PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Trefl Sopot Mistrzem Polski!
poniedziałek, 17 czerwca 2024 08:16
Trefl Sopot Mistrzem Polski!
Jeszcze tydzień temu trudno było w to uwierzyć. Koszykarze Trefla
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Benefis Marka
niedziela, 02 czerwca 2024 16:24
Benefis Marka
Znamy się od blisko dwóch dekad. Zawsze Marka Wróbla uważałem za

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Pracodawcy narzędziem prezydenta - ostry protest W. Bartelika

Ocena użytkowników: / 21
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 03 listopada 2014 14:11

W poniedziałek cały gdański zarząd miasta ma spotkanie z Pracodawcami Pomorza w wilii we Wrzeszczu. Włodarze i przedsiębiorcy będą debatowali o przyszłości Gdańska. Tak, jak gdyby wynik wyborów był już rozstrzygnięty, zanim ostatni wyborca 16 listopada br. wrzuci karty do głosowania do wyborczej urny.


W poniedziałek z kolei od godz. 17. cały skład Zarządu Miasta Gdańska spotka się z przedsiębiorcami w klubie Przedsiębiorców Pomorza w willi przy Al. Zwycięstwa 24 w Gdańsku, organizacji skupiającej pracodawców z kilkuset pomorskich firm.


Tematem spotkania będą… perspektywy dla Gdańska. Najwyraźniej urzędujący prezydent, który nim został pracodawcą dla 1100 urzędników magistratu, nie prowadził żadnej innej działalności, ale trudni się wynajmem mieszkań na ternie gminy Gdańsk, już jest pewny werdyktu wyborców i swojej reelekcji.


Zatem pracodawcy, którym prezesuje Zbigniew Canowiecki, są ciekawi jakie perspektywy po 16 latach urzędowania ma dla miasta Paweł Adamowicz?
– Inicjatywa wyszła bardziej z magistratu – zapewnił nas Tomasz Limon, dyrektor zarządzający Pracodawców Pomorza.


A co z pozostałymi kandydatami do prezydenckiego fotela, którzy z pewnością też mają plany i programy dla Gdańska? Czy oni też dostali taką  szansę w kampanii wyborczej od Przedsiębiorców Pomorza?


Waldemar Bartelik, kandydat do pracy jako prezydent Gdańska z woli wyborców, postanowił więc dopytać organizatorów spotkania.
– Ze zdziwieniem przyjąłem informacje o planowanym na dziś spotkaniu członków naszego stowarzyszenia z prezydentem Gdańska i jego najbliższymi współpracownikami.

Z zaskoczeniem tym większym, że ma ono dotyczyć przyszłości Gdańska z perspektywy urzędującego i ustępującego zwierzchnika samorządowej administracji. Pozwolę sobie zauważyć także jako członek honorowy stowarzyszenia, że przyszłość Gdańska, wizja miasta, kierunek jego rozwoju, zostaną dopiero rozstrzygnięte 16 listopada.

To Gdańszczanie w wyborach zdecydują kto i z jakim programem uzyska mandat do zarządzania 12-miliardowym budżetem miasta. Przypomnę, że o urząd prezydenta Gdańska ubiega się 6 równych kandydatów.

Nie znajduje żadnego powodu żeby apolityczne stowarzyszenie pracodawców w sposób nieuprawniony faworyzowało jednego z nich. Od wielu Was wiem że oczekujecie dojrzałej debaty wszystkich uczestników wyborów.

Podzielam to przekonanie. Wskazanie jednego kandydata, na dodatek pełniącego ten urząd już 16 lat i wciąż składającego jakieś deklaracje, upolitycznia nasze stowarzyszenie, dewastuje reguły demokracji i z powodu dziwnego serwilizmu dyskryminuje kontrkandydatów, nawet własnych członków.

Nie jest rolą zarządu Pracodawców Pomorza prowadzenie prekwalifikacji wyborczej. Członkowie naszego stowarzyszenia mają prawo oczekiwać, że jego zarząd nie będzie cenzurować rzeczywistości. Proszę o przedstawienie mojego stanowiska podczas dzisiejszego wiecu wyborczego pana Pawła Adamowicza – napisał Bartelik do Przedsiębiorców Pomorza.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież