Małgorzata Tarasiewicz odznaczona krzyżem komandorskim Orderu Odrodzen... » W sobotę 15 stycznia we wrocławskim Centrum Historii Zajezdnia z rąk ministra Wojciecha Kolarskiego,... Zbigniew Kuźmiuk: Energetyczny pistolet przystawiony do głowy na konce... » Z dr. Zbigniewem Kuźmiukiem, europosłem z frakcji Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, b. polity... Partnerska Cedrowa » Przebudowa znaczącego dla dzielnic Ujeścisko i Łostowice, ale peryferyjnego dla aglomeracji traktu k... Gem, set, SKT! Klęska Karnowskiego » Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przegrał z kretesem wojnę, którą wytoczył Sopockiemu Klubowi Teniso... Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych » 1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. W ... W tygodniku „Sieci”: Kurski kontra kłamstwa » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wyjątkowy wywiad z Jackiem Kurskim, który wyjaśnia, dlaczego ... Daniel Obajtek: Skala Orlenu szansą Lotosu » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem Zarządu PKN ORLEN- Nowe informacje, dotyczące Lotosu i jego f... „Wejście w historię”: kamień graniczny z granicy polsko-niemieckiej sp... » 13 stycznia 2022 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezentowało kolejną odsłonę cyklu „Wejści... Pomorskie na trzecim miejscu w kraju pod względem wystawionych e-skier... » Blisko 4 miliony elektronicznych skierowań zostało wystawionych w województwie pomorskim w trakcie p... Sto lat Gedanii - a stadion... » Każde świadectwo dotyczące przeszłości polskich gdańszczan, ich działalności i życia powinno być chr...
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
środa, 19 stycznia 2022 14:53
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
środa, 19 stycznia 2022 20:33
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
Siatkarze Trefla wygrali pierwszy mecz w 2022 roku. Podopieczni
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
poniedziałek, 27 grudnia 2021 09:15
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
Lech Kulwicki to legendarny kapitan biało-zielonych. Prowadził

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta włoskich mórz
wtorek, 11 stycznia 2022 12:02
Artysta włoskich mórz
Feliks Michał Wygrzywalski urodził się w Przemyślu, ale uważany

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

W sprawie korupcyjnej zatrzymano piątą pracownicę UM Gdańsk

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 24 marca 2014 18:45

altZatrzymano w miejscu pracy Beatę Z., lat 50, urzędniczkę Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Dokonali tego 24 marca, zgodnie z planem śledztwa, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji, działając na polecenie prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku. Jest to już piąta osoba tegoż wydziału UM Gdańsk zatrzymana w tej korupcyjnej sprawie.


Prokurator przedstawił podejrzanej zarzuty popełnienia 3 /trzech/ przestępstw o charakterze korupcyjnym, polegających na przyjęciu korzyści majątkowych w zamian za przedsięwzięcie czynności zmierzających do bezprawnego przyznania dwóch mieszkań komunalnych oraz do powiększenia trzeciego lokalu.


Przedstawione zarzuty są związane z zarzutami przedstawionymi pozostałym współpodejrzanym.
Po przesłuchaniu podejrzanej prokurator zastosował wobec pracującej od prawie 30 lat w tym wydziale Beaty Z. środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 8 tys. zł oraz w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych.

Jak informuje prok. Mariusz Marciniak, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, aktualnie w sprawie jest podejrzanych 19 osób, którym prokurator zarzucił przyjmowanie korzyści majątkowych, wręczanie i pośrednictwo we wręczaniu korzyści majątkowych. Ponadto prokurator przedstawił zarzuty płatnej protekcji oraz fałszowania dokumentów.


Jedynie wobec podejrzanej Krystyny W., której prokurator zarzucił przyjęcie nie mniej niż 687 tys. zł korzyści majątkowych, od sierpnia 2013 roku jest stosowane tymczasowe aresztowanie.


Pozostałych 18 podejrzanych przebywa na wolności i stosowane są wobec nich nieizolacyjne środki zapobiegawcze (dozory policji, zakazy opuszczania kraju, poręczenia majątkowe i zawieszenia w czynnościach służbowych).


Wszystkim podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności, kary grzywny i przepadek nielegalnie uzyskanych korzyści majątkowych.
W związku z zatrzymaniem pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej, w gdańskim magistracie 23 marca odbył się briefing prasowy z udziałem Macieja Lisickiego, zastępcy prezydenta Gdańska ds. gospodarki komunalnej. Stwierdził on, iż urząd złożył do gdańskiej prokuratury zawiadomienie w tej sprawie o możliwości popełnienia przestępstwa. Do akt dołączono m.in. notatkę służbową ze skarg na korupcyjne poczynania pracownic tegoż wydziału. Prokuratura bada obecnie ich zasadność.


Wiceprezydent Gdańska Maciej Lisicki stwierdził też, że w związku z tą sprawą obejmującej coraz większą ilość pracownic podległego mu wydziałowi, nie zamierza poddawać się do dymisji. Bo według niego te nieprawidłowości nie wynikały z braku nadzoru, lecz podkładania fałszywych dokumentów.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 outsider 2014-03-26 06:10
Nad "gangiem" urzedników dyr. Majewska ,nad nią dyr. Skuras,nad nim wice Lisicki,na tronie Adamowicz - czy ta grupa nie jest pięknie zorganizowana i skutecznie rzadzaca wisoką nad zatoka
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież