Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Przyjaciele Hospicjum lepsi od Reszty Świata - GALERIA

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 06 maja 2013 14:51

Wynikiem 4:1 zakończył się towarzyski mecz piłkarski pomiędzy zespołami Przyjaciele Hospicjum kontra Reszta Świata, jaki w ramach festynu został rozegrany 5 maja na stadionie PGE Arena Gdańsk.


GALERIA


Był to mecz charytatywny dla potrzeb Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku. Bilet wstępu na stadion kosztował 5 zł. Cztery gole dla zwycięzców zdobyli: w 12 minucie bokser Mariusz Michalczewski, w 28 Mariusz Duraś, w 37 Michał Ciepłucha oraz w 45 minucie w zamieszaniu podbramkowym Robert Sulewski (na zdjęciu poniżej).


altHonorowego gola dla zespołu Reszta Świata, w ostatniej minucie meczu zdobył Tomasz Galiński, dziennikarz Radia Gdańsk. Przed tym celnym strzałem, najpierw jednak podczas przerwy przy stanie 0:3, przegrywający, ale grający niezwykle ambitnie w ataku marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk stanowczym tonem zobligował członka zarządu województwa pomorskiego Ryszarda Świlskiego do bardziej celnego oddawania strzałów w światło bramki przeciwników. Ten fakt uwidoczniliśmy na poniższym zdjęciu.


alt


Następnie komentujący pierwszą połowę meczu red. Tomasz Galiński odłożył mikrofon, zdjął garnitur, przywdział strój sportowy z koszulką o numerze 99 i jeszcze w czasie przerwy został pouczony przez Andrzeja Kowalczysa, kapitana zespołu Reszta Świata o tym, po której stronie znajduje się bramka przeciwnika i aby najlepiej do niej strzelać gole. To również utrwaliliśmy na poniższym zdjęciu.


alt


Grająca w ataku na lewym skrzydle para Galiński – Świlski kilkakrotnie poważnie zagroziła bramkarzowi Andrzejowi Czyżniewskiemu. Ten jednak bronił jak za najlepszych swoich czasów, co nam się również udało utrwalić na poniższym zdjęciu.


altCzyżniewski dał się pokonać dopiero w ostatniej 70 minucie meczu, a to tylko dlatego, bo wcześniej ryzykownie interweniując doznał lekkiej kontuzji. Obolały nie zdołał wyłapać piłki po strzale Tomka Galińskiego, ale po wcześniejszym dokładnym podaniu przez  współpartnera z ataku Ryszarda Świlskiego. Można zatem uznać, że służbowe polecenie Struka chociaż jednym honorowym golem zostało wykonane.


Pierwsza połowa meczu trwała 30 minut, zaś druga dwa razy po 20 minut, w przerwach z niemal całkowitą wymianą piłkarzy obu drużyn. Jedynie bramkarz Czyżniewski ze zwycięskiego zespołu Przyjaciele Hospicjum nie dał się wymienić, co okupił do tego stopnia bolesną kontuzją, że po swojej ostatniej obronie strzału Galińskiego musiano go znosić z murawy na... noszach.


alt


Po bardzo zaciętym meczu, zawodnicy obu drużyn wzajemnie sobie podziękowali za grę fair play oraz na pamiątkę zrobili wspólne zdjęcie (powyżej). Zwycięscy grający w czerwonych strojach, w swoim składzie mieli jeszcze takich sportowych asów jak gimnastyk Leszek Blanik, wspomniany Dariusz Michalczewski, wioślarz Adam Korol, prezes Gryfa Słupsk Paweł Kryszałowicz czy dyrektor sportowy Lechii Radosław Michalski. Szefem tej aż 29-osobowej drużyny był Marcin Ruszewski.


alt


O kilku mniej zawodników miała grająca w niebieskich strojach drużyna Reszty Świata. Ale w jej składzie było kilku znanych polityków, jak choćby poseł PO i sekretarz Stanu Ministerstwa Zdrowia Sławomir Neumann, ambasador Polski w Hiszpanii Tomasz Arabski czy podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego Paweł Orłowski. Trenerem tej drużyny był Jerzy Jastrzębowski. Bramkarz Jarosław Paduch, ksywa DINO, mimo wpuszczenia czterech goli bronił jednak dobrze.


altGdyby nie jego ryzykowne interwencje (na zdjęciu powyżej) mecz zakończył by się większą porażką Reszty Świata. Po DINO w trzeciej części meczu dobrze radziła sobie bramkarka Malwina Ciesielska, bramkarka Checzy Gdynia, która od kilku lat gra również w turniejach "Do przerwy 0:1". W 65 minucie za bardzo jednak wyszła do przodu i umiejętnym uderzeniem piłkarza przeciwników została przelobowana, ale słusznie decyzją sędziów okazało się, że z pozycji spalonej. Tego gola nie uznano. Oprócz bramkarki zagrała również druga kobieta na obronie 21-letnia Paulina Łapińska, studentka AWFiS Gdańsk, która również zdobywała swoje piłkarskie doświadczenia na turniejach.pn. Cztery pory roku na Rozstajach.


Nadmieńmy jeszcze, że bolesnej kontuzji prawej nogi, niemal na początku meczu w starciu z marszałkiem Mieczysławem Strukiem doznał Serge Boska, prezes Saur Neptun Gdańsk. W przerwie zaś Dariusz Michalczewski z okazji przypadających urodzin otrzymał zapakowany w karton prezent i bukiet kwiatów. Wystąpiły też zgrabne dziewczęta z Cheerleadrs de la Salle pod kierunkiem Anny Niedźwieckiej. 


alt


Rozgrywany na PGE Arena Gdańsk charytatywny mecz towarzyski był chyba szczególnego zagrożenia, bo na samej murawie zabezpieczało go około 30 ochroniarzy ubranych w żółte stroje. Widocznie z niemal pustych trybun czaiło się jakieś szczególne niebezpieczeństwo. Nam tłumaczono, że co do wzmożonej ochrony, to ponoć takie są obecnie piłkarskie wymogi.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież