Marek Jakubiak: Nie trwać w okopach! » Trzeba żyć chwilą, ale też planować, mieć elastyczność odreagowywania na zmieniającą się sytuację. T... Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji » Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał zmiany w pierwszej turze był większy n... Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-...
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
czwartek, 07 grudnia 2023 17:42
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Jak się tu znaleźliśmy?
wtorek, 28 listopada 2023 14:22
Jak się tu znaleźliśmy?
Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci mówi

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Przyjaciele Hospicjum lepsi od Reszty Świata - GALERIA

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 06 maja 2013 14:51

Wynikiem 4:1 zakończył się towarzyski mecz piłkarski pomiędzy zespołami Przyjaciele Hospicjum kontra Reszta Świata, jaki w ramach festynu został rozegrany 5 maja na stadionie PGE Arena Gdańsk.


GALERIA


Był to mecz charytatywny dla potrzeb Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku. Bilet wstępu na stadion kosztował 5 zł. Cztery gole dla zwycięzców zdobyli: w 12 minucie bokser Mariusz Michalczewski, w 28 Mariusz Duraś, w 37 Michał Ciepłucha oraz w 45 minucie w zamieszaniu podbramkowym Robert Sulewski (na zdjęciu poniżej).


altHonorowego gola dla zespołu Reszta Świata, w ostatniej minucie meczu zdobył Tomasz Galiński, dziennikarz Radia Gdańsk. Przed tym celnym strzałem, najpierw jednak podczas przerwy przy stanie 0:3, przegrywający, ale grający niezwykle ambitnie w ataku marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk stanowczym tonem zobligował członka zarządu województwa pomorskiego Ryszarda Świlskiego do bardziej celnego oddawania strzałów w światło bramki przeciwników. Ten fakt uwidoczniliśmy na poniższym zdjęciu.


alt


Następnie komentujący pierwszą połowę meczu red. Tomasz Galiński odłożył mikrofon, zdjął garnitur, przywdział strój sportowy z koszulką o numerze 99 i jeszcze w czasie przerwy został pouczony przez Andrzeja Kowalczysa, kapitana zespołu Reszta Świata o tym, po której stronie znajduje się bramka przeciwnika i aby najlepiej do niej strzelać gole. To również utrwaliliśmy na poniższym zdjęciu.


alt


Grająca w ataku na lewym skrzydle para Galiński – Świlski kilkakrotnie poważnie zagroziła bramkarzowi Andrzejowi Czyżniewskiemu. Ten jednak bronił jak za najlepszych swoich czasów, co nam się również udało utrwalić na poniższym zdjęciu.


altCzyżniewski dał się pokonać dopiero w ostatniej 70 minucie meczu, a to tylko dlatego, bo wcześniej ryzykownie interweniując doznał lekkiej kontuzji. Obolały nie zdołał wyłapać piłki po strzale Tomka Galińskiego, ale po wcześniejszym dokładnym podaniu przez  współpartnera z ataku Ryszarda Świlskiego. Można zatem uznać, że służbowe polecenie Struka chociaż jednym honorowym golem zostało wykonane.


Pierwsza połowa meczu trwała 30 minut, zaś druga dwa razy po 20 minut, w przerwach z niemal całkowitą wymianą piłkarzy obu drużyn. Jedynie bramkarz Czyżniewski ze zwycięskiego zespołu Przyjaciele Hospicjum nie dał się wymienić, co okupił do tego stopnia bolesną kontuzją, że po swojej ostatniej obronie strzału Galińskiego musiano go znosić z murawy na... noszach.


alt


Po bardzo zaciętym meczu, zawodnicy obu drużyn wzajemnie sobie podziękowali za grę fair play oraz na pamiątkę zrobili wspólne zdjęcie (powyżej). Zwycięscy grający w czerwonych strojach, w swoim składzie mieli jeszcze takich sportowych asów jak gimnastyk Leszek Blanik, wspomniany Dariusz Michalczewski, wioślarz Adam Korol, prezes Gryfa Słupsk Paweł Kryszałowicz czy dyrektor sportowy Lechii Radosław Michalski. Szefem tej aż 29-osobowej drużyny był Marcin Ruszewski.


alt


O kilku mniej zawodników miała grająca w niebieskich strojach drużyna Reszty Świata. Ale w jej składzie było kilku znanych polityków, jak choćby poseł PO i sekretarz Stanu Ministerstwa Zdrowia Sławomir Neumann, ambasador Polski w Hiszpanii Tomasz Arabski czy podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego Paweł Orłowski. Trenerem tej drużyny był Jerzy Jastrzębowski. Bramkarz Jarosław Paduch, ksywa DINO, mimo wpuszczenia czterech goli bronił jednak dobrze.


altGdyby nie jego ryzykowne interwencje (na zdjęciu powyżej) mecz zakończył by się większą porażką Reszty Świata. Po DINO w trzeciej części meczu dobrze radziła sobie bramkarka Malwina Ciesielska, bramkarka Checzy Gdynia, która od kilku lat gra również w turniejach "Do przerwy 0:1". W 65 minucie za bardzo jednak wyszła do przodu i umiejętnym uderzeniem piłkarza przeciwników została przelobowana, ale słusznie decyzją sędziów okazało się, że z pozycji spalonej. Tego gola nie uznano. Oprócz bramkarki zagrała również druga kobieta na obronie 21-letnia Paulina Łapińska, studentka AWFiS Gdańsk, która również zdobywała swoje piłkarskie doświadczenia na turniejach.pn. Cztery pory roku na Rozstajach.


Nadmieńmy jeszcze, że bolesnej kontuzji prawej nogi, niemal na początku meczu w starciu z marszałkiem Mieczysławem Strukiem doznał Serge Boska, prezes Saur Neptun Gdańsk. W przerwie zaś Dariusz Michalczewski z okazji przypadających urodzin otrzymał zapakowany w karton prezent i bukiet kwiatów. Wystąpiły też zgrabne dziewczęta z Cheerleadrs de la Salle pod kierunkiem Anny Niedźwieckiej. 


alt


Rozgrywany na PGE Arena Gdańsk charytatywny mecz towarzyski był chyba szczególnego zagrożenia, bo na samej murawie zabezpieczało go około 30 ochroniarzy ubranych w żółte stroje. Widocznie z niemal pustych trybun czaiło się jakieś szczególne niebezpieczeństwo. Nam tłumaczono, że co do wzmożonej ochrony, to ponoć takie są obecnie piłkarskie wymogi.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież