Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci » Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia Anna Olszewska-Kowalska, uwzględnił z... Wejście w historię: eksponaty związane z podporucznik Marią Orlicz » W Muzeum II Wojny Światowej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wejście w historię”. Tym razem zap... Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS...
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
czwartek, 11 sierpnia 2022 19:25
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 56:34 99:80
piątek, 12 sierpnia 2022 09:54
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 56:34 99:80
W piątek, 12 sierpnia, o godz. 18.00 w Bydgoszczy rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Protest pod konsulatem generalnym Federacji Rosyjskiej

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
sobota, 26 marca 2022 17:27

Fundacja Łączy Nas Polska po raz trzeci zorganizowała protest przed konsulatem generalnym Federacji Rosyjskiej w Gdańsku. Protestujący domagali się uwolnienia Polaków więzionych na Białorusi oraz wyrazili sprzeciw wobec neoimperialnej polityki Putina.


- Spotykamy się w tym miejscu już po raz trzeci - powiedziała Natalia Nitek-Płażyńska, prezes Fundacji Łączy Nas Polska. - Zaczęliśmy spotykać się pod koniec stycznia, by upominać się o naszych rodaków, którzy zostali zamknięci w najgorszym białoruskim więzieniu. Andżelika Borys i Andrzej Poczobut to działacze Związku Polaków na Białorusi, którzy za to, że pielęgnowali Polskość, za to, że umiłowali wolność, zostali zamknięci w więzieniu z najgorszymi białoruskimi recydywistami. Wczoraj stała się rzecz wspaniała, bo dowiedzieliśmy się, że pani Andżelika Borys została uwolniona i obecnie przebywa u swojej mamy, obecnie ma areszt domowy. Liczymy, że pani Andżelika Borys szybko wróci do zdrowia i będzie mogła dawać nam swoją energię, swoją siłę, wolę walki o sprawy słuszne. Niestety nadal czekamy na wiadomości dotyczące redaktora Poczobuta, który od roku jest więziony przez reżim Łukaszenki. Łukaszenki czyli wiernego sługi Putina. Człowieka, który bezrefleksyjnie wykonuje co jego pan mu każe. I dlatego dzisiaj, jesteśmy w tym miejscu, pod Konsulatem Generalnym Federacji Rosyjskiej, bo to ten budynek jest przedstawicielstwem pana Łukaszenki. W tym miejscu nawołujemy, aby uwolnić naszych rodaków.

alt


W trakcie manifestacji Przemysław Majewski i Andrzej Skiba, radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości, poinformowali, że składają interpelację do prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz o "dokończenie procesu dekomunizacji Gdańskiej przestrzeni publicznej".

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież