i aby najlepiej do niej strzelać gole. To również utrwaliliśmy na poniższym zdjęciu.


alt


Grająca w ataku na lewym skrzydle para Galiński – Świlski kilkakrotnie poważnie zagroziła bramkarzowi Andrzejowi Czyżniewskiemu. Ten jednak bronił jak za najlepszych swoich czasów, co nam się również udało utrwalić na poniższym zdjęciu.


altCzyżniewski dał się pokonać dopiero w ostatniej 70 minucie meczu, a to tylko dlatego, bo wcześniej ryzykownie interweniując doznał lekkiej kontuzji. Obolały nie zdołał wyłapać piłki po strzale Tomka Galińskiego, ale po wcześniejszym dokładnym podaniu przez  współpartnera z ataku Ryszarda Świlskiego. Można zatem uznać, że służbowe polecenie Struka chociaż jednym honorowym golem zostało wykonane.


Pierwsza połowa meczu trwała 30 minut, zaś druga dwa razy po 20 minut, w przerwach z niemal całkowitą wymianą piłkarzy obu drużyn. Jedynie bramkarz Czyżniewski ze zwycięskiego zespołu Przyjaciele Hospicjum nie dał się wymienić, co okupił do tego stopnia bolesną kontuzją, że po swojej ostatniej obronie strzału Galińskiego musiano go znosić z murawy na... noszach.


alt


Po bardzo zaciętym meczu, zawodnicy obu drużyn wzajemnie sobie podziękowali za grę fair play oraz na pamiątkę zrobili wspólne zdjęcie (powyżej). Zwycięscy grający w czerwonych strojach, w swoim składzie mieli jeszcze takich sportowych asów jak gimnastyk Leszek Blanik, wspomniany Dariusz Michalczewski, wioślarz Adam Korol, prezes Gryfa Słupsk Paweł Kryszałowicz czy dyrektor sportowy Lechii Radosław Michalski. Szefem tej aż 29-osobowej drużyny był Marcin Ruszewski.


alt


O kilku mniej zawodników miała grająca w niebieskich strojach drużyna Reszty Świata. Ale w jej składzie było kilku znanych polityków, jak choćby poseł PO i sekretarz Stanu Ministerstwa Zdrowia Sławomir Neumann, ambasador Polski w Hiszpanii Tomasz Arabski czy podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego Paweł Orłowski. Trenerem tej drużyny był Jerzy Jastrzębowski. Bramkarz Jarosław Paduch, ksywa DINO, mimo wpuszczenia czterech goli bronił jednak dobrze.


altGdyby nie jego ryzykowne interwencje (na zdjęciu powyżej) mecz zakończył by się większą porażką Reszty Świata. Po DINO w trzeciej części meczu dobrze radziła sobie bramkarka Malwina Ciesielska, bramkarka Checzy Gdynia, która od kilku lat gra również w turniejach "Do przerwy 0:1". W 65 minucie za bardzo jednak wyszła do przodu i umiejętnym uderzeniem piłkarza przeciwników została przelobowana, ale słusznie decyzją sędziów okazało się, że z pozycji spalonej. Tego gola nie uznano. Oprócz bramkarki zagrała również druga kobieta na obronie 21-letnia Paulina Łapińska, studentka AWFiS Gdańsk, która również zdobywała swoje piłkarskie doświadczenia na turniejach.pn. Cztery pory roku na Rozstajach.


Nadmieńmy jeszcze, że bolesnej kontuzji prawej nogi, niemal na początku meczu w starciu z marszałkiem Mieczysławem Strukiem doznał Serge Boska, prezes Saur Neptun Gdańsk. W przerwie zaś Dariusz Michalczewski z okazji przypadających urodzin otrzymał zapakowany w karton prezent i bukiet kwiatów. Wystąpiły też zgrabne dziewczęta z Cheerleadrs de la Salle pod kierunkiem Anny Niedźwieckiej. 


alt


Rozgrywany na PGE Arena Gdańsk charytatywny mecz towarzyski był chyba szczególnego zagrożenia, bo na samej murawie zabezpieczało go około 30 ochroniarzy ubranych w żółte stroje. Widocznie z niemal pustych trybun czaiło się jakieś szczególne niebezpieczeństwo. Nam tłumaczono, że co do wzmożonej ochrony, to ponoć takie są obecnie piłkarskie wymogi.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież