Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

W sprawie korupcyjnej zatrzymano piątą pracownicę UM Gdańsk

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 24 marca 2014 18:45

altZatrzymano w miejscu pracy Beatę Z., lat 50, urzędniczkę Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Dokonali tego 24 marca, zgodnie z planem śledztwa, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji, działając na polecenie prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku. Jest to już piąta osoba tegoż wydziału UM Gdańsk zatrzymana w tej korupcyjnej sprawie.


Prokurator przedstawił podejrzanej zarzuty popełnienia 3 /trzech/ przestępstw o charakterze korupcyjnym, polegających na przyjęciu korzyści majątkowych w zamian za przedsięwzięcie czynności zmierzających do bezprawnego przyznania dwóch mieszkań komunalnych oraz do powiększenia trzeciego lokalu.


Przedstawione zarzuty są związane z zarzutami przedstawionymi pozostałym współpodejrzanym.
Po przesłuchaniu podejrzanej prokurator zastosował wobec pracującej od prawie 30 lat w tym wydziale Beaty Z. środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 8 tys. zł oraz w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych.

Jak informuje prok. Mariusz Marciniak, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, aktualnie w sprawie jest podejrzanych 19 osób, którym prokurator zarzucił przyjmowanie korzyści majątkowych, wręczanie i pośrednictwo we wręczaniu korzyści majątkowych. Ponadto prokurator przedstawił zarzuty płatnej protekcji oraz fałszowania dokumentów.


Jedynie wobec podejrzanej Krystyny W., której prokurator zarzucił przyjęcie nie mniej niż 687 tys. zł korzyści majątkowych, od sierpnia 2013 roku jest stosowane tymczasowe aresztowanie.


Pozostałych 18 podejrzanych przebywa na wolności i stosowane są wobec nich nieizolacyjne środki zapobiegawcze (dozory policji, zakazy opuszczania kraju, poręczenia majątkowe i zawieszenia w czynnościach służbowych).


Wszystkim podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności, kary grzywny i przepadek nielegalnie uzyskanych korzyści majątkowych.
W związku z zatrzymaniem pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej, w gdańskim magistracie 23 marca odbył się briefing prasowy z udziałem Macieja Lisickiego, zastępcy prezydenta Gdańska ds. gospodarki komunalnej. Stwierdził on, iż urząd złożył do gdańskiej prokuratury zawiadomienie w tej sprawie o możliwości popełnienia przestępstwa. Do akt dołączono m.in. notatkę służbową ze skarg na korupcyjne poczynania pracownic tegoż wydziału. Prokuratura bada obecnie ich zasadność.


Wiceprezydent Gdańska Maciej Lisicki stwierdził też, że w związku z tą sprawą obejmującej coraz większą ilość pracownic podległego mu wydziałowi, nie zamierza poddawać się do dymisji. Bo według niego te nieprawidłowości nie wynikały z braku nadzoru, lecz podkładania fałszywych dokumentów.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 outsider 2014-03-26 06:10
Nad "gangiem" urzedników dyr. Majewska ,nad nią dyr. Skuras,nad nim wice Lisicki,na tronie Adamowicz - czy ta grupa nie jest pięknie zorganizowana i skutecznie rzadzaca wisoką nad zatoka
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież