Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia...
Reklama
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

O samorządzie bez radnego - czy Adamowicz agituje w szkole?

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
piątek, 31 października 2014 19:51

Spotkanie z urzędującym prezydentem a jednocześnie kandydatem wyborach, pretendentem do reelekcji Pawłem Adamowiczem w trakcie kampanii wyborczej nie jest dla każdego. Przekonał się o tym Łukasz Hamadyk, radny Rady Dzielnicy Nowy Port, który chciał obserwować debatę Pawła Adamowicza z uczniami Zespołu Szkół Morskich im. Bohaterskich Obrońców Westerplatte w Nowym Porcie. - Kampania w szkole to niegodziwość – ocenia poseł Andrzej Jaworski, kontrkandydat Pawła Adamowicza.


Uwagę radnego Łukasza Hamadyka w piątkowy poranek zwróciła prezydencka limuzyna parkująca przy szkole. Postanowił więc uczestniczyć w spotkaniu.
- Osoby pilnujące wejścia do szkoły uniemożliwiły mi wejście na teren obiektu sportowego, w którym odbywało się to spotkanie z kandydującym do urzędu prezydenta Pawłem Adamowiczem. Nie byli to uczniowie szkoły. Od z górą sześciu lat działam w radzie dzielnicy. Jednak tym razem spotkałem się z odmową uczestnictwa w spotkaniu na terenie szkoły, gdyż jak mnie poinformowano jestem osobą postronną – mówi Łukasz Hamadyk, w radzie od 2008 r., a od 2011 roku przewodniczący Zarządu Dzielnicy Nowy Port, kandydujący do Rady Miasta Gdańska z listy PiS.


Kandydujący do fotela prezydenta Paweł Adamowicz w piątek spotkał się z uczniami Zespołu Szkół Morskich im. Bohaterskich Obrońców Westerplatte w Nowym Porcie mimo, że Kodeks wyborczy jednoznacznie zabrania prowadzenia kampanii na ternie szkół.
– Organizowanie debaty z jednym z kandydatów w czasie kampanii jest co najmniej dziwne, tak jak nie wpuszczenie samorządowca na debatę na samorządzie – dodaje Hamadyk.


Mocniej ocenia tą sytuację Andrzej Jaworski, pretendent do fotela prezydenta, poseł PiS.
– To niegodziwe łamanie Kodeksu wyborczego, zakazującego prowadzenia kampanii wyborczej  w szkołach. Po ujawnieniu faktu jawnego łamania prawa odpowiednie organa państwa, czuwające nad prawidłowościami kampanii oraz nad przestrzeganiem prawa powinny z urzędu zająć się kampanią w szkole. Prawo powinno być jednakowe dla wszystkich. Nie ma równych i równiejszych. Smutne, że są tacy dyrektorzy w Gdańsku, którzy godzą się na tego typu gorszące zachowanie ze strony jednego z kandydatów, który na dodatek jest urzędującym prezydentem co wytwarza stosunek podległości i wywołuje poczucie presji – mówi poseł Jaworski.  


Waldemar Bartelik, kandydat niezależny w wyborach prezydenckich w Gdańsku, komentuje, iż być może w samorządowcu z Nowego Portu ktoś dostrzegł zagrożenie i dodaje:
– Spotkanie kandydata Adamowicza w trakcie kampanii w szkole to kolejny przykład arogancji, tupetu i wykorzystywania urzędu w kampanii oraz łamania Kodeksu wyborczego. Dla Pawła Adamowicza obowiązujące prawo nie ma znaczenia. Jego cel to reelekcja i on sam dla siebie ustanawia reguły by ten prywatny cel, czyli wyborczy triumf, zrealizować – dodaje Bartelik.  
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież