Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Pracodawcy narzędziem prezydenta - ostry protest W. Bartelika

Ocena użytkowników: / 21
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 03 listopada 2014 14:11

W poniedziałek cały gdański zarząd miasta ma spotkanie z Pracodawcami Pomorza w wilii we Wrzeszczu. Włodarze i przedsiębiorcy będą debatowali o przyszłości Gdańska. Tak, jak gdyby wynik wyborów był już rozstrzygnięty, zanim ostatni wyborca 16 listopada br. wrzuci karty do głosowania do wyborczej urny.


W poniedziałek z kolei od godz. 17. cały skład Zarządu Miasta Gdańska spotka się z przedsiębiorcami w klubie Przedsiębiorców Pomorza w willi przy Al. Zwycięstwa 24 w Gdańsku, organizacji skupiającej pracodawców z kilkuset pomorskich firm.


Tematem spotkania będą… perspektywy dla Gdańska. Najwyraźniej urzędujący prezydent, który nim został pracodawcą dla 1100 urzędników magistratu, nie prowadził żadnej innej działalności, ale trudni się wynajmem mieszkań na ternie gminy Gdańsk, już jest pewny werdyktu wyborców i swojej reelekcji.


Zatem pracodawcy, którym prezesuje Zbigniew Canowiecki, są ciekawi jakie perspektywy po 16 latach urzędowania ma dla miasta Paweł Adamowicz?
– Inicjatywa wyszła bardziej z magistratu – zapewnił nas Tomasz Limon, dyrektor zarządzający Pracodawców Pomorza.


A co z pozostałymi kandydatami do prezydenckiego fotela, którzy z pewnością też mają plany i programy dla Gdańska? Czy oni też dostali taką  szansę w kampanii wyborczej od Przedsiębiorców Pomorza?


Waldemar Bartelik, kandydat do pracy jako prezydent Gdańska z woli wyborców, postanowił więc dopytać organizatorów spotkania.
– Ze zdziwieniem przyjąłem informacje o planowanym na dziś spotkaniu członków naszego stowarzyszenia z prezydentem Gdańska i jego najbliższymi współpracownikami.

Z zaskoczeniem tym większym, że ma ono dotyczyć przyszłości Gdańska z perspektywy urzędującego i ustępującego zwierzchnika samorządowej administracji. Pozwolę sobie zauważyć także jako członek honorowy stowarzyszenia, że przyszłość Gdańska, wizja miasta, kierunek jego rozwoju, zostaną dopiero rozstrzygnięte 16 listopada.

To Gdańszczanie w wyborach zdecydują kto i z jakim programem uzyska mandat do zarządzania 12-miliardowym budżetem miasta. Przypomnę, że o urząd prezydenta Gdańska ubiega się 6 równych kandydatów.

Nie znajduje żadnego powodu żeby apolityczne stowarzyszenie pracodawców w sposób nieuprawniony faworyzowało jednego z nich. Od wielu Was wiem że oczekujecie dojrzałej debaty wszystkich uczestników wyborów.

Podzielam to przekonanie. Wskazanie jednego kandydata, na dodatek pełniącego ten urząd już 16 lat i wciąż składającego jakieś deklaracje, upolitycznia nasze stowarzyszenie, dewastuje reguły demokracji i z powodu dziwnego serwilizmu dyskryminuje kontrkandydatów, nawet własnych członków.

Nie jest rolą zarządu Pracodawców Pomorza prowadzenie prekwalifikacji wyborczej. Członkowie naszego stowarzyszenia mają prawo oczekiwać, że jego zarząd nie będzie cenzurować rzeczywistości. Proszę o przedstawienie mojego stanowiska podczas dzisiejszego wiecu wyborczego pana Pawła Adamowicza – napisał Bartelik do Przedsiębiorców Pomorza.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież