Krzysztof Dośla: Solidarność, rozwaga, kompetencja, siła w dialogu » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Protest pod konsulatem generalnym Federacji Rosyjskiej

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
sobota, 26 marca 2022 17:27

Fundacja Łączy Nas Polska po raz trzeci zorganizowała protest przed konsulatem generalnym Federacji Rosyjskiej w Gdańsku. Protestujący domagali się uwolnienia Polaków więzionych na Białorusi oraz wyrazili sprzeciw wobec neoimperialnej polityki Putina.


- Spotykamy się w tym miejscu już po raz trzeci - powiedziała Natalia Nitek-Płażyńska, prezes Fundacji Łączy Nas Polska. - Zaczęliśmy spotykać się pod koniec stycznia, by upominać się o naszych rodaków, którzy zostali zamknięci w najgorszym białoruskim więzieniu. Andżelika Borys i Andrzej Poczobut to działacze Związku Polaków na Białorusi, którzy za to, że pielęgnowali Polskość, za to, że umiłowali wolność, zostali zamknięci w więzieniu z najgorszymi białoruskimi recydywistami. Wczoraj stała się rzecz wspaniała, bo dowiedzieliśmy się, że pani Andżelika Borys została uwolniona i obecnie przebywa u swojej mamy, obecnie ma areszt domowy. Liczymy, że pani Andżelika Borys szybko wróci do zdrowia i będzie mogła dawać nam swoją energię, swoją siłę, wolę walki o sprawy słuszne. Niestety nadal czekamy na wiadomości dotyczące redaktora Poczobuta, który od roku jest więziony przez reżim Łukaszenki. Łukaszenki czyli wiernego sługi Putina. Człowieka, który bezrefleksyjnie wykonuje co jego pan mu każe. I dlatego dzisiaj, jesteśmy w tym miejscu, pod Konsulatem Generalnym Federacji Rosyjskiej, bo to ten budynek jest przedstawicielstwem pana Łukaszenki. W tym miejscu nawołujemy, aby uwolnić naszych rodaków.

alt


W trakcie manifestacji Przemysław Majewski i Andrzej Skiba, radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości, poinformowali, że składają interpelację do prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz o "dokończenie procesu dekomunizacji Gdańskiej przestrzeni publicznej".

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież